Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

Carpatica asigurari dau tzepe nu platesc resping dosare dauna

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gabibunea

gabibunea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2015

mi-au respins dosarul de dauna din nou pentru o bara spate chipurile accidentul nu s-a produs cum au declarat soferii.Acum 3 ani la fel acelasi raspuns atunci am fost lovit de un asigurat Carpatica atunci am platit 3000e sa-mi repar masina.CARPATICA NU DESPAGUBESTE ,LE-AM FACUT RECLAMATIE LA OPC SI ASF DEGEABA, ASF E TOTAL IMPARTIAL(ACOLO MIROASE A CORUPTIE) MI S-A SPUS SA-I DAU IN JUDECATA.I-AM DENUNTAT LA DNA.PANA LA URMA MI-AM REPARAT BARA CU BANI DIN BUZUNAR.SA VA FEREASCA DUMNEZEU SA VA LOVEASCA CINEVA CARE ARE ASIGURARE LA CARPATICA.NISTE TZEPARI.Am vazut ca sunt foarte atenti si sterg postarile de pe Google impotriva lor dar procedeaza la fel ca inainte nu despagubesc!!


#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Stai linistit, nu ne spui o noutate!

Din pacate, asemenea societati inca mai exista pe piata, si, din cauza pretului foarte atractiv, lumea se duce la ei. Se bucura ca fac economie, si ca de fapt aceasta asigurare nu e pentru ei, ci pentru celalalt; de unde si interesul scazut de a cauta ceva mai scump, dar de calitate.

Sper sa dispara cat mai repede de pe piata (daca va exista acest interes, ca poate au "spate" mult prea mare si tare, daca intelegeti ce vreau sa spun; pentru ca si aici e o intreaga mafie si retea).

Drumuri bune sa aveti, fara incidente!

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,052
  • Înscris: 26.04.2007
da cum e in realitate ?...ca de vazut nu te stie nimeni aici :)
accidentul s-a produs exact cum au declarat soferii ?

Tu ce zici ?

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,958
  • Înscris: 10.12.2006
Daca tot asa detaliat ai explicat si la OPC si ASF, era de asteaptat sa nu faca nimic.

#5
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,204
  • Înscris: 24.04.2013
Metoda de protectie, ce-i drept cam costisitoare: iti faci CASCO la o societate de aigurari serioasa si cand te loveste cineva din vina lui, cu amiabila sau constatarea de la politie deschizi un dosar pe CASCO al tau dar in regres pe RCA-ul vinovatului. Asa discuti doar cu asiguratorul tau (pe care l-ai ales in cunostinta de cauza) si nici nu iesi penalizat la prima de asigurare din anul urmator (fiindca asiguratorul tau isi recupereaza banii de la asiguratorul vinovatului).

Edited by sags, 17 November 2015 - 16:15.


#6
gabibunea

gabibunea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2015
am facut amiabila, am facut poze ambelor masini atunci pe loc exista 2 martori exista poza cu soferul vinovat cand completa amiabila la dosar.Carpatica m-au tinut din vrajeala 1luna pana mi-au dat raspunsul chipurile ca : avariile constatate nu sunt compatibile ca forma si ca intindere si nu confirma dinamica declarata de cei doi soferi!!!!! Soferul vinovat m-a lovit din spate si mi a fisurat bara spate pe mijloc , despre ce dinamica e vorba?Le-am cerut 3-4 milioane sa o repar din chit fara sa o schimb atat  nu am avut deloc pretentii exagerate  si au respins dosarul ca niste magari .Inspectorul raspundea la telefon doar cand vroia.ASF nu se baga deloc!!! Ca sa-i dau in judecata ma costa 5 mil avocatul!Nu pot sa cred ca asa batjocura exista in Romania in 2015!!!

Le-am trimis poze si la OPC  si ASF si Asf nu se baga mi-au comunicat sa-i dau in judecata, pt ce mai exista ASF atunci? La fel mi-au facut si in 2012 cand am reparat un BMW E60 cu 3000e

OPC isi declina competentza spre ASF ,despre ASF ce sa mai zic vechiul director a fost arestat impreuna cu Ilie Carabulea, i-am denuntat la DNA pe noii directori sper sa-i aresteze in cele din urma

Chestia este ca astia de la Carpatica fac tot posibilul sa stearga bad review-urile de pe google sau au intelegere cu unii dintre administratorii unor site-uri sa nu publice sau sa stearga reclamatiile de pe internet, sunt foarte atenti cu ce posteaza lumea despre ei .

#7
onlymetrics

onlymetrics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.11.2015

 gabibunea, on 17 noiembrie 2015 - 16:31, said:

Chestia este ca astia de la Carpatica fac tot posibilul sa stearga bad review-urile de pe google sau au intelegere cu unii dintre administratorii unor site-uri sa nu publice sau sa stearga reclamatiile de pe internet, sunt foarte atenti cu ce posteaza lumea despre ei .

https://www.blogger.com/

Iti faci cont.
Apoi descrii tot in detaliu. Cu poze si scanuri.

#8
gabibunea

gabibunea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2015
ok ms mult de tot!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate