Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 

Dacia Duster Connected by Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,136
  • Înscris: 13.01.2013
Mda, se leaga, Orange = France , Dacia e nu stiu cat la % France si de asta...

http://dacia.gd.ro/d...source=facebook

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,370
  • Înscris: 22.05.2003
Un duster care are un MIFI inclus, iar asta trebuie sa ne minuneze?

Cred ca atat Dacia, cat si Orange ar trebui sa isi dea doua palme si sa se ascunda.

I curand vor lipi cu arici si un smartphone pe bord si vor vor zice ca seamana cu "Tesla by Vodafone"...

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,115
  • Înscris: 22.11.2011
Nu stiu de ce, dar dintre toate masinile din gama Dacia, Duster ma atrage cel mai mult, insa sunt dezamagit ca nu au resit sa puna clima automata...pe langa asta, pretul merge incet, incer spre 20000 de euro...

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,370
  • Înscris: 22.05.2003
Dusterul e superb, daca nu il compari cu nici un alt SUV din ultimii 15 ani, ci il compari cu Logan.
Singurul motor care "merita" e 1.5 dCI.

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,115
  • Înscris: 22.11.2011

 Adm, on 29 octombrie 2015 - 00:31, said:

Dusterul e superb, daca nu il compari cu nici un alt SUV din ultimii 15 ani, ci il compari cu Logan.
Singurul motor care "merita" e 1.5 dCI.
Am zis ca din gama Dacia, nu in comparatie cu altceva :))....La peste 19000 de euro, te poti baga la Suzuki, Mazda, Hyundai, cred ca si Kadjar, Honda, etc...

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 Adm, on 29 octombrie 2015 - 00:25, said:

Cred ca atat Dacia, cat si Orange ar trebui sa isi dea doua palme si sa se ascunda.

Pentru nuanța aia de maro. Acum vreo săptămână văd pe un trailer niște Dustere maro, dar un maro mult mai ciudat față de cel deja clasic (maro viitor sau cum îi zicea la cel vechi).

Amuzant ce se întâmplă dacă dai click pe sigla Dacia: http://dacia.gd.ro.ro/duster-opo/

Edited by AlexIP, 29 October 2015 - 01:29.


#7
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,136
  • Înscris: 13.01.2013

 DaniJ90, on 29 octombrie 2015 - 00:29, said:

Nu stiu de ce, dar dintre toate masinile din gama Dacia, Duster ma atrage cel mai mult, insa sunt dezamagit ca nu au resit sa puna clima automata...pe langa asta, pretul merge incet, incer spre 20000 de euro...

Pot sa ti pun ca e o mizerie, varul meu acum un an, a dat pe ea 20.000 euro cu clima si scaune tapitate cu piele, iar cand s a rezmat de usa s a indoit tabla, eu daca eram in locul lui o duceam inapoi si imi ceream banii, in niciun caz nu face banii pe care Dacia ii cere pe Duster.
Tata are o vorba: Nu mai baga Dacia in curte indiferent de model, e doar DACIA.

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 xperia_ray, on 29 octombrie 2015 - 01:33, said:


Pot sa ti pun ca e o mizerie, varul meu acum un an, a dat pe ea 20.000 euro cu clima si scaune tapitate cu piele, iar cand s a rezmat de usa s a indoit tabla, eu daca eram in locul lui o duceam inapoi si imi ceream banii, in niciun caz nu face banii pe care Dacia ii cere pe Duster.

Toate mașinile mai noi pățesc chestia asta. Nu neapărat ușa, dar aripa față sigur da. E pentru siguranța pietonilor.

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009

 AlexIP, on 29 octombrie 2015 - 01:28, said:


Amuzant ce se întâmplă dacă dai click pe sigla Dacia: http://dacia.gd.ro.ro/duster-opo/

Mi s-a terminat internetul, ma duc sa mai fac niste net la microunde.

In alta ordine de idei, nu e absolut nimic "wow", in conditiile in care mifi ala Orane il poti pune in aproape orice masina. Priza-bricheta sa aiba

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ce ar fi de menționat e că Duster are priză și în spate mai nou, posibil și în porcbagaj.

#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 Adm, on 29 octombrie 2015 - 00:25, said:

Un duster care are un MIFI inclus, iar asta trebuie sa ne minuneze?

MiFi spus asa in mod generic (cum spui xerox desi nu e implicata vreo scula facuta de Xerox), de fapt e Huawei-ul pe care il ai la: https://www.orange.r.../wifi-on-board/ . Marketingul e la atac: Am propriul hotspot 4G chiar și în mașină / Exclusiv la Orange.

Probabil exclusivitate e ca doar Orange reuseste sa gaseasca clienti sa mai plateasca 15-18 euro abonament pentru wifi in masina in loc sa faca hotspot cu telefonul.

Routerul il vedeti mai bine aici: https://www.computer...wei-orange.html
Se baga in "bricheta", sper ca nu v-ati asteptat la mai mult de la "Duster Connected by Orange", ok?

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 Adm, on 29 octombrie 2015 - 00:31, said:

Dusterul e superb, daca nu il compari cu nici un alt SUV din ultimii 15 ani, ci il compari cu Logan.
Singurul motor care "merita" e 1.5 dCI.
As completa. Pentru mine ar fi superb daca pretul unuia full s-ar opri pe la 13-14000 euro.
Preturile actuale mi se par mult supraevaluate.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 Adm, on 29 octombrie 2015 - 00:31, said:

Dusterul e superb, daca nu il compari cu nici un alt SUV din ultimii 15 ani, ci il compari cu Logan.
Singurul motor care "merita" e 1.5 dCI.

Eu am 1.6 si merge impecabil. Si sunt foarte multumit ca: nu pute a motorina arsa, nu are DPF, nu are turbina, nu are pompa inalta, nu vibreaza, nu se aude motorul, revizii ieftine. Si merita doar daca mergi si in off-road.

Edited by bumpocbum, 29 October 2015 - 09:43.


#14
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,370
  • Înscris: 22.05.2003
Da... Cum ziceam, depinde f mult vs ce compari. Am avut un rental 1.6 timp de o saptamana si l-am urat patologic. La sfarsit am calculat babeste consum de 15% :)


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Consumul mediu in 30 de mii km este de 9.3. Consum extern minim 6.3, normal 7-8. In oras min 9 normal 10-11 maxim 15 iarna cu primul la stop.  Astea sunt consumurile reale pentru  4x4. Cine doreste poate sa puna gaz instalatie secventiala. Dupa 43 mii km pot sa zic ca sunt foarte incantat de masina. Tabla este mai groasa fata de logan.

#16
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 V_i_c_t_o_r, on 29 octombrie 2015 - 09:10, said:

Pentru mine ar fi superb daca pretul unuia full s-ar opri pe la 13-14000 euro.
Preturile actuale mi se par mult supraevaluate.

Ahaha, ce zici de cei care deschid threaduri (si nu cred ca la misto) de sfat la achizitie, incluzind Sandero de aproape 13k ?

#17
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
Tre sa fii nebun sa dai pe Duster aproape 20 mii de euro.

E o masina foarte buna pentru un pret de 6-10 mii de euro in functie de dotari.

Dar sa dai aproape 20 mii pe ea tre sa ai ceva probleme la bibilica!

#18
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 01.05.2006

 xperia_ray, on 29 octombrie 2015 - 01:33, said:

Nu mai baga Dacia in curte indiferent de model, e doar DACIA.


Foarte bun avertismentul.
Uite eu cand am bagat-o in curte credeam ca e Jaguar.
Dar cea mai mare teapza a luat un vecin care credea ca a bagat in curte un RollsRoyce.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate