Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Aparat Aer Conditionat

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011
Buna ziua! Doresc sa-mi achizitionez un aparat de aer conditionat dar nu prea stiu multe despre ele si nici care ar fi diferentele ( daca unul ar fi mai bun decat celalalt ). Am auzit ca unele au o gramada de functii, unele renunta la cateva sa ofere calitate in alta parte..si tot asa. La ce am vazut eu pana acuma am zis ca ar trebui sa aleg din cele doua (nu m-am luat dupa pret si dupa ce am vazut/auzit despre ele). De asemenea bugetul meu este de 2000 lei.

BEKO BDEU 120/BDEU 121, 12.000BTU/h, A++

Samsung AR12JSFNCWKNZE Inverter, 12000 BTU, Clasa A++, Filtru Full HD, Easy Filter, Fast Cool, Auto Clean

Treba e ca stau intr-un apartament de ~70 mp la etajul 4 si e destul de cald. M-am uitat atat pe altex cat si pe eMAG (nu m-am interesat pe alte site-uri) si am vazut o gramada. Nu stiu care ar fi mai bun din moment ce nu stiu prea multe despre aparatele de aer conditionat, tot ce vreau fiind sa dea racoare.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,930
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am unul Electrolux. Nu mai stiu cati BTU. Iti recomand brandul. Al meu nu e cu invertor. M-a costat 2600 lei cu montaj inclus...mai voiam bani de concediu, asa ca nu am luat cu invertor. Tu sa iei..cred ca altfel nici nu mai exista. De ce invertor? In mare, pentru ca sunt mai economice.

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 23.10.2006
12000 btu e putin pt 70m de la 18000-24000 iti face fata cu succes in special daca ai soare dupa amiaza si sunteti si mai multe pers in casa

#4
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Poate vrea racoare doar intr-o camera....ia Samsung-ul....

#5
catabz

catabz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2015
.

Edited by catabz, 14 June 2015 - 14:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate