Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...
 

TicTacToe game mode problem [Vb.Net]

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Salut! Am o problema cu un cod Vb.Net [Vezi spoiler 1], in ce consta problema? Pai: Jocul are 3 trepte: Robot, Defensive (Inca nu l-am terminat) si Human (Adica gandire umana, mai exact doar pe atac, nu si pe aparare), iar problema e: In modul Human, se blocheaza jocul, presupun ca trebuie optimizat. Am mai atasat si codul sursa pentru Robot (E legat de Human) [Vezi Spoiler 2]


SPOILER 1:
Spoiler

Spoiler 2:
Spoiler


EDIT: IMi pare rau de aria in care am postat, rog un moderator sa il mute la incepatori.

Edited by qwertyuiop123467890, 11 December 2015 - 20:33.


#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu o sa stea nimeni sa iti citeasca chestia asta partial indentata. Zi exact zona unde se blocheaza si poate ai sanse. Sau si mai bine, foloseste debugger-ul. Pui breakpoint acolo unde crezi tu ca incepe zona problematica si dai Run.
Apoi cu Step over treci peste fiecare statement si cu Step In intri in functii (daca nu vrei sale sari). F10 si F11 parca erau tastele in Visual Studio.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate