Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

Eroare Windows 10 ERR_CERT_INVALID

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Salut,

   Am o problema care imi apare pe Windows 10 cu 2 browsere diferite (Chrome si IE): Attackers might be trying to steal your information from www.google.ro (for example, passwords, messages, or credit cards). NET::ERR_CERT_INVALID cand incerc accesarea google.ro, alte site-uri sunt ok.

Cu Firefox nu am aceasta problema.

Data este setata bine, am incercat resetarea browserului din setari si am dezactivat cele 2 optiuni din Network and Sharing Center - Advanced Sharing Options.

Am vazut ca o posibila cauza ar mai fi fost activarea sincronizarii cu alte device-uri/conturi insa eu nu sunt logat pe niciun cont pe Chrome.

Are cineva idee ce as mai putea incerca?

#2
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Probabil eroarea are legatura cu Certificatul de securitate al acelui site. Pe google.com iti apare acelasi mesaj?

#3
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Da, pentru ca ma redirectioneaza tot pe google.ro cand incerc accesarea google.com.

#4
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Nu ai incercat linkul meu. Nvm. Ceva similar am patit cu Kaspersky in Firefox. Solutia a fost incarcarea unui nou certificat in Firefox. Posibil ca acelasi lucru sa fie valabil si in cazul tau, nu stiu. Poate are legatura cu vreun certificat expirat, sau corupt(?). Poti vedea in sectiunea SSL Certificates and settings  daca apare ceva relevant?

PS: Fa acelasi lucru si pentru IE. Posibil sa fie si din cauza lui.

Edited by dexter2007, 31 January 2016 - 17:38.


#5
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Nu am incercat deoarece problema o intampin pe un calculator la care am acces remote.

Daca ar fi problema unui certificat in Chrome, nu ar trebui sa functioneze cu IE?

#6
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Eu a trebuit sa incarc acel certificat si in IE, pe care nu-l folosesc deloc, si in Firefox. Abia apoi mi-a disparut atentionarea.

#7
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Daca ajung la certificate nu imi apare nimic in lista respectiva (sau ar trebui sa verific altceva?).

Imi pare rau daca spun afirmatii/intrebari stupide, nu pot sa zic ca am experienta in astfel de lucruri.

#8
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Ai Bitdefender sau alt antivirus care scaneaza traficul SSL?

#9
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Scuze, insa nu folosesc Chrome ca sa te pot indruma exact. Insa poti incerca asta  in IE. Poate te ajuta.

Edited by dexter2007, 31 January 2016 - 17:54.


#10
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 08.12.2009
Poate nu e setata data corect.

Edited by csgabe, 31 January 2016 - 19:50.


#11
AlexStefan10

AlexStefan10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 04.10.2015
Era de la bitdefender.

Ma gandisem si initial ca putea fi de la antivirus doar ca nu gaseam cum sa-l dezactivez, intr-un final l-am reinstalat si vad ca acum e ok.

Multumesc amandorura pentru ajutor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate