Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Problema wifi (nu vede retelele)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Buna seara! Am achizitionat ieri un laptop Toshiba Satellite L50-B-2DP, dupa ce am instalat Windows-ul, surpriza. Intr-una din camere unde sunt zeci de retele dintre care 2 cu semnal maxim, vede doar una cu o linie si uneori si pe cealalta tot cu  o linie, dar nu ma pot conecta. In alta camera unde iar sunt zeci de retele nu vede niciuna. Am intors driverele pe toate fetele si nimic. Am inteles ca pe linux ar trebui sa se apara retelele, daca nu este o problema de hardware, insa surpriza, nicio retea nici pe linux (am kali 2.0 pe stick). Ce as putea sa mai fac? Reinstalez degeaba win ma gandesc, nu pare problema de drivere ci una fizica, de hardware adica. As dori niste sfaturi.. multumesc

Edited by Skymaster, 21 November 2015 - 19:21.


#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Din cate vad, are wifi doar modul ac! De aici problema, iti trebuie riuter ce stie si ac. http://www.altex.ro/...s-5500-free-dos

#3
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Am alaturi laptop Satellite S50-B-134, cel de pe care scriu, AC identic, se conecteaza, vede toate retelele, zeci, dincolo nicio retea practic. Deci nu asta este problema, si nici de setari, nu stiu ce altceva ar putea fi? sa fie stricat modulul wifi ma gandesc, ce alta solutie as avea. Este imposibil sa nu vezi nicio retea dupa instalare win+drivere, scrie clar "No networks found".

Edited by Skymaster, 21 November 2015 - 19:36.


#4
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
La cel de pe care scrii, poate are si b,g,n,  cumva?

uite aici http://www.emag.ro/l...6/pd/DVF2RBBBM/

Fa o deducere.

#5
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Emag:

Comunicatii
Retea:
10/100/1000
Bluetooth:
4.0 + LE
Wireless:
802.11 ac/a/b/g/n


Retea:
10/100/1000
Bluetooth:
4.0 + LE
Wireless:
802.11 ac/a/b/g/n


Ti-am zis de la inceput ca modelul placii este identic deci Inceteaza cu tema asta, sunt identice, iar detaliat, mai sus, primul este L apoi este S. In Device manager la AC, wireless mode ambele sunt pe a/b/g. Am laptop sub 2005 care vede toate retelele, este imposibil laptop scos din cutie din 50 de retele sa-mi dea "no networks found". Astept si alte pareri, multumesc

Edited by Skymaster, 21 November 2015 - 20:00.


#6
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Revin cu un update, incep cu concluzia, orice semnal wifi sub 5 linii nu il vede, intr-una din camere este un wifi cu 5 linii, de la vecinul de deasupra, laptopul il vede cu una, in rest daca fac tethering, fiind telefonul langa, logic, il vede full, se conecteaza, fuctioneaza, la fel daca ma duc cu laptopul langa router personal, in alta camera. Ce as putea sa fac? Mentionez inca o data ca mai am un laptop cu chipset identific si vede orie retea (peste 10). Am comparat setarile intre cele 2 laptopuri din device manager ale placii si sunt identice.

Edited by Skymaster, 22 November 2015 - 09:26.


#7
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Tot eu revin, incearca sa schimbi parola la router intruna wpa-psk.

#8
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Salut, am incercat, parca a mai crescut cu cativa pasi semnalu' in sensul ca nu se pierde imediat. L-am lasat langa router, pe masa, sa mai faca trafic. Chiar nu inteleg ce poate fi si cum sa rezolv

Edited by Skymaster, 22 November 2015 - 11:07.


#9
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Se poate inchide, daca nu i-am dat eu de cap, pa pa, multumesc. Il duc inapoi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate