Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 

golf gt tdi 170 cai

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
Ma gandesc sa-mi iau un golf 5 si curand o sa dau ochii cu dealeru!
  Din ce am mai citit si pe alte forumuri si alte pagini de net am inteles ca apare gt un gti pe motorina care o sa aibe 170 cai!
  eu ma gandeam sa-mi iau un gti initial apoi m-am gandit ca umblu mai tot timpu in oras cu el si rareori o sa dau de autostrada si consumul ar putea fii suparator,nu atat ca pret dar stresant oricum sa vezi un 18-19% continu!
asa ca am ajuns la motorizarea disel pe care mai toti mi-o lauda inclusiv neamuri si prieteni si teste de specialitate!
avand in vedere ca daca nu ma multumeste ma gandeam la un remap dar daca tot apare un model cu o putere mai mare ash fii curios sa vad poate e cineva sa stie de cand se vinde la noi si la ce pretz pt ca pe situl oficial nu a aparut inca!

#2
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Nu stiu nimic de un tdi de 170, dar mai de mult am postat eu stirea cu 1.4 GT de 170 cp (benzina). Acesta are compresor mecanic + turbina. Sigur era vorba de diesel?

#3
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Da exista si diesel-ul de 170 cai pentru Golf GT sau GTD un fel de GTi al diesel-urilor!!!Uitati aici 2 link-uri utile!!!


                         http://vwforum.vwfor...?showtopic=6881


                         http://vwforum.vwfor...?showtopic=7653

#4
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
Attached File  1027big.jpg   100.84K   59 downloadsAttached File  1028big.jpg   87.84K   76 downloads da sigur e disel el a si aparut ...
uitesi cateva poze...
stiu baietii de pe VW forum ziceau ceva de inceputul lui ianuarie aici,am citit scania dar eram curios ,poate cineva stie mai mult sau are vre-o legatura la importatori!

#5
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Momentan PO-RO nu a oferit nici o informatie despre acest motorash delicios (vorba lui Maximus)!!! :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate