Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 

interfata in limba romana pentru vista

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
pd

pd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.05.2004
Exista interfata in limba romana pentru vista?

#2
vladtm

vladtm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 15.06.2006
oficiala din cate stiu eu nu,dar va aparea intre pachetele de limba,si romana...anul asta sau inceputul anului viitor.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004
Da, exista oficial. S-a lansat in luna August. Am si vazut Vista preinstalat in limba romana pe unele laptopuri.
De descarcat nu se poate decat ptr Business sau Ultimate - la Ultimate Extras. Insa aici la ultima vizita ( sf august ) inca nu era listat.

#4
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View Posteiffel, on Oct 17 2007, 17:21, said:

Da, exista oficial. S-a lansat in luna August. Am si vazut Vista preinstalat in limba romana pe unele laptopuri.
De descarcat nu se poate decat ptr Business sau Ultimate - la Ultimate Extras. Insa aici la ultima vizita ( sf august ) inca nu era listat.
mie imi merge aia de xp(bine nu toate programele sunt in romana dar sunt)

#5
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2005

View Posteiffel, on Oct 17 2007, 17:21, said:

Da, exista oficial. S-a lansat in luna August. Am si vazut Vista preinstalat in limba romana pe unele laptopuri.
De descarcat nu se poate decat ptr Business sau Ultimate - la Ultimate Extras. Insa aici la ultima vizita ( sf august ) inca nu era listat.

La extras nu apare inca interfata in limba romana. Nu imi pare rau, dar nu apare :). Apar altele in schimb.

#6
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
da, am si eu pe un HP (Vista Business preinstalat). mai bine era in engleza, ma obisnuisem.

#7
damage13

damage13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 10.10.2007
am vista in spaniola (licenta) ..exista ceva patch de lb romana ?

Edited by damage13, 21 October 2007 - 19:26.


#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nu. Limba engleza nu exista decit in pachet instalare. Nu exista patch. Nu se poate trece de la alta limba la engleza, se poate doar de la engleza la alta limba.

#9
damage13

damage13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 10.10.2007
multumesc

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu. Limba engleza nu exista decit in pachet instalare. Nu exista patch. Nu se poate trece de la alta limba la engleza, se poate doar de la engleza la alta limba.

E valabil la XP. La Vista se poate, in conditiile in care se foloseste o licenta de Ultimate sau Business, dupa cum am spus mai sus. Se downloadeaza MUI-ul de engleza si ai Vista si in engleza. Doar ca omul intreba tot de romana. Si desi s-a lansat si exista preinstalat am reverificat si eu si inca nu e disponibil la download - au ramas doar limbile care erau disponibile si acum 6 luni...

#11
pd

pd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.05.2004
Multumesc pentru raspunsuri, o sa mai astept pana voi putea sa downloadez interfata in limba romana.

Sunt unii utilizatori, cu putine cunostiinte in domeniul IT care se simt mult mai comod in fata unei interfete in limba romana.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Sunt unii utilizatori, cu putine cunostiinte in domeniul IT care se simt mult mai comod in fata unei interfete in limba romana.
La cat de bine e tradusa eu ma simt mai comod in fata uneia in engleza... :D


L.E. A aparut in final la download si pack-ul de limba romana: http://windowsultima...s-released.aspx

Edited by eiffel, 25 October 2007 - 08:48.


#13
skl777

skl777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2007
Aici se afla link-urile directe la download pentru Vista Ultimate de 32/64bit   inainte de a le instala se pune un patch de la M$  http://support.microsoft.com/kb/942903 .

:thumbup:

Edited by eiffel, 01 November 2007 - 11:58.
WAREZ


#14
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
patch-ul respectiv se poate descarca de undeva in afara de metoda prin update?
Acasa am vista dar nu am internet.
Please!!!! :worthy: :helpsmilie:

LE:  :thumbup: :worthy: :thumbup: :worthy: :thumbup:      Sa traiesti!

Edited by Lostboy, 01 November 2007 - 10:19.


#15
LaoCe

LaoCe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 03.11.2006

View Postskl777, on Nov 1 2007, 10:15, said:

Aici se afla link-urile directe la download pentru Vista Ultimate de 32/64bit   inainte de a le instala se pune un patch de la M$  http://support.microsoft.com/kb/942903 .

:thumbup:
LIP != MUI. Cu LIP unele elemente rar folosite vor ramane in engleza (de exemplu helpul). Esti sigur ca acest LIP este pentru Vista? Ca pe microsoft.com am gasit numai pentru XP. Oricum, parca cineva a spus ca merge si cu LIP-ul de la XP.

Edited by eiffel, 01 November 2007 - 11:59.
Quote la link warez.


#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004
Daca mai posteaza cineva link direct de download se lasa cu suspend !
Daca Microsoft dorea sa faca public linkul o facea.

#17
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.02.2004
si eu folosesc vista business in romaneste pe notebook (HP 6510b). La instalare, mi s-a propus sa optez pentru limba si am ales romana - desi poate era mai bine in engleza...

Traducerea e oricum, foarte bine facuta, zic eu, si helpul e bine documentat, tot in romaneste, integral.

#18
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
am instalat lip-ul....si sunt incantat!
sa stiti ca este mai bine tradus decat xp-ul.
recomand...
Dupa cred ca tot pe english o sa trec.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate