Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 [cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 

Telefoane gratuite

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
isti37

isti37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 23.07.2007
Rds ofera telefoane 'gratuite', adica cu 2 euro mai mult ca optim 3.

Mi se pare interesant un Allview P5 Life.

Valoarea sa reala sa zicem ca e 300 lei. Cu un abonament complet 5 fata de optim 3 iesi in avantaj cu un contract pe 2 ani.

Totusi la momentul actual cica nu merge magazinul Play pe el pana cand nu fac astia un update. Respectiv multi se plang ca bateria tine prea putin.

Mie imi trebuie doar pentru wap/viber/facebook chat dar ma tem ca nu se va descurca o zi.

#2
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Lumia 435 e de 100 de ori mai bun decat petarda de Allview. Care valoare reala...

#3
isti37

isti37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 23.07.2007

View Postdragosmacovei, on 19 iunie 2015 - 22:33, said:

Lumia 435 e de 100 de ori mai bun decat petarda de Allview. Care valoare reala...

S-ar putea ca Windows Phone-ul sa se miste mult mai bine in general, respectiv sa aibe un quality check mai bun.
DAR uite de ce nu imi cumpar telefon cu WP : http://chicagoinno.s...n-windows-phone

In plus paradoxal Microsoft a facut mai multe chestii faine pentru Android decat a facut pentru WP. Nu mi-e frica sa ii fac un root unui allview si sa vad ce ii pot face ca oricum nu se prind aia de la service daca s-a umblat la soft sau nu dar la WP n-ai ce root sa ii faci.

Edited by isti37, 19 June 2015 - 23:22.


#4
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View Postisti37, on 19 iunie 2015 - 23:22, said:

DAR uite de ce nu imi cumpar telefon cu WP : http://chicagoinno.s...n-windows-phone
Daca astea sunt argumentele tale, inseamna ca ti se potriveste acel Allview. Daca are si aplicatie pentru Pinterest... :)

View Postisti37, on 19 iunie 2015 - 23:22, said:

Nu mi-e frica sa ii fac un root unui allview si sa vad ce ii pot face ca oricum nu se prind aia de la service daca s-a umblat la soft sau nu dar la WP n-ai ce root sa ii faci.
Ai dreptate, oricum de la service se intoarce tot stricat sau iti refuza garantia...

#5
isti37

isti37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 23.07.2007
Daca ar si avea P5-ul in stoc ar fi fost genial.

#6
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Pt 170 lei in plus au Lenovo A5000 http://www.rcs-rds.r...el=Lenovo A5000

#7
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postisti37, on 19 iunie 2015 - 21:07, said:

Rds ofera telefoane 'gratuite', adica cu 2 euro mai mult ca optim 3.

Mi se pare interesant un Allview P5 Life.

Valoarea sa reala sa zicem ca e 300 lei. Cu un abonament complet 5 fata de optim 3 iesi in avantaj cu un contract pe 2 ani.

Totusi la momentul actual cica nu merge magazinul Play pe el pana cand nu fac astia un update. Respectiv multi se plang ca bateria tine prea putin.

Mie imi trebuie doar pentru wap/viber/facebook chat dar ma tem ca nu se va descurca o zi.
Mai sunteti multi care vreti petarda de allview? Totusi de ce faci topic nou? De plictiseala? Aici de ce nu scrii http://forum.softped...nibila-NATIONAL ? Esti timid? Iar topic pentru telefon gasesti in sectiunea dedicata lor, uite http://forum.softped...Allview-P5-Life Greu tare sa cauti...

Edited by bethlen, 28 June 2015 - 08:28.


#8
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,143
  • Înscris: 26.02.2010
Multi naivi inca cred ca telefoanele alview sunt bune. Ce sa mai zic, romanii isi merita soarta, ieri unii jucau alba-neagra in Colentina, langa complexul Europa. Inca multi cred in teoria "ieftin si bun" si "banii pica din cer la jocuri de noroc".

#9
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
Eu mi-am cumparat telefonul allview si e destul de ok.. doar astile au fost defecte:)))

#10
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postaris86, on 28 iunie 2015 - 08:57, said:

Multi naivi inca cred ca telefoanele alview sunt bune. Ce sa mai zic, romanii isi merita soarta, ieri unii jucau alba-neagra in Colentina, langa complexul Europa. Inca multi cred in teoria "ieftin si bun" si "banii pica din cer la jocuri de noroc".
Nu e nimeni naiv să creadă că Allview e miezu, doar că nu toți își permit să dea peste 1.000 de lei pentru un telefon, și poate că nici nu au nevoie. Așa cum nici tu nu ai plătit până acum la un operator mai mult de 10 euro lunar, așa poate unii nu vor să dea mai mult de 300 de lei pe un telefon. Bine, în cazul de față telefonul e gratuit la un abonament cu beneficii decente de 5 euro. Așa că mai terminați cu tâmpeniile astea. Cu siguranță dacă ar avea bani sau dacă și-ar permite, cei care cumpără Allview ar ști să-și ia un S6 sau un Iphone 6.

#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Logic ca daca aveam bani nu imi luam un Allview... Doar nu sunt nebun sa dau mai mult de 400 de lei pe un Allview cand stiu ce figuri fac la garantie. Daca stai sa cauti nu gasesti prea multa calitate la 400 de lei. Nu prea îi inteleg pe cei care baga multi bani intr-un telefon Allview si dupa aia pling dupa banuti si dupa update-uri.

#12
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006

View Postisti37, on 19 iunie 2015 - 23:22, said:

Nu am studiat WP pana acum, nu se pot dezinstala aplic stok?

S-ar putea ca Windows Phone-ul sa se miste mult mai bine in general, respectiv sa aibe un quality check mai bun.
DAR uite de ce nu imi cumpar telefon cu WP : http://chicagoinno.s...n-windows-phone

In plus paradoxal Microsoft a facut mai multe chestii faine pentru Android decat a facut pentru WP. Nu mi-e frica sa ii fac un root unui allview si sa vad ce ii pot face ca oricum nu se prind aia de la service daca s-a umblat la soft sau nu dar la WP n-ai ce root sa ii faci.


#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,005
  • Înscris: 25.01.2007

View Postzetuc, on 29 iunie 2015 - 00:40, said:

Nu e nimeni naiv să creadă că Allview e miezu, doar că nu toți își permit să dea peste 1.000 de lei pentru un telefon, și poate că nici nu au nevoie. Așa cum nici tu nu ai plătit până acum la un operator mai mult de 10 euro lunar, așa poate unii nu vor să dea mai mult de 300 de lei pe un telefon. Bine, în cazul de față telefonul e gratuit la un abonament cu beneficii decente de 5 euro. Așa că mai terminați cu tâmpeniile astea. Cu siguranță dacă ar avea bani sau dacă și-ar permite, cei care cumpără Allview ar ști să-și ia un S6 sau un Iphone 6.

ce spui tu acolo ar fi valabil in cazul in care nu ai si alte optiuni.

dar lenovo 328 e tot gratuit, ca si p5. are tot 4.5 display, tot un giga ram. de ce naiba ai mai alege pocnitoarea aia allview???

#14
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postslai, on 30 iunie 2015 - 12:22, said:

de ce naiba ai mai alege pocnitoarea aia allview???
Ca sa vad cum o sa pocneasca?
Tocmai ce am luat o noua pocnitoare, dat fiind ca celelalte nu au pocnit inca, ci functioneaza foarte bine. Ax4 Nano, P6 Life, A5 Duo, A5 Quad, si azi un P5 Life. Cel  mai scump a fost P6 Life, am dat 420 de lei.
Cel mai ieftibn, p5 Life, gratuit la abonament de 5 euro pe 2 ani.

Si tot astept sa pocneasca, dar deocamdata functiooneaza fara probleme, Si telefoanele fac exact ce ma asteptam sa faca asemenea telefoane,

#15
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View Postlori_2001, on 02 iulie 2015 - 17:59, said:

Ax4 Nano, P6 Life, A5 Duo, A5 Quad, si azi un P5 Life. Cel  mai scump a fost P6 Life, am dat 420 de lei.
Cel mai ieftibn, p5 Life, gratuit la abonament de 5 euro pe 2 ani.

O adevarata colectie de petarde :)

#16
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 13.02.2014

View Postdragosmacovei, on 02 iulie 2015 - 18:29, said:


O adevarata colectie de petarde Posted Image


Daaa cand nu ajungi la struguri sunt acri.

#17
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdragosmacovei, on 02 iulie 2015 - 18:29, said:


O adevarata colectie de petarde :)
:lol: Like

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate