Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

RDS, limitare trafic 8AM-8PM

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#217
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Eu zic sa se inchida acest thread pentru ca a disparut orice fel de limitare in toata tara .

#218
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003

View Postkingblana, on Mar 19 2007, 10:01, said:

Eu zic sa se inchida acest thread pentru ca a disparut orice fel de limitare in toata tara .

Pai de ce? ...ca poate reapare.

#219
rhaoull

rhaoull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2006
Limitarea exista!, ce naiba, doar nu v-a indoctrinat RDS-u' pe toti, repet, la cei care inca nu au fiberlink se limiteaza in draci!
A, era sa uit, in weekendul care tocmai a trecut a fost limitare aproape toata ziua, atat sambata cat si duminica, deci tot pana la ora 22.00. aici am nedumerirea cea mai mare, daca in weekend firmele cu trafic garantat sunt inchise, cui garanteaza banda pe care mi-o limiteaza mie?

Edited by rhaoull, 19 March 2007 - 10:11.


#220
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003

View Postrhaoull, on Mar 19 2007, 10:07, said:

Limitarea exista!, ce naiba, doar nu v-a indoctrinat RDS-u' pe toti, repet, la cei care inca nu au fiberlink se limiteaza in draci!

Ei, omu' a incercat!

#221
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

View Postrhaoull, on Mar 19 2007, 10:07, said:

Limitarea exista!, ce naiba, doar nu v-a indoctrinat RDS-u' pe toti, repet, la cei care inca nu au fiberlink se limiteaza in draci!

Esti singurul pe care l-am auzit de luni de zile sa aiba limitari...cred ca esti persecutat de rds.Ar trebui sa ceri azil politic la alt ISP urgent.
Limitari nu cred ca vor mai aparea oficiale si neoficiale,nici la cablelink nici la fiberlink.Dimpotriva,am impresia ca mai vor lansa o bomba in oferta,pe care deocamdata doar o testeaza.Concurenta va avea de tras sa ii ajunga.

#222
rhaoull

rhaoull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2006
Din pacate Satu Mare e un oras mic, iar concurenta...ioc! Iti dai seama ce draci am cand toata lumea zice ca , da , a avut limitari dar nu mai are, pe cand eu platesc 15 usd pe luna ca sa am net doar dupa 22.00 seara...nah, sper sa se rezolve si la mine, pentru ca daca n-ar fi limitarea as fi super multumit. Mai dau telefoane, mail-uri, poate si pe la ziarele locale un pic de "reclama" ..etc, sa ma viseze aia si noaptea, poate poate.

#223
bz-

bz-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.03.2007
Nu exista nici o limitare in orasele serioase . Sa iti confirme si alte persoane .  
[ http://www.speedtest.net/result/101313159.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#224
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

View Postholmes, on Mar 19 2007, 11:48, said:

Esti singurul pe care l-am auzit de luni de zile sa aiba limitari...cred ca esti persecutat de rds.Ar trebui sa ceri azil politic la alt ISP urgent.
Limitari nu cred ca vor mai aparea oficiale si neoficiale,nici la cablelink nici la fiberlink.Dimpotriva,am impresia ca mai vor lansa o bomba in oferta,pe care deocamdata doar o testeaza.Concurenta va avea de tras sa ii ajunga.


degeaba spui man.in week end si am avut doar in jurul lui 500 kbs down.up-ul a fost normal(undeva in jurul lui 450 kbs) pt abon de 9$ la fiber.azi dimineata insa a revenit la 930-990 kbs.si asa a tinut-o toata ziua.

#225
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Vad ca toti sunt fericiti si au viteza, eu mai mult de 60kb/s n-am avut niciodata...
Hai ca va spun eu cum merge reteaua (mafiota era sa zic) RDS.
Deci am modem, net prin cablu rds, toti vecinii au fibra, eu nu (dar nu cred ca vreau fibra, am auzit ca tot varza e, si oricum nu vor sa-mi puna deocamdata)

Pe mine m-au imbolnavit 5 ani, dar acum 2 ani au optimizat reteaua cred (stau in Militari-Bucuresti) si a mers dar de o luna are intreruperi si rar isi revine, mai ales in week-end. Ei imi tot spuneau ca am eu firewall ori ceva la placa de retea, dar dupa 3 saptamani am inteles ca au descperit "zgomot" undeva pe o strada la 3 km de a mea.. si si-a revenit (deci nu era de la mine).

Acum iar a inceput sa se intrerupa si dupa reactia lor (ca e de la mine, ca lor le apare ca-mi merge bla bla) iar o sa le ia o luna sa-i dea de cap iar zilele astea libere de paste iar raman fara net, ca ei nu lucreaza...

Doresc sfaturi, ce sa fac, tehnice ori "legale", pentru ca am ajuns in stadiul in care o sa ma duc (sa indrazneasca sa ma opreasca) la director (are asa ceva RDS-ul?) la sediul central de langa Izvor stiu eu. Daca nu problema o s-o prezint la vreo televiziune ori la Libertatea si la... tribunal, poate ma si imbogatesc cerand daune, nu-i asa? Astept sugestii avizate si nu comenatarii fara rost, mercy.

edit. pe alt forum tocmai mi-a raspuns cineva care a avut probleme: "Dupa multe reclamatii, timp pierdut etc au venit si mi-au tras un cablu separat, ca venea prin 10k de spiltere de la vecini si pierdea semnalu pe drum. Acum merge bine"

Eu nu cred ca stau ei sa ia sutele de fire atarnate pe langa bloc, nu stiu ce sa fac si unde e problema...

Edited by bubu™, 29 March 2007 - 22:24.


#226
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Incearca OPC. Daca nu merge, reziliaza si ia-ti ADSL RTC, sau ce mai ai disponibil in zona aia.
Referitor la faptul ca toti vecinii au fiber, dar tie nu vor sa-ti puna - yea right. Au ei ceva cu tine, pun capu jos :D Fiber in general merge mult mai bine si mai stabil, plus avantajele - viteza metro si scapi de modem. Cine ti-a spus ca fiber e varza ori te abureste, ori are ghinion si chiar ii merge prost, insa eu sunt convins ca sunt mai izolate decat par situatiile astea.

#227
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

View Postbubu™, on Mar 29 2007, 23:18, said:

Doresc sfaturi, ce sa fac, tehnice ori "legale", pentru ca am ajuns in stadiul in care o sa ma duc (sa indrazneasca sa ma opreasca) la director (are asa ceva RDS-ul?) la sediul central de langa Izvor stiu eu. Daca nu problema o s-o prezint la vreo televiziune ori la Libertatea si la... tribunal, poate ma si imbogatesc cerand daune, nu-i asa? Astept sugestii avizate si nu comenatarii fara rost, mercy.
Imi pare rau de situatia ta... dar ma faci sa rad. Dom'le... ti-au legat cablul de gat 5 ani de nu ai putut renunta la serviciile lor? Plange-te celor de la concurenta ca nu sunt in stare sa faca fata RDSului.
Sugestie avizata: esti masochist, cauta tratament (mai ales ca citesti Libertatea... haha)

#228
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
a venit unu cu laptopul si dupa o ora a reusit sa-l faca, punand alta adresa fixa de IP (cand normal trebuia sa mearga cu adresa automata), deci probabil iar o sa se intrerupa, eu nu inteleg, le e greu sa verifice semnalul si unde e problema in zona de mi se intrerupe?

am facut cerere si ma mir ca mi-au zis fara comentarii ca o sa vina intr-o saptamana sa puna fibra. Intrebarea mea de om speriat de... internet, fibra asta e pe acelasi sistem ca cablul? adica poate la fel sa ma bage cu 10 vecini si sute de fire intortochiate astfel incat la mine semanul sa fie slab? Ca sa stiu sa trag de ei cand vin sa-l puna sa faca treaba corect.
Orice sfat e binevenit pentru ca m-au disperat, nici nu mai ma bucur cand isi revine internetul si intru cu frica...

Edited by bubu™, 30 March 2007 - 14:40.


#229
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Mie si tuturor prietenilor mei ne merge impecabil de la inceput.In Oradea vad ca e bine facuta reteaua.Altfel n-as sta la ei pana nu as vedea ca se pun la punct.Asa ca sfatul meu e: foloseste concurenta!Daca la tine in zona,indiferent de motive,rds merge prost,nu are rost sa ne spui noua pe forum ca nu avem ce sa-ti facem decat sa te enervam ca noua ne merge bine.Pur si simplu muta-te pe rtc si nu te mai stresa aiurea,ca nu merita.Cand o sa auzi ca merge bine,baga-te inapoi la ei.

#230
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
lol chiar rugasem sa nu fie comentarii aiurea ci sugestii si ajutor. Aveam si o intrebare in penultimul reply al meu, ca sa stiu cum fac cu fibra... Nu v-as dori sa fiti dependenti de internet ori gameri inraiti si sa faceti cu frica click pe ceva ca se duce netul...

Si eu nu cred ca sunt asa roz lucrurile, si un copil stie ca netul (in Romania) e ... net, adica e incet si cade...

Edited by bubu™, 31 March 2007 - 15:49.


#231
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

View Postbubuℱ, on Mar 31 2007, 16:45, said:

Si eu nu cred ca sunt asa roz lucrurile, si un copil stie ca netul (in Romania) e ... net, adica e incet si cade...
Pe bune? Din ianuarie 2006 si pana in ziua de azi nu cred ca am avut IN TOTAL mai mult de 2-3 ore downtime in intervalul 06:00 - 23:59.

Edit:
...eh.. probabil nu mai sunt copil.

Edited by hîhî, 31 March 2007 - 20:05.


#232
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006

View Postbubu™, on Mar 31 2007, 16:45, said:

si un copil stie ca netul (in Romania) e ... net, adica e incet si cade...
De căzut cade și în Florida la prima ploaie. Am fost, am văzut cu ochii mei. Poate era ceva mai rapid, e drept..

#233
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

View Postroșu, on Mar 31 2007, 21:08, said:

De căzut cade și în Florida la prima ploaie. Am fost, am văzut cu ochii mei. Poate era ceva mai rapid, e drept..

Sa bat in lemn :), dar mie nu imi cade la prima ploaie, nici macar la ploi cu vant puternic :P . De fapt, nu mi-a cazut niciodata din cauze meteorologice.

#234
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
La fel si la Hunedoara... din cazua ca reteaua e ingropata in oras........

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate