Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Respingere tantari in mod natural

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015
salut

sper ca nu gresesc postand aici, dar nu stiu unde sa postez!

vreau sa plec intr-o mica vacanta la munte, am gasit hotelul, e totul ok.

vad insa ca s-au intors ,,amicii" nostrii, tantarii. nu doresc sa folosesc sprayuri cu chimicale posibil toxice si pt mine, asa ca va intreb concret, pe romaneste, ce metode naturale  (plante, uleiuri etc) exista, al caror miros respinge tantarii dintr-o camera?

prefer sa imi spuna persoanele care in mod practic au folosit asemenea metode naturale, fara solutii chimice daunatoare.

multumesc

#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Scuze ca raspund la misto... eu sunt fumator, si la cat fum e in camera, nu mai intra nicio ganganie Posted Image

ontopic:

https://www.google.c...ii anti tantari

https://www.google.c...le anti tantari

Edited by motanu44, 01 June 2015 - 01:14.


#3
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,582
  • Înscris: 12.07.2010
Am văzut la cineva, cumpărată dintr-o benzinărie , o „rachetă de tenis” electrică, cu baterii, adună rapid muştele şi ţânţarii plimbând-o prin cameră! Aşa ceva caut, se electrocutează gângăniile în racordajul ei!

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
E o "capcana" cu zahar si drojdie -> https://www.google.r...iw=1024&bih=579

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,855
  • Înscris: 03.02.2007
E natural, dar pute. Oțet!

#6
Solarcells

Solarcells

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.03.2015
Eu folosesc o plantă din flora spontană,numită ”calomfir” la care frunzele au un miros foarte puternic întrucâtva asemănător cu menta,dar este și o plantă cu flori frumoase galbene și merită cultivată în ghiveci.Această plantă medicinală ”calomfir”este foarte apreciată în multe țări pentru aromatizarea unor preparate s-au băuturi,dar este și un bun insecticid de cameră s-au grădina de zarzavaturi cât și vermifug.Ar mai fi de adăugat busuiocul și frunzele de nuc pentru îndepărtarea țânțarilor,moliilor și muștelor pe cale naturală.Posted Image

http://www.agrofm.ro...etum-balsamita/

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,381
  • Înscris: 07.02.2003

View PostCentOS_Operator, on 01 iunie 2015 - 00:37, said:

vad insa ca s-au intors ,,amicii" nostrii, tantarii. nu doresc sa folosesc sprayuri cu chimicale posibil toxice si pt mine,
Daca sunt intrati deja in camera nu ajuta cu nimic... un aroxol standard cu rezerva are exact chimicala ideala, in 20-30 min curata camera si nu ai nimic de la ele.

#8
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Eu am incercat mai multe solutii naturiste, unele mai putin eficiente ca altele(in general nu au niciun efect). Singurul spray care a functionat a fost unul cu extract de eucalipt, dar nu bag mana in foc ca era 100% natural, fiind achizitionat din supermarket, nu din magazine naturiste.

#9
Solarcells

Solarcells

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.03.2015
Am găsit un document interesant de la care putem experimenta și alte soluții naturale anti țânțari :http://kiddyshopblog...-impotriva.html Posted Image

#10
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 24.02.2011
baldachin?

Attached Files



#11
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 07.01.2009
Aparat electric cu pastila pentru tantari.
Il bagi in priza si dormi linistit toata noaptea. Iar ziua poti lasa geamurile deschise. Pentru 2 sau 3 saptamani cat ai concediu, o pastila in fiecare seara e deajuns. Si stai linistit, nu e deloc toxic !!!
Eu cand merg vara in concediu cu toata familia, este unul din primele lucruri care-l pun pe lista.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate