Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Când vrei să distrugi o societate, începe cu femeile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#91
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postloveandpeace, on 14 februarie 2015 - 01:23, said:

Barbatii nu ar trebui sa mai tina cont de dorintele si fitele femeilor si atunci s-ar rezolva aceasta problema.
1.O noua lege prin care dupa casatorie femeia apartine barbatului,in acest caz barbatul va decide tot iar femeia doar va asculta,dreptul la divort apartinand doar barbatului.
2.Femeia nu va mai avea posibilitatea sa ocupe un loc de munca daca nu este casatorita,aceasta masura fiind dura dar necesara PENTRU pastrarea nucleului societatii:FAMILIA,pentru slabirea influentei negative a grupurilor de feministe asupra femeilor NOBILE SI ONORABILE!!
3.Fetelor pana la varsta legala de casatorie de 18 ani le este interzis prin lege:machiajul excesiv,hainele indecente(fuste scurte,haine transparente,bluze cu decolteu etc).
4.Interzicerea cluburilor de noapte.
5.Promovarea culturii si a valorilor morale.
O societate in care cultura,educatia,dragostea si familia sunt mai presus decat desfraul animalic!!
Allah Akbar!

#92
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postloveandpeace, on 14 februarie 2015 - 01:23, said:

5.Promovarea culturii si a valorilor morale.
Se cam contrazic
Incepand cu renasterea (care se se intampla in Vest in timp ce marele Stefan ridica manastiri la noi) cultura arata cam asa:
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Tizian_102.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau asa
[ http://2.bp.blogspot.com/-u5vOXe4ZWRc/ThGcRIn2zSI/AAAAAAAAAvY/vJqymW-WmJY/s1600/venus_luini.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau asa
[ http://www.tampabay.com/resources/images/dti/rendered/2008/04/per_newvenus_042008_19700a_8col.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau chiar asa:
[ http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/bosch/delight/delightc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

cat despre "valori morale" e un pic cam pleonasm, morala fiind un sistem valoric ce difera de la grup la grup.

Edited by iulian_k, 14 February 2015 - 12:54.


#93
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View Postiulian_k, on 11 ianuarie 2015 - 17:43, said:

Desigur, va veni @catalina1 si-mi va spune ca nu se exclud maternitatea sicasnicaraia cu succesul profesional si ca am o mentalitate de feminista de anii 60
Cred ca ma confunzi. Sigur, e posibil sa fi zis ceva in genul asta (depinde de ce intelegi prin succes profesional, eu inteleg in primul rand sa prestezi o activitate cat de cat cu placere si sa castigi decent), dar nu-mi aduc aminte sa fi combatut pe tema asta atat de viguros incat sa simti nevoia sa faci referire la mine.
Ce am sustinut deseori e ca succesul profesional nu te face automat mai putin feminina, dar cred ca asta e altceva.

Edited by catalina1, 15 February 2015 - 00:53.


#94
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postcatalina1, on 15 februarie 2015 - 00:52, said:


Cred ca ma confunzi. Sigur, e posibil sa fi zis ceva in genul asta (depinde de ce intelegi prin succes profesional, eu inteleg in primul rand sa prestezi o activitate cat de cat cu placere si sa castigi decent), dar nu-mi aduc aminte sa fi combatut pe tema asta atat de viguros incat sa simti nevoia sa faci referire la mine.
Ce am sustinut deseori e ca succesul profesional nu te face automat mai putin feminina, dar cred ca asta e altceva.
Era o discutie despre imaginea publica a Elenei Udrea si optiunea ei de a fi femeia independenta cu mop si cozonaci - dp m dv o balbaiala de comunicare prin care incerca sa le prinda si pe femeile intretinute speriate de perspectiva independentei - punct de vedere amendat de tine ca arhaic feminist.
Bine mai bagasem si eu ca o femeie indeedenta are prea putina legatura cu bucataria&mopul & adarstaf

Edited by iulian_k, 15 February 2015 - 02:46.


#95
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Uiti doua amanunte importante: Elena Udrea nu are copii si are bani. Chestiile astea doua schimba un pic datele problemei.
Ma rog, cred ca suntem offtopic.

#96
CristianMoldoveanu

CristianMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.02.2015
In primul rand, ca sa gasesti femeia potrivita pentru o casnicie, trebuie sa stii ce iti doresti ca barbat. Daca iti doresti un partener cu care sa iei viata in piept, un partener egal in tot ceea ce faceti, atunci esti pe drumul bun. Treaba e ca si ea sa vrea acelasi lucru. Pentru asta insa, trebuie maturitate.
In ce priveste remuneratia femeilor, eu sincer nu am gasit problema asta in societatea romaneasca. Adica, pe unde am lucrat, am observat ca femeile sunt chiar mai bine platite decat sunt barbatii pe acelasi post. Deci nu vad nici un motiv de plangere pe domeniul asta.

#97
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

View Postloveandpeace, on 14 februarie 2015 - 01:23, said:

Barbatii nu ar trebui sa mai tina cont de dorintele si fitele femeilor si atunci s-ar rezolva aceasta problema.
1.O noua lege prin care dupa casatorie femeia apartine barbatului,in acest caz barbatul va decide tot iar femeia doar va asculta,dreptul la divort apartinand doar barbatului.
2.Femeia nu va mai avea posibilitatea sa ocupe un loc de munca daca nu este casatorita,aceasta masura fiind dura dar necesara PENTRU pastrarea nucleului societatii:FAMILIA,pentru slabirea influentei negative a grupurilor de feministe asupra femeilor NOBILE SI ONORABILE!!
3.Fetelor pana la varsta legala de casatorie de 18 ani le este interzis prin lege:machiajul excesiv,hainele indecente(fuste scurte,haine transparente,bluze cu decolteu etc).
4.Interzicerea cluburilor de noapte.
5.Promovarea culturii si a valorilor morale.
O societate in care cultura,educatia,dragostea si familia sunt mai presus decat desfraul animalic!!


Tu ai scris la mişto sau pe bune?   :huh:

#98
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View PostCristianMoldoveanu, on 18 februarie 2015 - 14:58, said:

. Daca iti doresti un partener cu care sa iei viata in piept, un partener egal in tot ceea ce faceti, atunci esti pe drumul bun.


Exista si opusul . Sa iti doresti "muiere" sfioasa, harnica, ascultatoare, sa stie sa gateasca si sa fie buna in pat. Ce nu inteleg e de ce nu rezolvi mai simplu si mai ieftin cu una tanti care sa treaca pe la tine o data pe saptamana sa-ti faca curat, alta care sa-ti gateasca (in caz ca nu vrei sa mananci in oras), prostituata pentru sex, iar atunci cand consideri ca iti permiti copii si ti-i doresti, o mama purtator si apoi bona pentru ei ? Altfel spus sa externalizezi serviciile matrimoniale.

Edited by iulian_k, 20 February 2015 - 01:31.


#99
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
Vreau sa cred ca topicul acesta este o gluma.Mi se pare ca prea mult generalizam.In fiecare lan de grau exista neghina ,asa cum fiecare societate are diferite categorii de oameni.
O lipsa a valorilor dupa care ne ghidam viata poate sa incurajeze anumite alegeri, o lipsa a educatie sau pur si simplu neutilizarea liberului arbitru.
Femeia e in nu stiu ce fel, barbatul e in alt fel...discutabil si nu vom ajunge la o concluzie.De fiecare data in aceste discutii trebuie sa luam mult prea multi factori in calcul ca sa ne permitem sa generalizam.

#100
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 03:56, said:

Vreau sa cred ca topicul acesta este o gluma.Mi se pare ca prea mult generalizam.In fiecare lan de grau exista neghina ,asa cum fiecare societate are diferite categorii de oameni.
O lipsa a valorilor dupa care ne ghidam viata poate sa incurajeze anumite alegeri, o lipsa a educatie sau pur si simplu neutilizarea liberului arbitru.
Femeia e in nu stiu ce fel, barbatul e in alt fel...discutabil si nu vom ajunge la o concluzie.De fiecare data in aceste discutii trebuie sa luam mult prea multi factori in calcul ca sa ne permitem sa generalizam.
Se generalizeaza motivat.Daca din aceasta lume dispar femeile ,lumea   o sa dispara in cel mai scurt timp.De aceea se spune ca daca vrei sa distrugi un barbat ,distruge-i femeia pe care o iubeste...

#101
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View PostCristianMoldoveanu, on 18 februarie 2015 - 14:58, said:

In primul rand, ca sa gasesti femeia potrivita pentru o casnicie, trebuie sa stii ce iti doresti ca barbat. Daca iti doresti un partener cu care sa iei viata in piept, un partener egal in tot ceea ce faceti, atunci esti pe drumul bun. Treaba e ca si ea sa vrea acelasi lucru. Pentru asta insa, trebuie maturitate.
In ce priveste remuneratia femeilor, eu sincer nu am gasit problema asta in societatea romaneasca. Adica, pe unde am lucrat, am observat ca femeile sunt chiar mai bine platite decat sunt barbatii pe acelasi post. Deci nu vad nici un motiv de plangere pe domeniul asta.
Da, dar femeile vor un barbat care sa fie platit mai bine decat ele. Daca nu este, atunci se plang.

Eu nu pricpe nici de ce se plang ele cand au sefe femei si nu barbati, dar in acelasi timp vor sa fie sefe femei.

#102
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostLL13G, on 26 august 2015 - 18:36, said:


Da, dar femeile vor un barbat care sa fie platit mai bine decat ele. Daca nu este, atunci se plang.

Eu nu pricpe nici de ce se plang ele cand au sefe femei si nu barbati, dar in acelasi timp vor sa fie sefe femei.
Pentru ca cele mai dure persecutii sunt de la femeie la femeie.

#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbenis, on 15 decembrie 2014 - 22:03, said:

Sunt momente când trebuie să recunoaștem rolul femeilor în societate. Da, vorbim de o societate construită în special de masculi, dar, cum bine remarcă James Brown în piesa "It`s A Man's Man's World", nu ar fi nimic fără o femeie. Ce înseamnă asta? Bărbații își leagă scopurile de dorințele femeilor. Și femeile își leagă dorințele de confortul și siguranța pe care îl pot oferi copiilor. Că, dacă era după noi, era OK să stăm și la cort sau na, nu făceam așa rapid tranziția.
De la ultimul cocalar care își ia bemvee (de ce oare?) la bogatul care își ia o vilă într-un loc mai special, toți au în cap dorințe preponderent feminine. Dacă dorințele și scopurile femeilor sunt corupte din punct de vedere moral și social, bărbații devin la rândul lor corupți.
Cum crești un EGO feminin? Primul pas este stigmatizarea prostituției. Astfel, duci acest job în subteran și
astfel creezi premiza amestecării femeilor. Și tu ca bărbat, care cauți relații, te duci în club și crezi că ai prins o femeie serioasă ca să aflii peste o vreme că de fapt, ea umblă după banul tău. Na, fata știa Italiană, era țintită pe crocodili dar tu ai picat de fraer. Și ca să fie egoul cât mai mare, îi crești cerințele, pe undeva pe la 1000€ dacă se poate. Trebuie neapărat să știe care e utima poșetă din piele de nuștiu ce, care e ultima modă la nu știu ce rochie. Neapărat trebuie să fie învățată că mașina-i doar de la bemvee în sus și hotelul de le 4 stele-n sus.
Atfel, nici o femeie pănă în 30 de ani, nici măcar la țară nu mai trebuie să se murdărească prin grădină sau să facă de mâncare. Totul se face la restaurant și întotdeauna există un fraer să plătească. Jobul e obținut pe rețeta clasică "țâțebuci", restul e completat de un fraer.
Nu mai durează mult și o să ajungem să mergem în Filipine să ne facem o căsnicie. Cam trist.


parerea mea cancerul pe pamant sunt barbati nu femeile

#104
AutoAperture

AutoAperture

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 04.04.2016

View Postbenis, on 15 decembrie 2014 - 22:03, said:

De la ultimul cocalar care își ia bemvee (de ce oare?) la bogatul care își ia o vilă într-un loc mai special, toți au în cap dorințe preponderent feminine. Dacă dorințele și scopurile femeilor sunt corupte din punct de vedere moral și social, bărbații devin la rândul lor corupți.

Dorintele femeilor, dupa care zici ca se ghideaza barbatii, sunt educabile.
Cere de la femei sa fie blande, inteligente, nevanitoase, nesexoase, nesuperficiale sau ce mai vrei tu si refuza-le crunt pe cele care sunt opusul.
Le refuzi tu azi, le refuza xulescu maine si se vor prinde ca trebuie sa se schimbe.
Asta daca barbatii pot si vor sa faca aceasta educatie si selectie.
Si femeile vor deveni un factor de evolutie.
(Educatia asta o include pe cea de la varste mici, ceea ce inseamna sa nu lasi pe seama exclusiv a mamelor cresterea copiilor/fetitelor.)

#105
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Păi dacă bărbaţii sunt disperaţi, nu o să poţi face asta. Că aşa ar fi bine să se realizeze ce mai sus. Ar fi bine şi pentru sociatate, şi pentru bărbaţi. Şi cine ştie, s-ar schimba şi bărbaţii în bine. Plus că tot ele se plâng că nu sunt apreciate, dar dacă majoritatea nu oferă altceva în afară de club, chat şi fizic şi fiţe (nu chiar toate), ce să apreciezi?

Edited by djl, 21 August 2016 - 15:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate