Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 

Televiziune adevarata ca-n vest, pe cand si la noi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.588
  • Înscris: 20.08.2014
Emisiuni adevarate ca "Da porta a porta", Tonight show, Last week tonight, Conan, Spiegel (eheeei, era pe vremuri la SAT1 cine isi mai aduce aminte?), cronicile duminicale de fotbal de pe Rai Uno si Italia 1, pfff, ce oameni, iti face placere sa-i urmaresti, fara trivialitati ca la noi si mizerii, injuraturi etc.
Mai ziceti si voi ce mai urmariti din vest.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.653
  • Înscris: 19.04.2009
Aha, si vesticii vor show ca la noi.


Sunt foarte plictisitoare.

Rai nu am vazut niciodata, cred ca spargeam televizorul daca auzeam scarbaciunea aia de limba.

Pe RTL ma uitam la Big Brother, demult...

Avem si noi, duminica pe protv emisiunea aia plictisitoare despre carti, pe TVR niste emisiuni plictisitoare de duminica, etc.

Eu nu mai am cablu oricum.

#3
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.588
  • Înscris: 20.08.2014
Nush ce ti-a casunat tie pe italiana, daca aia e scarbiciune, atunci germana care efectiv te zgarie pe creieri cum mai e? Eu am facut 4 ani si italiana si germana, italiana o stiu ca pe apa, in schimb germana nu s-a lipit de mine!

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.653
  • Înscris: 19.04.2009
E scarboasa, efectiv. Limba, tara aia, oamenii aia. Cei mai nasoi.
Heil.

#5
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.003
  • Înscris: 17.09.2010
Youtube my friend. Sau pe torrente; gasesti cam toate emisiunile.

#6
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.772
  • Înscris: 18.04.2010
La noi nu există televiziune adevărată pentru că nu există piaţă de publicitate care s-o susţină. Nema bani - nema calitate.

Dar asta deja nu cred că mai e o problemă pentru cei care mai ştiu şi altă limbă (în speţă engleza). Ai acces pe internet la ce emisiuni vrei tu, cînd vrei tu, nu trebuie să-ţi facă nimeni selecţia.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postluci_flash, on 31 mai 2015 - 15:50, said:

Youtube my friend. Sau pe torrente; gasesti cam toate emisiunile.

Uau, YouTube-ul a ajuns răspunsul la multe întrebări... Ca şi Torrent-ul, de altfel.

View Postlex404, on 31 mai 2015 - 15:38, said:

E scarboasa, efectiv. Limba, tara aia, oamenii aia. Cei mai nasoi.
Heil.

Un alt om sigur pe el... Nici mie nu-mi place chineza ca limbă, dar nu mă apuc să spun că e scârboasă ş.a..

Bine ar fi de ar reintra în grilele operatorilor canale străine precum SAT.1, M. 6, Rai 2, arte, kabel eins, VOX, TV.E. etc..

Editat de alfa_alfa, 31 mai 2015 - 16:09.


#8
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.683
  • Înscris: 05.11.2009

View Posttoto_riina, on 31 mai 2015 - 15:26, said:

Emisiuni adevarate ca "Da porta a porta", Tonight show, Last week tonight, Conan, Spiegel (eheeei, era pe vremuri la SAT1 cine isi mai aduce aminte?), cronicile duminicale de fotbal de pe Rai Uno si Italia 1, pfff, ce oameni, iti face placere sa-i urmaresti, fara trivialitati ca la noi si mizerii, injuraturi etc.
Mai ziceti si voi ce mai urmariti din vest.

cum adica duculene? nu avem tembeliziuni adevarate, ce iau pe bune premii prestigioase oriunde se duc afara (3 la 10 lei) ? Care lupta cu tirania si nedreptatea in fiecare zi,punandu-si viata in pericol de fiecare data cand respira foarte aproape de cururi ce conduc romania?

#9
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 31.05.2015
cind o face plopu mere si rachita micsunele

adica dupa sfirsitul lumii

#10
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

La noi nu există televiziune adevărată pentru că nu există piaţă de publicitate care s-o susţină. Nema bani - nema calitate.
Eu cred ca in esenta televiziunea din Romania are o alta problema.Ca in toate domeniile, exista un raport intre cerere si oferta , iar oferta se orienteaza in functie de cererile pietei.Evident ca la noi e plin de emisiuni gen Povestiri Adevarate, Maruta, Teo Trandafir, Acces Direct, Surprize Surprize,etc , pentru ca asta se cauta.Astea fac rating.Daca tara e plina de oameni ce consuma acest tip de "entertainment" si de mancatori de seminte , evident ca asta ne baga pe gat televiziunile.Daca tanti Geta la asta vrea sa se uite toata ziua, pai cum sa nu profite televiziunile ?

In alte tari, pe langa faptul ca populatia are un alt nivel cultural, marele avantaj e ca ei chiar au o multitudine de oameni de calitate pe care ii pot invita in emisiuni mai serioase.La americani doar daca punem la socoteala cati actori talentati au, ajungem la un numar enorm de mare.Chiar ai cu cine sa faci emisiune si ce sa discuti cu ei.Si la noi e plin de vedete, dar oameni talentati mai putin ,ii numeri pe degete.Se promoveaza siliconate si tatuate pentru ca astea fac rating.Dar a inceput si in alte tari trendul asta nu suntem singurii.

Editat de Dany noob, 31 mai 2015 - 17:11.


#11
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.087
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Televiziune adevarata ca-n vest, pe cand si la noi?

Cand o sa existe public pentru asa ceva

#12
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postlex404, on 31 mai 2015 - 15:38, said:

E scarboasa, efectiv. Limba, tara aia, oamenii aia. Cei mai nasoi.
Heil.
Limba romana si limba italiana sint foarte asemanatoare deoare au aceeasi origine, daca tie iti pare italiana scarbaciune tine pentru tione poate jignesti pe cineva prin zona...btw ce parere ai de limba maghiara?

Editat de Octavian_SK, 31 mai 2015 - 17:18.


#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.653
  • Înscris: 19.04.2009

View PostOctavian_SK, on 31 mai 2015 - 17:17, said:

Limba romana si limba italiana sint foarte asemanatoare deoare au aceeasi origine, daca tie iti pare italiana scarbaciune tine pentru tione poate jignesti pe cineva prin zona...btw ce parere ai de limba maghiara?

Limba romana e mult mai consonata si mai "serioasa" fata de italian.
Aia e limba de pitiponci.

Maghiara, e foarte faina :D

#14
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View PostDeeJay, on 31 mai 2015 - 17:15, said:

Cand o sa existe public pentru asa ceva

exista public,ca dovada ca multi au renuntat la vizionarile canalelor romanesti!

#15
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postlex404, on 31 mai 2015 - 17:28, said:

Maghiara, e foarte faina Posted Image

of course  :)

#16
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.773
  • Înscris: 30.07.2008

View PostDany noob, on 31 mai 2015 - 17:09, said:

Eu cred ca in esenta televiziunea din Romania are o alta problema.Ca in toate domeniile, exista un raport intre cerere si oferta , iar oferta se orienteaza in functie de cererile pietei.Evident ca la noi e plin de emisiuni gen Povestiri Adevarate, Maruta, Teo Trandafir, Acces Direct, Surprize Surprize,etc , pentru ca asta se cauta.Astea fac rating.Daca tara e plina de oameni ce consuma acest tip de "entertainment" si de mancatori de seminte , evident ca asta ne baga pe gat televiziunile.Daca tanti Geta la asta vrea sa se uite toata ziua, pai cum sa nu profite televiziunile ?


Tipul asta de emisiuni este usor de facut si documentat.Bagi trei de pe strada si ii pui sa se certe si gata emisiune pentru 3 luni ... vezi Elodia care a disparut sau nu , dar a facut sute de emisiuni . Nu as merge pe varianta "asta se cauta" deoarece am vazut destui care dau pe canale de muzica si la emisiuni de muzica ca nu au ce vedea .Aici este o falsa problema ca avem ceea ce vrem , asa si politicienii sunt ceea ce votam Posted Image  dar putem alege ?  Televiziunile spun ca asta se cere si scapa ieftin si au si "trafic" .E usor de platit o "vedeta" de carton cu gura , sanii sau cine stie ce chestii mari si sa faci un pic de promo ... se uita toti sa vaza omul cu trei picioare si femeia cu doua guri . Dupa ce scade ratingul trecem la altceva/altcineva ca in Romania intotdeauna e loc de vedete Posted Image

Editat de superm, 31 mai 2015 - 17:49.


#17
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View Postsuperm, on 31 mai 2015 - 17:49, said:

Tipul asta de emisiuni este usor de facut si documentat.Bagi trei de pe strada si ii pui sa se certe si gata emisiune pentru 3 luni ... vezi Elodia care a disparut sau nu , dar a facut sute de emisiuni . Nu as merge pe varianta "asta se cauta" deoarece am vazut destui care dau pe canale de muzica si la emisiuni de muzica ca nu au ce vedea .Aici este o falsa problema ca avem ceea ce vrem , asa si politicienii sunt ceea ce votam Posted Image  dar putem alege ?  Televiziunile spun ca asta se cere si scapa ieftin si au si "trafic" .E usor de platit o "vedeta" de carton cu gura , sanii sau cine stie ce chestii mari si sa faci un pic de promo ... se uita toti sa vaza omul cu trei picioare si femeia cu doua guri . Dupa ce scade ratingul trecem la altceva/altcineva ca in Romania intotdeauna e loc de vedete Posted Image


foarte bine pusa problema pentru ca majoritatea nu are ce sa aleaga iar dependenta de televizor este un fenomen de masa

#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.886
  • Înscris: 07.07.2009
Eu urmaresc Schlag den Raab pe Pro 7 dar si Galileo :) Foarte bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate