Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Destinatii in apropierea Bucurestiului

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Anul asta vreau sa organizez cu mai multi prieteni cateva iesiri in natura/expeditii si ma intereseaza destinatii interesante, daca se poate cat mai izolate, salbatice, sau constructii abandonate, tuneluri, pesteri, catacombe etc. la maxim 60-80km de Bucuresti. Cel mai probabil o sa fie drumetii de o zi, maxim 2-3 cu cortul sau de cateva ore daca e vorba de explorari urbane, noi pana acum am vizitat raul Arges in  zona Adunatii-Copaceni/Falastoaca, raul Neajlov in zona Calugareni/Comana, padurea Cernica, Baneasa, bateria 9-10, fortul 18 Chiajna, lacul Vacaresti. Noi de obicei folosim google maps sa ne orientam, si zonele pline de gunoaie unde in weekend e plin de grataragii cu manele nu prea ne intereseaza, astea le gasesti peste tot din pacate Posted Image

Edited by rola_ocb, 15 January 2016 - 20:25.


#2
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015
Padurea Comana e vizitata deja?

Mai e zona Snagov.

Draganesti-Vlasca.

Padurea de langa Sabareni.

Rezervația de Zimbri Neagra.

Edited by alinmihai1, 15 January 2016 - 20:36.


#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,388
  • Înscris: 02.06.2005
Iti recomand si liziera de pe malul dunarii...ca destinatie de aventura/expeditie. Posted Image

Attached Files



#4
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
https://www.geocaching.com/play
apucati-va de asta

#5
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Thx pentru sugestii Posted Image  la padurea/delta Comana inca n-am ajuns, e in plan pentru anul asta, am fost mai mult pe Neajlov ceva mai in amonte la pescuit de clean. La fel si zona Snagov e in plan, dar tre sa gasesc pe cineva cu barca, de pe mal am inteles ca e plin de vile/proprietati private... celelalte destinatii o sa le notez, thx.

Pe Dunare sigur as merge, poate ajung si in Delta, numa ca tre sa vad ce acte imi mai trebuie in afara de permis de pescuit, si e de planificat din timp, acolo e "Operatiunea Monstrul" Posted Image

#6
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postiufiuf, on 15 ianuarie 2016 - 21:56, said:

O recomandare ideala! Din anumite motive nu am avut cum sa ma apuc in 2016 de geocaching, dar l-am redescoperit acum cateva zile (pentru a 3-a oara Posted Image  ) si de data asta am ajuns dependent Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate