Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

va rugam, avem nevoie de un sfat urgent...

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postbrela, on 13 decembrie 2014 - 23:08, said:

E vorba de tatal nostru, care a suferit o interventie chirurgicala la cap, in urma analizelor, CT-ului si RMN-urilor care au aratat existenta a doua formatiuni tumorale in zona frontala si temporala. S-a extirpat 90%, iar medicii au spus ca la o prima analiza toate caracteristicile dovedesc diagnosticul de glioblastom multiform. Urmeaza insa sa se mearga cu lamele pt analiza definitiva in cadrul spitalului de Oncologie din Iasi (tot aici s-a facut si operatia)unde o sa se stabileasca definitiv diagnosticul. In momentul de fata nu stim daca e bine sa se urmeze tratamentul cu chimioterapie si radioterapie ...sau mai bine incercam naturist????

Nu stim cum sa procedam ca sa fie bine...

Ce observ in foarte multe cazuri, este faptul ca insusi pacietul nu cunoaste ce inseamna diagnosticul lui. Adica cu ce are de a face, cu ce trebuie sa lupte in ce priveste boala respectiva. Si cred ca aici trebuia sa intrebati deja medicul care va observa la IRO Iasi. In cazul dvs. vorbim de multiform, adica de grad IV. E posibila raspindirea agresiva, vorbim de cu totul alte celule. Cu un grad I, se poate incerca si terapie naturista. Aici insa este posibil indicata radioterapie, cu terapie prin hipertermie, sau radio si chimio impreuna, sau medicamente anticanceroase...dar asta este sigur numai sfatul medicului.

Fara doar si poate, pacientul este cel care decide, adica ce doreste sa faca in astfel de cazuri (este greu cind avem de ales datorita temei financiare). Este foarte important in terapii de orice gen, mai ales in cele canceroase, ca familia sa-i fie alaturi si sa i se mentina permanent ridicat moralul. Cu cit mai pozitiva este persoana, cu atit gradul de vindecare este mai mare. Insanatosire grabnica.

#56
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,032
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMizu, on 17 decembrie 2014 - 17:19, said:

Esti ridicol, omule.
Uite un exemplu la fel de simplu pe cat esti tu de ridicol. Ai tensiune scazuta, mergi la homeopat, iti recomanda sa bei o ceasca de cafea dimineata. 100% placebo cand iti creste tensiunea. Dar daca mergi la medic si iti recomanda ceva pastile pe baza de cofeina e ok.

Ridicol e cine se duce la homeopat sa-I "prescrie" cafea.
Ridicol e cine nu stie ca o cana de cafea nu e remediu homeopat, necorespunzand definitiei. Probabil esti dintre neinformatii care confunda fitoterapia cu homeopatia.

#57
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostMizu, on 17 decembrie 2014 - 17:31, said:

E o planta, are efect asupra organismului, nu? Sau e placebo ca-ti creste tensiunea? Zic si eu asa, nevand habar ce e homeopatia.


In pilulele homeopate nu gasesti nici macar 10 la minus 52 grame de cofeina.

#58
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013

View PostBodCasa, on 15 decembrie 2014 - 15:52, said:

Pai.....
Carnea ingreuneaza digestia...
Asta o sti si tu!
DAR, carnea se poate inlocui cu proteine vegetale.....ciperci, soia, si multe altele!

Trebuie alimentatie puternica dupa chimioterapie , nu frunze.
Homeopatia a fost infiintata tot de farma , respectiv Rokeffeler si este placebo ( 100%).Sunt infor.atii pe net ca homeopatia a fost infiintata de familia de bogatasi.
Sunt persoane mai putin informate la limita inferioara de cultura, care reactioneaza miraculos la placebo, sunt studii. Intr-un spital s-au insanatosit 37% din cei tratati cu placebo , deci  nu toti dar un procentaj remarcabil.

Edited by cincicinci, 25 January 2023 - 17:14.


#59
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013

View Postshe_wolf, on 22 decembrie 2014 - 10:01, said:


Dar nici altceva.




In pilulele homeopate nu gasesti nici macar 10 la minus 52 grame de cofeina.

Trebuie scoasa painea ( glutenul, graul) din alimentatie,  si tot ce este stropit cu glifosat de la Montesanto.
In Romania o singura cultura foloseste pesticid cu calciu , celelalte culturi folosesc glifosat, un pesticid care inhiba  enzime din organism . Daca organismul nu sintetizeaza minerale si vitamine, mai ales minerale, se imbolnavesc suprarenalele care furnizeaza cortizol antiinflamator.
Cititi despre glifosat.
Cei cu intoleranta la gluten sunt intoleranti si la lactoza si fructoza care sunt tot enzime.
Apare intestin iritabil. Omul nu da importanta considerand ca a facut indigestie pana cand glifosatul te pune la pamant.
Era vorba sa-l scoata anul acesta dar la cat castiga aia , spaga e pe masura, deci nu cred ca va disparea de pe piata europeana prea curand, ideea este ca trebuie scos glutenul din alimentatie
Exista multe multe alimente nestropite si deosebit de hranitoare.
Cautati ce culturi se stropesc cu glifosat cred ca si porumb ovaz orz secara oricum culturile marile mari.
Cititi despre dezastrele pe care le face glifosatul in organism:  Celiachia, intolerantele de toate felurile nu sunt de la cereale ci de la glifosat.
Lactatele folosesc cheaguri chimice, gasiti tarani care folosesc cheaguri naturale , exista, stiu sigur dar se gasesc cheaguri naturale ieftine pe net la sticla.
Sanatate va doresc si nu mancati porcarii.


View PostMizu, on 17 decembrie 2014 - 17:19, said:

Esti ridicol, omule.
Uite un exemplu la fel de simplu pe cat esti tu de ridicol. Ai tensiune scazuta, mergi la homeopat, iti recomanda sa bei o ceasca de cafea dimineata. 100% placebo cand iti creste tensiunea. Dar daca mergi la medic si iti recomanda ceva pastile pe baza de cofeina e ok.

Daca ai tensiunea scazuta mananci grasimi, garantat 100 % ca o sa creasca tensiunea, daca nu ai alte boli care genereaza ( inima, trompe, ovare...).
Baga o sunca, unt, branza 47% grasime, dar primul lucru analize sa vezi ce organ iti face surprize ca daca bei cafea si ai niste valve sparte nu prea este ok, le gauresti de tot


Edited by cincicinci, 25 January 2023 - 17:58.


#60
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 18.12.2019

View Post-Diana-, on 13 decembrie 2014 - 23:19, said:

Naturist, nu.

Sora mea a avut cancer, a fost operata anul asta in luna mai, a facut inainte chimio, din noiembrie 2013 pana in aprilie 2014.
Tratamentele naturiste nu ajuta in cancer.
Anumite medicamente pot usura situatia bolnavului, insa nu tin locul chimioterapiei sau radioterapiei.
Mergeti pe mana medicilor, vracii nu prea stiu sa lupte cu cancerul.

Ca fapt divers, doctorita sora-mii care era medic homeopat, a murit de cancer anul asta, avea 40 de ani.

Sor-mea are 30, nu stiu daca conteaza, ca alt fapt divers.
buna Diana,
te stiu de pe topicul cu hernie de disc
am intrat pe topicul respectiv crezand ca am ceva la coloana
de fapt a fost o tumora maligna (angiosarcom) in coapsa, care dadea dureri in spate
acum sunt la 1 an de la operatie
am citit aici ca sora ta a facut chimio inainte de operatie, la fel si eu
voiam sa stiu cum se simte acum
eu am facut tot tratamentul la Universitar, mai putin radioterapia (la Neolife) si sunt bine

Edited by carolinaherera, 02 March 2023 - 11:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate