Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Multimedia Video controller

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ltcol

Ltcol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.01.2006
Salut,
Am si eu o problema. Pe scurt treaba sta cam asa.
1) Nu pot sa instalez windows XP pt ca imi apare un ecran albastru in care imi spune sa verific si sa reinstalez placa video. Culmea este ca sistemul era tot XP si am vrut sa formatez calculatorul din cauza ca o luase razna rau.
2) Am instalat pana la urma windows 2000. Asta a mers relativ bine (instalarea) dar imi apare cu galben in DEVICE MANAGER urmatoarele 2 avertizari "Multimedia Controller" si "Multimedia Video Controller" astea sunt sub OTHER DEVICE . Nu stiu ce driver sa instalez. Am incercat cu tot ce aveam.
3) Inca ceva pt pct 1. Am doua HDD fiecare partitionat in doua. Deci  am C,D,E, F. Cand incerc sa instalez XP-ul nu vede decat o singura partitie si anume F (dar windows 2000 le vede pe toate).  De la ce sa fie.

Ce ma sfatuiti sa fac?
Eu as vrea sa sterg absolut tot si sa reinstalez de 0 totul.
Astept un sfat bun  :)

Merci

Edited by Ltcol, 11 January 2006 - 16:20.


#2
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
TV-tuner-u e ala

#3
UnDe4d

UnDe4d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2005

 Ltcol, on Jan 11 2006, 15:43, said:

Salut,
Am si eu o problema. Pe scurt treaba sta cam asa.
1) Nu pot sa instalez windows XP pt ca imi apare un ecran albastru in care imi spune sa verific si sa reinstalez placa video. Culmea este ca sistemul era tot XP si am vrut sa formatez calculatorul din cauza ca o luase razna rau.
2) Am instalat pana la urma windows 2000. Asta a mers relativ bine (instalarea) dar imi apare cu galben in DEVICE MANAGER urmatoarele 2 avertizari "Multimedia Controller" si "Multimedia Video Controller" astea sunt sub OTHER DEVICE . Nu stiu ce driver sa instalez. Am incercat cu tot ce aveam.
3) Inca ceva pt pct 1. Am doua HDD fiecare partitionat in doua. Deci  am C,D,E, F. Cand incerc sa instalez XP-ul nu vede decat o singura partitie si anume F (dar windows 2000 le vede pe toate).  De la ce sa fie.

Ce ma sfatuiti sa fac?
Eu as vrea sa sterg absolut tot si sa reinstalez de 0 totul.
Astept un sfat bun  :)

Merci

Pt 1 c sa zic incearca cu alt cd de windows xp. ai incercat sa scoti placa video si sa o bagi la loc ??(shi dak nu cand o bagi apasa bine pe ea sa fii sigur k intra in slot)
Pt 2 dak ai tv tuner ala e sigur dak nu o placa de captura ceva da shi u info despre calc tau(cam tot c ai prin el). Shi dak nu merge incearca sa formatezi shi sa repartitionezi hdd`urile.

#4
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
E sigur Tv-Tuner. Instaleaza-i driverele si aplicatia. Ciao. B)

#5
nikee

nikee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.11.2006

 apollo_expert, on 12th January 2006, 21:03, said:

E sigur Tv-Tuner. Instaleaza-i driverele si aplicatia. Ciao. B)
am avut si eu o problema asemanatoare...nu`mi mergea webcam`ul si am gasit undeva ca e de la tv tunner...am dezinstalat tunnerul din device manager...dar mi`a aparut cu galben videocontroler multimedia...acum am 2 cu galben si camera si videocontrolerul ala...ce driver trebuie sa instalez pt videocontroler?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate