Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Problema Wireless acer aspire e5-572g!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
kindkid4

kindkid4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 29.10.2013
Salutare!De ce nu-mi merge wireless-ul, imi tot zice ca  ,, The Device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system.Insert or Reinsert now.
Imagine , Ce as putea sa fac.Va rog am nevoie de ajutor.....stau de la 9-10 pana la 3 si tot ma chinui dar nu ii dau de capat...(Laptop recent cumparat)

#2
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 16.12.2012

View Postkindkid4, on 01 noiembrie 2015 - 15:10, said:

Salutare!De ce nu-mi merge wireless-ul, imi tot zice ca  ,, The Device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system.Insert or Reinsert now.
Imagine , Ce as putea sa fac.Va rog am nevoie de ajutor.....stau de la 9-10 pana la 3 si tot ma chinui dar nu ii dau de capat...(Laptop recent cumparat)

Nu inteleg de ce face figuri din moment ce e nou cumparat. Observ ca wirelessul care il are este 802.11 b/g/n si nu 802.11 a/b/g/n ceea ce probabil poate fi o mica problema. Ai incercat sa faci update la drivere de pe site-urile oficiale? Sau eventual poti cauta un driver pentru 802.11 b/g/n.
Driverul wireless de pe oficial pentru windows 8 in 64bit aici
Iar pentru windows 10 tot in 64bit aici.

Edited by Digicron, 01 November 2015 - 15:30.


#3
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.11.2006
In device manager iti vede placa wireless?
Vezi ca modelul tau vine cu doua modele de placa wireless. Sa nu ai celalalt model,  Broadcom.

Edited by shmecherul, 01 November 2015 - 15:28.


#4
kindkid4

kindkid4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 29.10.2013
Am incercat ambele programe la cel atheros imi instaleaza doar bluetooth si dupa imi zice aia cu insert or reinsert... la broadcom nu-mi merge doar bluetooth si imi zice ca nu-i compatibil deci nu este broadcom,nu?

#5
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.11.2006
Combinatia Fn+F3 prin care activezi placa wireless ai incercat-o? Tot nu mi-ai spus daca placa este vazuta in Device Manager la Network Adapters.

#6
kindkid4

kindkid4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 29.10.2013
Am incercat nu cred ca e in device nu zice nimic the wireless doar ethernet

#7
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.11.2006
Ce sistem de operare folosesti? Daca ai windows8, incearca si driverul de windows7, posibil sa mearga.

#8
kindkid4

kindkid4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 29.10.2013
pai nu am incercat driver de win 7 si da am 8.

#9
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.11.2006
Din ce imi aduc aminte si eu am intampinat aceleasi probleme cu un laptop ca al tau, cu acelasi sistem de operare. Incearca un reinstal de SO, pune 7-le daca nu merge numai cu driverul de 7.

#10
kindkid4

kindkid4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 29.10.2013
gata sa reazolvat,pentru cei care au aceeasi problema : sa scoateti 3dpchip asa se numeste programul.

#11
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.11.2006
Ma bucur ca ai rezolvat.

#12
Mihaifox98

Mihaifox98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2016
Acceasi problema Cand încerc sa instalez driverul pentru wireless lan (Qualcomm Atheros) îmi da eroarea "the device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system.
Insert or reinsert now.
Win7Ultimate 64bit,desktop Acer aspire x703
O soluție ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate