Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Atomizor/vermorel pentru legumicultură

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
adilie2003

adilie2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 28.06.2009
Masa ca e 7502 de la 3M și ochelarii sunt separat... la fel și combinezonul este de la 3M. N-am luat mască dintr-o bucată pentru că  era scumpă și mi-a fost teamă că o zgârii... așa pot să  schimb doar ochelarii. Astăzi a fost prima dată când mi s-au aburit ochelarii... poate și din cauză că am avut gluga trasă pe cap și nu prea au avut cum să se ventileze. Oricum și dacă se aburesc se dezaburesc repede.

#56
adilie2003

adilie2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 28.06.2009
Toate au fost luate de la Mondo - România  acum doi ani.

#57
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006

View Postqwertysecret, on 11 aprilie 2015 - 19:42, said:

spune te rog de unde ai luat masca, cat ai dat pe ea si daca se abureste

Daca bei o palinca inainte se cam abureste ;)

Edited by meganedoi, 12 April 2015 - 00:57.


#58
girus

girus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 01.08.2006
Se abureste sau "se incetoseaza"?

#59
Achimitom04

Achimitom04

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 28.08.2011
Depinde cat de tare e palinca :) Daca e de asta de Maramu' nici masca nu-i mai trebuie ....

#60
Achimitom04

Achimitom04

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 28.08.2011
Am de ales intre un atomizor ieftin si un vermorel cu acumulator stocker- buget cam 600 ron. Din start ideea unui atomizor ieftin nu ma prea atrage,pot aparea probleme si nu ma pricep la reparatii. Mi se pare mare si greu pentru 300 m2 cat am eu de stropit.Stau pe ganduri pentru ca nu stiu cum pulverizeaza stock-erul, daca face particule fine incat sa pot stropi eficient. Ceva pareri?

#61
ADI A6

ADI A6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.05.2006
Exista atomizor actionat de motor electric ? As dori atomizor, nu vermorel sau pompa de stropit.

#62
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008
daca e voie (si e topicul corect), dintr-un newsletter :
pompa electrica farmax 16 si 18l 150 lei. site-ul e elliser.ro

#63
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,759
  • Înscris: 07.09.2004
froggy, pretul e tentant! Ai testat-o?

#64
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008
nope, eu am un KASEI WS-15D

sincer daca as avea bani as cumpara-o. nu cred ca poate sa fie chiar exceptional de proasta.

#65
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Daniel, am vermorelul electric de la Omac si am testat cel electric de la Marcoser, sunt perfecte pentru tine. Atomizor bagi cand ai hectare de vegetatie si ai nevoie de raza mare sa faci putine drumuri,pentru suprafete mici e overkill. Cu asta electric faci farmacie, e foarte usor de utilizat si precis. Serrifu ne spune mai bine, dar eu cred ca la atomizor zboara rosiile de pe vrej daca nu stii bine sa directionezi jetul. de flori nu mai zic.


Froggy, desfa pompa de pe vermorel si baga mare vaselina cat cuprinde, acopera toata suprafata posibila cu vaselina ca e pozitionata prost si orice apa se scurge pe langa ajunge acolo, la mine avea rugina de doua deste doar in 6 luni. Si inauntru are o problema, cred ca a ruginit unul din rulmentii axului ca are un huruit grozav si parca nu mai baga presiune ca la inceput. Am bagat vaselina lichida din spray si parca si-a mai revenit, dar cred ca iarna asta o desfac sa vad ce e inauntru. daca nu, 50 lei la marcoser pompa noua.

Edited by e_miron, 22 October 2016 - 19:59.


#66
novo2015

novo2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 24.02.2015
Pana la ce inaltime iti duce vermorelul de la Omac? Si ce raza de actiune are?
Merci.

#67
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008

View Poste_miron, on 22 octombrie 2016 - 19:54, said:


Froggy, desfa pompa de pe vermorel si baga mare vaselina cat cuprinde, acopera toata suprafata posibila cu vaselina ca e pozitionata prost si orice apa se scurge pe langa ajunge acolo, la mine avea rugina de doua deste doar in 6 luni. Si inauntru are o problema, cred ca a ruginit unul din rulmentii axului ca are un huruit grozav si parca nu mai baga presiune ca la inceput. Am bagat vaselina lichida din spray si parca si-a mai revenit, dar cred ca iarna asta o desfac sa vad ce e inauntru. daca nu, 50 lei la marcoser pompa noua.


multam, oricum aveam de gand sa o desfac/ung. numai sa termin de stropit si pomii.

#68
catalin2804

catalin2804

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.04.2005
@cotzi Esti din sv si nu ai fost in bazar? E plin de vermorele electrice. Am luat si eu unul pe langa atomizor.

#69
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,759
  • Înscris: 07.09.2004
Sincer sa fiu, anul asta am fost de doua ori dupa o pauza de sase ani... Am fost setat sa caut pompa pentru fantana si nu m-am uitat la vermorele dar o sa merg sa ma uit. Multam de atentionare :)

#70
Achimitom04

Achimitom04

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 28.08.2011
Știe cineva unde găsesc service pentru vermorelul meu electric stoker ? Nu mai funcționează ceasul pe care arată nivelul de încărcare a bateriei și cred că nici nu mai pulverizează cum trebuie. Plus că a căzut și garnitura aia de pe capac.
Nu știu dacă se poate să se fi înfundat ceva,mă gândeam să bag ceva oțet în el sa vad. Gălăgie face că și cum ar merge normal.

Edited by Achimitom04, 22 March 2017 - 21:20.


#71
biburadu

biburadu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 26.09.2012
La morami in mod normal,doar ei sunt importatorii.Oricum,ei ar trebui sa te poata indruma.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate