Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Greva spontana la metrou?!

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Cobor azi la metrou, nu mai trecuse de mai bine de cinci minute. Ma mir pentru ca in general vine la mai putin de 5 minute, dar astept... Si astept 5 minute... 10... 15... Dupa 20 de minute deja se umpluse peronul si lumea urca sa faca scandal celei care vindea cartele... Dupa mai bine de 25-30 de minute vine un metrou... Tzeapa! Venea pe acelasi peron, dar din directia opusa! Era full bineinteles. Nici pana la ora actuala nu stiu ce s-a intamplat daca timp de jumatate de ora nu a trecut NICI UN metrou, iar pe oricine intrebai ori nu stia, ori facea pe prostul/proasta. Intr-un final, m-am saturat si am urcat la autobuz... Are cineva detalii? Greva?!?!

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
ultima data cand mi s-a intamplat asa ceva, s-a sinucis o idioata la obor si au stat metrourile dupa ea, sa faca curatenie.

o sa vedem diseara la stiri cine s-a mai sinucis

#3
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 Nozavi, on Jan 13 2006, 10:22, said:

Cobor azi la metrou, nu mai trecuse de mai bine de cinci minute. Ma mir pentru ca in general vine la mai putin de 5 minute, dar astept... Si astept 5 minute... 10... 15... Dupa 20 de minute deja se umpluse peronul si lumea urca sa faca scandal celei care vindea cartele... Dupa mai bine de 25-30 de minute vine un metrou... Tzeapa! Venea pe acelasi peron, dar din directia opusa! Era full bineinteles. Nici pana la ora actuala nu stiu ce s-a intamplat daca timp de jumatate de ora nu a trecut NICI UN metrou, iar pe oricine intrebai ori nu stia, ori facea pe prostul/proasta. Intr-un final, m-am saturat si am urcat la autobuz... Are cineva detalii? Greva?!?!

Eu asa am auzit.. ca ar fi greva...  <_<
Ieri s-a intamplat la fel, insa eu nu am fost martora, ca mi-am luat vacanta "de la mine putere", si nu am mai avut de-a face cu metroul.  :rolleyes:

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,124
  • Înscris: 02.09.2005
A fost manevra ca sa-i faca ii faca pe cei care au masina sa circule cu ea si sa plateasca buvinieta.... :D ..

Nu cred ca e vorba de greva, precis a fost o problema de trafic.... Adica, in alte statii, nu s-a intamplat asta...

Edited by jericho, 13 January 2006 - 11:31.


#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
e mana lui Burvi... CLAR.

#6
iriwdir

iriwdir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.02.2005
Se pare ca am mers cu acelasi metrou nozavi. Eu am fost in cel care a venit pe acelasi peron dar din directie inversa. In timp ce merge normal, zic eu,  opreste dintr-odata intre victoriei si aviatorilor. A stationat jumatate de ora aproape incat se panicase tot metroul. Initial aia de-l conduc ne-au anuntat ca trenul stationeaza doua min din cauza unor defectiuni tehnice.

In fine dupa peste 20 de min ne anunta ca se intoarce la victoriei. Am crezut ca ii ia lumea la bataie cand treceau sa se duca la capatul celalalt.

Motivul a fost cadere de tensiune si cica d-aia au luat-o pe linia cealalta.

#7
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
nu va panicati greva va fi in curand ieri a fost una de avertisment de dimineata de la 4 la 6 in curand va fi iar una de 48-92 ore....:)))

later edit greva s-a amanat pt 26 ianuarie asa ca mai putem respira....:))))

#8
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

 cosmin09, on Jan 13 2006, 18:13, said:

nu va panicati greva va fi in curand ieri a fost una de avertisment de dimineata de la 4 la 6 in curand va fi iar una de 48-92 ore....:)))

later edit greva s-a amanat pt 26 ianuarie asa ca mai putem respira....:))))

  O sa murim daca nu mai merge metoul!!!!!!!!!!!! Ce e neregula cu lumea asta??  :huh:

#9
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
nu o sa murim daca nu mai merge metroul dar gandeste-te ca in fiecare zi circula cel putin 500 mii calatori.daca nu va merge metroul foarte bine ma voi urca in masina personala si voi face 50 min. pana la facultate in loc de 10 min. cat fac acum cu metroul gandeste-te ce trafic infernal va fi in bucuresti si ce aglomeratie va fi pe transportul in comun si cati d-astia care "imprumuta" din buzunare vor fi activi....

#10
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 aleka008, on Jan 13 2006, 18:19, said:

O sa murim daca nu mai merge metoul!!!!!!!!!!!! Ce e neregula cu lumea asta??  :huh:

Iti spun eu ce e in neregula cu asta: aglomeratie multa in alte mijloace de transport, si timp pierdut aiurea. (nu am carnet, ceea ce inseamna ca o sa ma chinui).  -_-

#11
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
nu-i problema, banuiesc ca aveti biciclete, nu te costa bani si poti admira  si peisajele pitoresti ale Bucurestului..

Edited by Domnita, 13 January 2006 - 18:39.


#12
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 Domnita, on Jan 13 2006, 18:39, said:

nu-i problema, banuiesc ca aveti bicilete, nu te costa bani si poti admira  si peisajele pitoresti ale Bucurestului..

In timp ce incerc sa ajung la primul curs de la ora 8, de diminteata, nu am chef! si nici timp! sa admir nimic. Poate doar sa-mi admir gandurile, daca sunt.
In rest, vreau sa ajung cat mai rapid, acolo unde am treaba.
Bucurestiul nu e un oras pe care sa-l parcurgi la pas, si nici facultatea mea nu e la o aruncatura de bat de casa.
Cu bicicleta nu poti ajunge in centru asa usor.  
Lasa-ma sa plang, da? pot? multumesc!

ps: da, bucurestiul este pitoresc.

Edited by Epurica, 13 January 2006 - 18:43.


#13
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
nu a fost greva.
s-a sinucis unu la Victoriei

#14
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005

 reclamagiu, on Jan 13 2006, 18:46, said:

nu a fost greva.
s-a sinucis unu la Victoriei


sau a fost impins...

#15
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 Domnita, on Jan 13 2006, 18:47, said:

sau a fost impins...

:huh:
sau da.

#16
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005
Sunteti ca in povestea cu bulgarele de sare. Asteapta nene sa vina greva, si dupa aia sa te plangi! A avut si metrorexu tupeul sa aiba o defectiune, si hop, sar forumisti ca arsi! Get a life!

#17
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

 reclamagiu, on Jan 13 2006, 18:46, said:

nu a fost greva.
s-a sinucis unu la Victoriei
:o
Sper ca nu glumesti cu asa ceva...
La radio nu am auzit absolut nimic de ce s-a intamplat... Poate chiar a fost doar o cadere de tensiune... nu de om... :rolleyes:

#18
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

 Nozavi, on Jan 13 2006, 18:59, said:

:o
Sper ca nu glumesti cu asa ceva...
La radio nu am auzit absolut nimic de ce s-a intamplat... Poate chiar a fost doar o cadere de tensiune... nu de om... :rolleyes:

    :lol: Glumetule!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate