Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aveti experiente cu magazinul online melarox.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
MariaGoie

MariaGoie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2017
Buna ziua . Si eu am avut zilele trecute o experiența nașpa cu ei . Am comandat un laptop Asus , se mișcă foarte greu practic nu e ceea ce imi doresc . I am contactat, cu greu am reușit sa iau legătura cu ei , le am spus problema mea si au insistat 2 zile la rând sa il duc la service ul Asus . Le am explicat ca nu ma duc la nici un service , vreau sa mi dea banii înapoi . Atât . Au spus ca v a trebui sa achit intre 0-50% din valoarea produsului pt ca L am deschis si pt ca am desfăcut ambalajul . Pe buneeeee ??? Am
Fost la protecția consumatorului am depus plângere ... 45 de zile am de așteptat !!! Spune-ți mi va rog cum ați rezolvat ? Vreau banii înapoi ... mulțumesc

#20
bosqo_yaz

bosqo_yaz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2017
NU COMANDATI DE PE SITE-UL MELAROX!
Sunt niste tepari, am comandat un cuptor care a venit indoit si nu mai vor sa il ia inapoi. L-am verificat la primire, dar era indoit pe sub folia-sigiliu si nu aveai cum sa observi. I-am contactat a doua zi cand am vrut sa il instalez si am observat indoiturile si au spus ca nu il iau inapoi pentru ca era obligatia mea sa vad cand l-am primit. Serios? De cand are cumparatorul obligatii? Vanzatorul are obligatia sa livreze produsul comandat in perfecta stare! Am depus reclamatie la ANPC Bistrita si bineinteles ca sunt mana in mana, cuptorul nu va fi inlocuit. Am platit o groaza de bani pe un lucru nou care este indoit. Multumesc MELAROX, sper sa intrati in faliment cat mai repede! P.S.: cuptorul a venit la o luna dupa ce a fost comandat!

#21
bosqo_yaz

bosqo_yaz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2017
NU COMANDATI DE PE SITE-UL MELAROX DACA NU VRETI SA VA LUATI TEAPA!
Sunt niste tepari, am comandat un cuptor care a venit indoit si nu mai vor sa il ia inapoi. L-am verificat la primire, dar era indoit pe sub folia-sigiliu si nu aveai cum sa observi. I-am contactat a doua zi cand am vrut sa il instalez si am observat indoiturile si au spus ca nu il iau inapoi pentru ca era obligatia mea sa vad cand l-am primit. Serios? De cand are cumparatorul obligatii? Vanzatorul are obligatia sa livreze produsul comandat in perfecta stare! Sa nu va mai spun de angajatii Melarox care sunt complet incompetent si nu isi cer niciodata scuze, Ana-Maria Sos si Victoria. Am depus reclamatie la ANPC Bistrita si bineinteles ca sunt mana in mana, cuptorul nu va fi inlocuit. Am platit o groaza de bani pe un lucru nou care este indoit. Multumesc MELAROX, sper sa intrati in faliment cat mai repede! P.S.: cuptorul a venit la o luna dupa ce a fost comandat!

#22
janks

janks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.10.2003
Am cumparat pe data de 28 aprilie 2018 de la melarox o friteuza actifry de la tefal 2 in 1 . A costat 1360 ron .
Comanda a fost facuta online pe site-ul lor . Precizez ca nu fac reclama la firma sub nici o forma . Sunt in client obisnuit care a cumparat ceva de pe net si atata tot :)
Facusem comanda , trecuse o zi m-au sunat sa confirm etc,. etc dupa inca o zi , prinsesem sambata duminica si nu se putea livra , deci dupa inca o zi adica sambata ma apuc sa ma documentez despre aceasta firma melarox pe ionternet . Am ramas socat ..... multe chestii negative , review-uri pe forumuri si altele
imediat am intrat pe site si am scris in mesaj pe site-ul lor ca vreau sa renunt la comanda ..... ca sa scurtez luni am fost contactat de cineva de la ei si au zis ca produsul se afla in deposit si ca se poate livra dar in cazul cand eu renunt nu mai trimit comanda
Am zis ..... renunt nu mai doresc comanda .ZIs si facut ...... intre timp ma gandeam la ce-mi spusese cucoana aia la telefon si anume , coletul se deschide il verificati et....c daca nu este in ordine nu il luati ...... pun mana p[e tel sun la ei la firma si zis ,.,.,.,.,. trimiteti comanda ..... etc etc.... scurtez
In incheiere..... am primit comanda , am in musteriu la cargus .. I-am dat 20 lei si ma lasat sa il bag in prize sa fac o proba mica....
Vreau sa zic ca il am de 2 saptamani si am facut de vreo 10 ori pana acum si functioneaza perfect
Deci Melarox +10 de la mine pt promptitudine si pt tot
Nu stiu ce ati patit voi dar eu sunt f ,. multumit..si as face oricand o alta comanda
Bafta

#23
rmodreanu

rmodreanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2018
Am o parere foarte proasta.
Pe data de 21. 05 2018 am comandat la Emag un gril marca adler. cu toate ca pe site-ul Melarox scrie ca in 24-48 ore comanda este trimisa si ajunge la beneficiar, cutoate ca pe data de 22 a fost trimeasa comanda la Melarox de catre cei de la Emag, deci pe 23 ar fi potut fi procesata si livrata curierului iar pe 25 ar fi trebuit sa primesc comanda, am avut surpriza ca, telefonand la firma Melarox sa intreb ce se intampla, sa dau peste o duduie care s-a aratat foarte surprinsa ca am o comanda si care ( evident deabea atunci urma sa-mi proceseze comanda ) a spus ca miercuri sau joi o sa primesc comanda ( daca nu luna viitoare ca tot aia e ) Nu inteleg acest comportament care frizeaza bataia de joc si nici nu inteleg de ce, daca firma avea oarece probleme cu produsul, cu toate ca figura pe stoc, nu am fost contactat de un reprezentant care sa-mi explice situatia. Deci NU RECOMAND NIMANUI SA ACCESEZE FIRMA MELAROX DACA NU VREA SA DEPINDA DE BUNUL PLAC AL UNOR PERSONAJE RAUINTENTIONATE
Radu Modreanu

#24
GbLD

GbLD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.12.2015
Am avut o experienta neplacuta cu MELAROX, am pierdut 2-3 ore comparand masini de spalat, am gasit una buna calitate-pret, am comandat (1100lei) , toate bune si frumoase, a2-a zi ma suna o cocoana sa imi zica e tzeapa ca nu au pe stock. Verific a 3-a zi involuntar, o aveau pe stock la 1300 si ceva de lei. Nu sunt seriosi, incercati si vedeti ce iese =))

View Postjanks, on 11 mai 2018 - 21:30, said:

Am cumparat pe data de 28 aprilie 2018 de la melarox o friteuza actifry de la tefal 2 in 1 . A costat 1360 ron .
Comanda a fost facuta online pe site-ul lor . Precizez ca nu fac reclama la firma sub nici o forma . Sunt in client obisnuit care a cumparat ceva de pe net si atata tot Posted Image
Facusem comanda , trecuse o zi m-au sunat sa confirm etc,. etc dupa inca o zi , prinsesem sambata duminica si nu se putea livra , deci dupa inca o zi adica sambata ma apuc sa ma documentez despre aceasta firma melarox pe ionternet . Am ramas socat ..... multe chestii negative , review-uri pe forumuri si altele
imediat am intrat pe site si am scris in mesaj pe site-ul lor ca vreau sa renunt la comanda ..... ca sa scurtez luni am fost contactat de cineva de la ei si au zis ca produsul se afla in deposit si ca se poate livra dar in cazul cand eu renunt nu mai trimit comanda
Am zis ..... renunt nu mai doresc comanda .ZIs si facut ...... intre timp ma gandeam la ce-mi spusese cucoana aia la telefon si anume , coletul se deschide il verificati et....c daca nu este in ordine nu il luati ...... pun mana p[e tel sun la ei la firma si zis ,.,.,.,.,. trimiteti comanda ..... etc etc.... scurtez
In incheiere..... am primit comanda , am in musteriu la cargus .. I-am dat 20 lei si ma lasat sa il bag in prize sa fac o proba mica....
Vreau sa zic ca il am de 2 saptamani si am facut de vreo 10 ori pana acum si functioneaza perfect
Deci Melarox +10 de la mine pt promptitudine si pt tot
Nu stiu ce ati patit voi dar eu sunt f ,. multumit..si as face oricand o alta comanda
Bafta
Ai avut noroc

#25
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Eu am primit un cuptor BOSCH de la ei cu ambalajul lipit cu scoci iar o tava indoita din interiorul cuptorului.
Comanda a fost preluata de soacra mea, altfel daca o preluam eu ii spuneam la curier sa si-o duca acasa.
Era mai ieftin cu 80 de lei decat la emag.
Imi era urgent sa ma mut in casa noua si nu am mai vrut sa imi bat capul cu ei.

Concluzia: nu am facut nici o afacere buna cu cei 80 de lei. Vand produse resigilate la pret intreg. Prima dar si ultima comanda pe care o am la ei.

"Time is money"

#26
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Tocmai ce voiam sa iau un fier de calcat de la ei dar avand in vedere recenziile de pe aici o sa iau din alta parte chiar daca este mai scump.. Nu ma risc Posted Image

#27
jipadan

jipadan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.11.2007
Si in 2018 de black friday aceeasi problema. Relatia cu clientul e la pamant. Evitati pe cat posibil

#28
ielciu_dan

ielciu_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2009
Am comandat de BlackFriday anul acesta un cuptor Siemens dimineata la prima ora in data de 16.11.2018 pret 4828.95 lei.Nu am primit email de confirmare a comenzii deci am incercat si seara sa-l comand pe numele sotiei.A doua Zi am fost sunat de un reprezentant care mi-a spus ca nu mai au pe stoc deoarece s-au vandut toate.L-au scos de pe site dar cred CA nici nu l-au avut.O Firma extrem de neserioasa nu luati de la ei.

Rusine ca o firma de 2 bani reprezinta branduri de renume ca Siemens .

#29
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Fa-le reclamatie la ANPC pentru vanzari fictive.. si reclama mincinoasa.. Toti ati face un lucru bun societatii daca ati face astfel de reclamatii intemeiate si documetante.

#30
a2018

a2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.12.2018
am cumparat un produs de la Melarox (prin Emag).Dupa ce ca a durat aproape 2 sapt sa-mi vina pachetul, am avut si neplacuta
surpriza , sa constat ca mi-au trimis un produs total diferit de ceea ce comandasem.
am reusit sa-l returnez (am primit si confirmarea de la Melarox) si urma sa-mi trimita produsul pe care l-am comandat (cel bun), insa nu s-a
intamplat nimic.Bineinteles ,ca la telefon nu mai raspunde nimeni (la toate cele 3 telefoane disponibile).Am reusit sa dau de managerul firmei (cel putin asa s-a recomandat),
dar desigur,numai promisiuni.In concluzie, sunt hotarat sa-i dau in judecata.Sunt o firma de cacat, nu cumparati nimic de la ei.

#31
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
La cate "recenzii bune" au in mod normal ar trebui evitati si produsele cautate la alte magazine chiar daca sunt putin mai scumpe..

#32
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
cate review-uri negative de la oameni cu o singura postare :) ..totusi o sa ma feresc de Melarox

#33
ehtzipo

ehtzipo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.04.2009
Am comandat de la Melarox prin Emag si am primi o husa de telefon in loc de un SSD. Sunt in faza de cerere de retur...

#34
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Daca nu e prostie(din partea magazinului) aia e direct inselaciune.. Posted Image
Ce retur sa faci? La ceva ce nu ai primit?

Vezi ca exista retur cu primire colet... adica ei iti trimit ssd.. tu dai in schimb husa de telefon..
Poate iti iei teapa la ce vrei tu sa faci.. retur la ce.. retur la teapa??

Edited by -koss-, 23 April 2019 - 20:21.


#35
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
WTF !!!!!
Vreau sa cumpar un monitor ips/pls si ma ganeam sa aleg marca Samsung. Am vazut ca la emag, pc garage, altex e disponibil un singur model la 500 lei. Chiar am crezut ca samsung nu mai produc modele full hd cu panel lps cu diagonala intre 22-24 ".
Am intrat si pe amazon si am gasit vreo 3 modele.
Intotdeauna cand caut un produs pe emag aleg filtru produse vandute de emag si mi-a atras atentia ca la Melarox sunt cel putin de 2 ori mai multe produse la componente IT.
Pana mea incredibil la monitoare samsung au 14 modele cu diagonala pana la 24 ".
Wtf au 81 modele monitoare samsung !!!!
Bine ca pe stoc au mult mai putine.
Dar de unde naiba le aduc pt ca scrie livrare intre 3-7 zile lucratoare.
Dar de ce naiba la samsung au la unele modele termen 3 zile, 4 zile sau 5 zile?
Vin din tari diferite?

wow astia nu sunt sanatosi...
procesor i3 8100 la 1072 lei

Edited by mariusixy, 17 August 2019 - 18:54.


#36
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Au stocuri fictive probabil..

Edited by -koss-, 18 August 2019 - 13:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate