Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri BMW X3 Benzina, model dupa...

Email client Windows 11 și A...

Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?
 Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 

Dezactivare Windows Defender

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004
A reusit cineva sa dezactiveze definitiv Windows Defender din windows 10 ? Am gasit pe internet mai multe variante dar care este sigura din punct de vedere modificare registrii si testata de voi...
  Am Bitdefender Internet Security si nu mai am nevoie si de antivirusul celor de la windows.

#2
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
O face Bitdefender singur. Nu trebuie sa faci tu nimic.

#3
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004

 654321, on 22 noiembrie 2015 - 19:18, said:

O face Bitdefender singur. Nu trebuie sa faci tu nimic.

Pai problema este ca nu o face.. Imi apare in taskbar si Windows Defender..

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,916
  • Înscris: 21.08.2008
Eu am dezactivat din setari dar acum nu mai pot sa-l reactivez orice as face si am incercat destule... Folosesc Avast, stiu ca am dezactivat afisarea iconitei in bara de activitati si de atunci nu mai pot da de el. Nici la securitate si intretinere nu pot sa il reactivez, imi spune doar ca a fost dezactivat.

#5
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 aschiuta, on 22 noiembrie 2015 - 20:48, said:


Pai problema este ca nu o face..
Dezinstaleaza Bitdefender, ruleaza Uninstall tool si reinstaleaza iar Bitdefender 2016.

#6
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Cum dezactivezi Windows Defender pe Windows 10?
Pentru dezactivare Update si Defender din Windows 10 ne vom folosi de alta sectiune de control existenta in sistemul de operare Windows 10. Mai exact de „Local Group Policy Editor” caci nu avem optuni active pentru serviciile Windows Defender in sectiunea de control Services folosita anterior pentru dezactivarea Windows Update. Ca sa lansam „Local Group Policy Editor” apasam simultan tastele Windows (tasta cu logo-ul Windows de pe tastatura) + R si in cassuta „Open” scriem „gpedit.msc” apoi apasam „Enter” sau click pe „OK”. In fereastra „Local Group Polici Editor” din sectiunea „Computer Configuration” expandam „Administrative Templates” apoi „Windows Components” apoi click stanga pe „Windows Defender” iar in partea dreapta a ferestrei facem dublu click pe „Turn off Windows Defender”. In fereastra care apare bifam optiunea „Enabled” apoi click stanga pe butonul „Apply” din cadrul ferestrei si apoi click stanga pe butonul „OK”

Sursa:videotutorial

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate