Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Dying light

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Un survival horror scos pe la inceputul anului .Ce m-a izbit inca de la inceput este fotorealismul , obiecte smooth fara colturi , iluminare perfecta imaginea are si un usor filtru de noise . Pe full quality compul meu i5 quad core 3 Ghz si 8 giga de Ram merge acceptabil in scenele de interior dar se blocheaza cand ajung afara .

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,957
  • Înscris: 10.12.2006
Are vreun scop final jocul asta? M-am plictisit de jocuri in care doar ucizi chestii pentru distractie.

#3
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014

View Postgi_fubar, on 23 august 2015 - 14:25, said:

dar se blocheaza cand ajung afara .

Ce placa video ai?

#4
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Radeon HD 7700

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMizu, on 23 august 2015 - 14:34, said:

Are vreun scop final jocul asta? M-am plictisit de jocuri in care doar ucizi chestii pentru distractie.
Are si o finalitate. Oricum la faza cu omoratul de distractie Dying Light nu te obliga sa omori zombi daca nu vrei. Partea de parkour, cred ca am scris bine, e o aditie interesanta si ofera alternative mai ales ca "armele" disponibile initial au durabilitate redusa + obosesti foarte repede si zxombalai mor greu. Spre sfarsit sau chiar dupa ce termini main quest sa zic asa e o placere sa mai omori ceva mancatori de oameni.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006

View Postgi_fubar, on 23 august 2015 - 14:25, said:

Pe full quality compul meu i5 quad core 3 Ghz si 8 giga de Ram merge acceptabil in scenele de interior dar se blocheaza cand ajung afara .
Îhâm Posted Image
Fix de procesor au nevoie jocurile.

#7
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postgi_fubar, on 23 august 2015 - 15:02, said:

Radeon HD 7700

HD 7700 si mai cum?

Oricum, poate fi cel mult HD 7790, care e o placa grafica entry-level. Dar poate fi si mult mai rau (pana la HD 7730).

#8
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Ce mai conteaza ...idea e ca sunt privat de placerea de a omora zombilai cu piciorul de la masa

#9
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Nu te priveaza nimeni. Te privezi singur. Cumpara o placa grafica pe masura restului configuratiei.

#10
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Cu bani, oriunde in viata reala sau jocuri, orice se rezolva.

Gratis, in cel mai bun caz, iei cafteala. Treaba e daca te saturi sau nu.

#11
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Ai instalat ultimul patch la joc? Cica s-a lucrat mult post-lansare, la optimizare, mai ales pt. placile AMD.
Eu am terminat de mult jocul. Este un joc excelent, desi primele 2-3 ore nu da de banuit ca ar fi un joc bun, spre excelent. Cu cat joci mai mult si progresezi in skiluri si campanie, cu atat devine mai bun. Mi-a luat cca 24 ore sa-l termin.
Cel mai bun joc cu zombii, alaturi de Resident Evil 4. Pacat ca nu prea s-a facut reclama la el iar lumea vorbeste tot de COD si alte jocuri mediocre dar cu buget imens pentru promovare.

Edited by Lolopoco, 23 August 2015 - 16:42.


#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,957
  • Înscris: 10.12.2006
Left4Dead? Sunt la fel jocurile?

#13
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Și L4D intră la jocuri bune cu zombii. De acela am uitat. L4D este un joc bun de jucat cu prietenii, în CO-OP.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate