Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Toshiba satelite c850

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iahim244

iahim244

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2015
salut am si eu o problema cu un toshiba satelite c850 imi raman pixeli rosii destul de multi blocati pe ecran dar nu sunt doar intr.un loc isi mai schimba pozititia am incercat cu filmulete si tot felul de metode gasite pe internet , windows schimbat driver si nimic pana la urma isi revine singur dar mai apare cand are el chef, prima oara mi s-a intamplat cand am deschis laptopul si era tot fundalul logoului de de start  rosu  si cand si-a revenit au ramas acesti pixeli care au disparut de la sine iar acum vad ca apar dinnou, de la ce sa fie?am pus si o poza

Attached Files



#2
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Display, placa video sau diversi conectori de la balamale, in poza atasata de tine nu se vede niciun pixel rosu.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,633
  • Înscris: 05.12.2005
Contact prost între placa video şi display, probabil cablu LVDS întrerupt, dar poate fi şi insuficient înfipt în conectorul display-ului. În cazuri extreme poate fi cipul grafic defect, dacă e de la AMD, sau char display-ul în sine. Un service poate spune mai precis ce e acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate