Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Când vrei să distrugi o societate, începe cu femeile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Sunt momente când trebuie să recunoaștem rolul femeilor în societate. Da, vorbim de o societate construită în special de masculi, dar, cum bine remarcă James Brown în piesa "It`s A Man's Man's World", nu ar fi nimic fără o femeie. Ce înseamnă asta? Bărbații își leagă scopurile de dorințele femeilor. Și femeile își leagă dorințele de confortul și siguranța pe care îl pot oferi copiilor. Că, dacă era după noi, era OK să stăm și la cort sau na, nu făceam așa rapid tranziția.
De la ultimul cocalar care își ia bemvee (de ce oare?) la bogatul care își ia o vilă într-un loc mai special, toți au în cap dorințe preponderent feminine. Dacă dorințele și scopurile femeilor sunt corupte din punct de vedere moral și social, bărbații devin la rândul lor corupți.
Cum crești un EGO feminin? Primul pas este stigmatizarea prostituției. Astfel, duci acest job în subteran și
astfel creezi premiza amestecării femeilor. Și tu ca bărbat, care cauți relații, te duci în club și crezi că ai prins o femeie serioasă ca să aflii peste o vreme că de fapt, ea umblă după banul tău. Na, fata știa Italiană, era țintită pe crocodili dar tu ai picat de fraer. Și ca să fie egoul cât mai mare, îi crești cerințele, pe undeva pe la 1000€ dacă se poate. Trebuie neapărat să știe care e utima poșetă din piele de nuștiu ce, care e ultima modă la nu știu ce rochie. Neapărat trebuie să fie învățată că mașina-i doar de la bemvee în sus și hotelul de le 4 stele-n sus.
Atfel, nici o femeie pănă în 30 de ani, nici măcar la țară nu mai trebuie să se murdărească prin grădină sau să facă de mâncare. Totul se face la restaurant și întotdeauna există un fraer să plătească. Jobul e obținut pe rețeta clasică "țâțebuci", restul e completat de un fraer.
Nu mai durează mult și o să ajungem să mergem în Filipine să ne facem o căsnicie. Cam trist.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postbenis, on 15 decembrie 2014 - 22:03, said:

Și tu ca bărbat, care cauți relații, te duci în club și crezi că ai prins o femeie serioasă ca să aflii peste o vreme că de fapt, ea umblă după banul tău. Na, fata știa Italiană, era țintită pe crocodili dar tu ai picat de fraer.

Esti fraier daca tu iti cauti femeie serioasa in cluburi. Femeile serioase nu prea au ce cauta prin locuri de genu.'

PS: EU in cluburi ma duc la f***t. Deci de unde femei serioase :))?

Edited by Serafim606, 15 December 2014 - 22:27.


#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Ok, mă duc în Filipine.

#4
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,045
  • Înscris: 02.03.2003
Subiectul este interesant si cred ca se mai poate dezvolta.

Imi permit sa mai adaug inca un aspect legat de problema denaturarii feminitatii in societate. Este vorba despre egalizarea fortata dintre barbati si femei.
Aceasta falsa egalitat a transformat femeile in roboti, le-a obligat sa munceasca egal cu barbatul in timp ce veniturile s-au impartit la doi.

#5
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Acum egalitatea e cu plus pentru femei

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postterratec, on 15 decembrie 2014 - 22:34, said:

Subiectul este interesant si cred ca se mai poate dezvolta.

Imi permit sa mai adaug inca un aspect legat de problema denaturarii feminitatii in societate. Este vorba despre egalizarea fortata dintre barbati si femei.
Aceasta falsa egalitat a transformat femeile in roboti, le-a obligat sa munceasca egal cu barbatul in timp ce veniturile s-au impartit la doi.

Hai mai dezvolta putin.M-ai facut curios. Cum ai vedea tu acest raport de forte dintre femeie si barbat? Cum ar trebui sa fie in opinia ta? Unde ar trebui sa fie locul femeii?

#7
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View PostSerafim606, on 15 decembrie 2014 - 22:20, said:

Esti fraier daca tu iti cauti femeie serioasa in cluburi. Femeile serioase nu prea au ce cauta prin locuri de genu.'

PS: EU in cluburi ma duc la f***t. Deci de unde femei serioase Posted Image)?
Păi atunci unde ce caută femeile? Că nici cu muntele nu prea le au, a, da, am uitat, le au cu molu'.
Io unul mă duc la curve dacă e de f_tut.

View PostSerafim606, on 15 decembrie 2014 - 22:39, said:

Hai mai dezvolta putin.M-ai facut curios. Cum ai vedea tu acest raport de forte dintre femeie si barbat? Cum ar trebui sa fie in opinia ta? Unde ar trebui sa fie locul femeii?
Eu unul nu am nici o problemă cu egalizarea drepturilor dacă se egalizează si obligațiile. Adică, bun, ok, nu îți place să faci de mâncare, fac eu de mâncare. Nu faci curat și ai totul aruncat și plin de praf, ok, fac io. Nu te îngrijești de copii, o fac io.  Da' atunci de ce să te țin în casă pe o sumă frumușică și să nu mă duc mai bine la curve? Vreau un motiv, unul singur.

Edited by benis, 15 December 2014 - 22:44.


#8
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Mai lasa cluburile si mergi la teatru, daca vrei sa gasesti o femeie serioasa. Pfui, ce subiect fara substanta !

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Eu bag de seama ca Benis are boala pe mersu la curve :)). Si eu ma mai duc da nu ma laud asa ca tine :)). Tu o faci intr-un mod mai special. Chiar pui accent pe mersu la curve :lol:.

#10
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
ai dreptate .

Edited by ---robocop, 15 December 2014 - 22:56.


#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View Postspik1, on 15 decembrie 2014 - 22:44, said:

Mai lasa cluburile si mergi la teatru, daca vrei sa gasesti o femeie serioasa. Pfui, ce subiect fara substanta !
Asta e, prefer cititul. La club merg poate odată pe lună, am dat doar un exemplu. Acuma, ce e drept,  bag de seamă că nu ai găsit substanța și m-ai luat pe mine la întrebări. Nu e nici o problemă că nu ai găsit substanța. Ai mii de subiecte la care poți găsi substanță sau nu. Ține de tine. Nu de mine. Nu de alții.

View PostSerafim606, on 15 decembrie 2014 - 22:46, said:

Eu bag de seama ca Benis are boala pe mersu la curve :)). Si eu ma mai duc da nu ma laud asa ca tine :)). Tu o faci intr-un mod mai special. Chiar pui accent pe mersu la curve :lol:.
Eu sunt extrem de direct. Nu simt nevoia să mint sau să mă fofilez. Am evitat pe cât mai mult pilele și cunoștințele și m-am axat pe performanța proprie. Nici un orgasm nu poate egala satisfacția de a ajunge sus prin forțe proprii.

Dorește femeia să ajungă sus prin forțe proprii? Atunci are dreptul de a se pune la egal cu bărbatul.

Edited by benis, 15 December 2014 - 23:04.


#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Daca iti place cititul te duci la biblioteca sa agati gagici. Sau te duci in mall, te pui pe o canapea si citesti. Vezi si tu ce pica. Poate dai de o curajoasa sa te abordeze. Sau gasesti tu una de citeste si o abordezi. Subiect comun gasesti tu pe baza cititului.

PS: Tata cand era tanar se ducea la biserica la agatat :)). Pe vremea aia toate gagicile din sat veneau duminica la biserica. Deci omu avea noroc. In ziua de azi nu mai tine figura :)).

Edited by Serafim606, 15 December 2014 - 23:03.


#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Omule, tu înțelegi că nu este un subiect cu și despre agățat?
Cu siguranță putem dezbate acest lucru dacă vrei, pe un subiect dedicat.

Edited by benis, 15 December 2014 - 23:06.


#14
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Si tu nu intelegi ca 90% din femei au nevoie de un barbat care sa le ridice? De obicei ala care le si f**e.

Edited by Serafim606, 15 December 2014 - 23:06.


#15
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,045
  • Înscris: 02.03.2003
Ok, gata cu OFFTOPICUL.

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View PostSerafim606, on 15 decembrie 2014 - 23:06, said:

Si tu nu intelegi ca 90% din femei au nevoie de un barbat care sa le ridice? De obicei ala care le si f**e.
Deja ne apropriem de esență.

Conform teoriilor feministe & shit, femeile au drepturi egale. Fie au nevoie de bărbați care să le ridice, fie de drepturi egale.

Edited by benis, 15 December 2014 - 23:09.


#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Pai estenta in sine e simpla. Multe femei s-au ridicat in societate datorita barbatilor cu care au fost. In schimb putini barbati s-au ridicat datorita femeilor. Multe femei se fac cunoscute datorita barbatilor. Pana si o curva se face cunoscuta daca barbatii o paseaza de la unu la altu. Deja se merge pe recomandare. In schimb un barbat nu poate fi facut cunoscut asa usor de un grup de femei cu care face ce face. El le arde, dar nu isi face si un nume din asta.

#18
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014

View PostSerafim606, on 15 decembrie 2014 - 23:02, said:

Daca iti place cititul te duci la biblioteca sa agati gagici. Sau te duci in mall, te pui pe o canapea si citesti. Vezi si tu ce pica. Poate dai de o curajoasa sa te abordeze. Sau gasesti tu una de citeste si o abordezi. Subiect comun gasesti tu pe baza cititului.

PS: Tata cand era tanar se ducea la biserica la agatat Posted Image). Pe vremea aia toate gagicile din sat veneau duminica la biserica. Deci omu avea noroc. In ziua de azi nu mai tine figura Posted Image).

cica si pe la cimitir mai cade -o prospatura  ,dalea venite cu pomana !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate