Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 

Situatii in care am intervenit fiecare dintre noi

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Oarecum o paralela la topicul anterior http://forum.softped...uatii-similare/

Da, am ramas putin perplex cand am citit anumite raspunsuri. Da, stiu ca este greu in Romania sa faci ceva avand in vedere legile si lenea organului abilitat de a-si face datoria.
Si da, m-am gandit de 2-3 ori inainte sa actionez..Uneori eram pe punctul de a renunta.

Fiecare sa povesteasca in ce situatii a intrevenit. Incep eu:

1. Intr-o sambata sau duminica ma aflam intr-o statie plina de oameni. Langa un sediu al unei companii de electricitate. Doi tigani isi faceau treaba in plina zi in vazul tuturor - taiau o bucata de geam al cladirii cu gandul sa intre acolo. Au facut gaura si unul dintre ei se chinuia sa intre. Eram absolut uluit cum de nimeni nu zicea nimic, doar stateau si se uitau. Am strigat la cei doi moment in care unul incepe sa se apropie de mine amenintandu-ma sa imi vad de treaba mea etc. M-am gandit ca respectivul poate sa aiba vreun cutit ceva asa ca am sunat la 112. In 4-5 minute au aparut doua echipaje de politie. Un echipaj l-am pescuit de pe drum (nu stia ce se intampla).

2. Eram cu masina si ma indreptam catre un centru comercial. Cand sa intru pe drumul de acces catre magazin, observ ca era blocat de un microbuz calatori si o masinia mica. Langa, doi oameni isi carau pumni de fata cu o o femeie si o fetita de 6-7- ani (sotia si fiica soferului masinii mici). M-am dat jos si i-am despartit impreuna cu un alt sofer. Ceilalti stateau si se uitau. Daca nu ma grabeam, anuntam si politia sa ii racoreasca pe amandoi cu cate o amenda usturatoare. Mai ales pe soferul masinii mici. Cred ca avea rahat in cap daca s-a luat la bataie cu celalalt in fata fetitei de 6-7 ani.

3. Situatia clasica. Furtul din buzunare/ghiozdan/geanta din mijloacele de transport in comun. Aici nu imi mai aduc aminte situatia. Eram elev. Oricum, un nespalat a inceput sa ii umble in ghiozdan unui amic. A inceput ala sa zica ca nu facea nimic.

Altele nu imi aduc aminte acum.


LE: Daca va aude - Diana- ce "pareri" ati avut pe celalalt topic, cred ca va impusca Posted Image)

Edited by CountDownMe, 05 January 2015 - 21:30.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014
Eu am firma de constructii. Ma intorceam pe la ora 6 seara de pe santier cu echipa acasa. Cam 8 oameni.
Cand ma uit in dreapta vad o bara de aia de batut covoare si un tigan care incerca sa o scoata din pamant sau nu stiu ce dracu facea acolo. Important e ca incerca sa o fure, iar pe nevasta-sa a pus-o de sase.

Deschid geamu, ii dau doi dumnezei si ii zic sa se care de acolo, la care piranda incepe sa strige hotii. Bai deci au sarit nebunii din masina pe ala si l-au luat la fugarit prin oras, iar dupa ce l-au batut s-au dus la nevasta-sa si i-au zis "daca nu strigai ca proasta, ti-l lasam" :lol:.

Si acuma imi pare rau ca nu mai lucreaza aia la mine :)). Ei erau sufletul petrecerii.

#3
estonyte

estonyte

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 48
  • Înscris: 30.10.2011
Hmm.... Posted Image presimt eu ca topicul asta o sa fie numai despre tigani!

Exact cum am mai spus, in cazul meu, am intervenit pentru o duduie, si la ceva timp reapare cu masculul alungat de mine, la brat, zambind! Parca fericita...


Barman... o alta bere! Te rog..

#4
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Serafim imi aduce aminte de un accident in care nevasta celui care ne-a lovit masina a inceput sa faca gura mare ca o cretina, drept urmare istericalele maimutei au devinit foarte costitoare pentru pagalul neatent. Si cica e naspa ca proastele isi iau mortal kombat. pfff

Edited by NotEasy, 06 January 2015 - 01:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate