Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Recomandare smartwatch

Alipire apartamente
 Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?
 

Redirectionari, virus enervant

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ReSego

ReSego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 04.06.2008
Salutare, am vrut sa ignor problema dar deja a devenit insuportabila.
Acum ceva timp am luat un youtube downloader gratis numit savetube vide. Programul nu a mers si l-am dezinstalat.
Cu toate ca l-am dezinstalat de cate ori caut ceva pe net se intampla la unele paginii sa ma redirectioneze catre un site www.landing.savetubevideo.com indiferent de browser-ul pe care il folosesc.
Nu stiu ce sa mai fac, am scanat cu antivirusul (avg varianta gratuita) am folosita malawarebytes, RemoveIt Pro, tot ce se putea si degeaba nu pot sacapa de aceste redirectionari.
Am citit pe google si se pare ca e vorba de un virus dar nicaeri nu scrie cum scap de el.
Multumesc anticipat!

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Descarca

Malwarebytes Anti-Malware 1.46

si salveaza-l pe Desktop.

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.

Posted Image

Dupa lansarea programului, click pe tab-ul Update si apasa butonul Check for Updates pentru a verifica daca definitiile descarcate sunt ultimele.

Database version: 4XXX

Posted Image

Click pe tab-ul Scanner, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.

Posted Image

La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results.

Posted Image

Posted Image

Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

Posted Image

Posted Image

La final se va deschide un fisier in Notepad cu rezultatele scanarii. Posteaza continutul lui aici.

Posted Image

Daca ai dat restart pentru indepartare malware din PC, log-ul il gasesti in fereastra principala in cadrul tab-ului Logs. Verifica sa fie ultimul(dupa data din numele fisierului .txt.)

Posted Image

#3
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
nu pare un virus , mai multe siteuri de download zic ca e 100% safe asa ca nu cred ca Malwarebytes va detecta ceva decat daca e ceva clona cu nume asemanator

#4
ReSego

ReSego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 04.06.2008
gata am rezolvat mersi mult, de data asta se pare ca s-au sters toate fisierele infectate

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ok, daca mai e ceva revino aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate