Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Blu-Ray Movies

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#73
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View PostJean-Luc_Picard, on 30 octombrie 2017 - 01:24, said:

Mda, ce mi-e „Ghost in the Shell”, ce mi-e „Ghost in the Sheel” (preț de secunde bune nu am înțeles despre ce este vorba, deși cunoșteam afișul și văzusem câteva secvențe cu Scarlett Johansson Posted Image ).
Mai bine cumperi varianta 3D la Ghost in the Shell https://altex.ro/gho...ay-3d-steelbook
Recomand filmul anime original https://myanimelist....in_the_Shell_20 e epic.

4k am Pasagerii, l-am luat pentru ca mi-a placut filmul si a fost printre primele aparute la Altex. Oricum e mai fain comb-ul BluRay 3D + 1080p decat 4k+1080p.

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015






Redate cu Samsung UBD-M9500

#75
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Ce am "adunat" pana acum:

Pasagerii 4k + 2D
The King's Speech
Shutter Island
Star Wars Trezirea Fortei
Titanic editie Speciala 3D + 2D
Star Trek In Intuneric 3D + 2D
Troia
The Dark Knight
Interstellar
Narnia The Voyage of the Dawn Treader 3D
Insurgent 3D + 2D
Dragon Nest: Warriors' Dawn 3D + 2D
Final Fantasy VII: Advent Children

Star Trek In Intuneric e epic in 3D.Posted Image As fi vrut sa iau Doctor Strange varianta 3D dar la noi in magazine nu a ajuns.
In viitor o sa mai adaug colectiei Star Wars Episoadele I-VI , Trilogia Hobbitul Blu-ray 3D + 2D si Ghost in the Shell Blu-ray 3D.

Edited by Papillon_, 30 October 2017 - 22:40.


#76
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,724
  • Înscris: 04.10.2014

View PostPapillon_, on 30 octombrie 2017 - 22:33, said:

Star Trek In Intuneric e epic in 3D.
Sigur nu e liric? :)

#77
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Daca e cineva interesat gasiti la Altex Trilogia Lord of the Rings redusa la 200 de lei iar Star Wars Episoadele I-VI la  250 de Black Friday.

Attached Files


Edited by Papillon_, 17 November 2017 - 22:25.


#78
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Am mai adaugat la colectie Spider-Man 2 3D +2D si Star Wars I-VI. O sa revin cu impresii despre varianta 3D a lui Spider-Man 2, nu am apucat sa vad decat trailerul.

Attached Files



#79
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Am ajuns la sezonul 7 din X-files, mai am putin si il termin de vizionat, senzatia este superba, ultima oara cand l-am vazut partial aveam un tv crt mic si il difuza Pro TV. Alta e senzatia sa-l vezi Full HD pe ecran de 100" si sistem de sunet surround.

Colectia mea de filme originale blu-ray inca mai creste, am rezolvat cu locul de depozitare, am facut alt corp de mobilier in living, asa am crescut si ecranul la 100".

Am atasat lista actualizata, toate filme originale.

Attached Files


Edited by Mr. Incredible, 31 December 2017 - 18:29.


#80
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 11.08.2007
Impresionanta colectie, o investitie serioasa!
Mult inainte :)

#81
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Am mai adaugat cateva filme intre timp, am actualizat lista. Posted Image

Attached Files



#82
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,724
  • Înscris: 04.10.2014
Tocmai am ridicat pachetul de la Amazon.
Titluri UHD încă nedesfăcute, care așteaptă vizionarea pe player Oppo și OLED Panasonic, bineînțeles calibrat.

Attached Files


Edited by Jean-Luc_Picard, 23 June 2018 - 12:10.


#83
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,724
  • Înscris: 04.10.2014
Și câteva FullHD-uri:

Attached Files



#84
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,458
  • Înscris: 17.09.2007
Well, colectia mea a mai crescut putin.
Blade Runner (cel vechi) l-am luat de la https://www.amazon.f...blade runner 4k
Curios ca include discul remaster 4k Final Cut dar nu include si versiunea Final Cut HD, doar DVD. Mai are un bluray cu versiunile director (aia neaprobata de Ridley Scott se pare), theatrical (international si SUA), o cartulie cu artwork si un bluray bonus.
Pretul pe amazon.fr la acelasi produs e jumatate fata de amazon.uk sau amazon.de.
Blade Runner 2049 si Interstellar sunt cumparate din Romania.

Attached Files


Edited by Hansolo, 04 September 2018 - 17:58.


#85
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View PostPapillon_, on 22 noiembrie 2017 - 21:48, said:

Am mai adaugat la colectie Spider-Man 2 3D +2D si Star Wars I-VI. O sa revin cu impresii despre varianta 3D a lui Spider-Man 2, nu am apucat sa vad decat trailerul.
E bun mai ales pe partea de efecte speciale. Intre timp am mai adaugat si eu cateva filme, seriale si concerte.Posted Image
Fate Zero a fost cea mai costisitoare achizitie, 50 de lire amandoua partile dar merita la cat de tare e seria.

Attached Files


Edited by Papillon_, 05 September 2018 - 20:19.


#86
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Am ajuns la sezonul 9 din X-Files, mai am putin si il termin de vazut, foarte fain.

Un film pe care il am si pe care doresc sa-l revad este Matrix in format 4k si blu-ray, a fost scos de curand in 4k si remasterizat in format blu-ray, ambele formate cu pista Dolby Atmos, se anunta spectaculos! http://www.blu-ray.c...Blu-ray/198328/

Am amenajat de curand sistemul audio-video pentru filmele cu Dolby Atmos/DTS-X si voi revedea foarte multe din filmele preferate. Senzatia este spectaculoasa, ecran de 100", videoproiector FulHD si sistem multicanal 5.1.4.

A mai crescut si colectia mea intre timp, am atasat lista actualizata cu filme, animatii, seriale, documentare si concerte in format blu-ray. Am pus si 2 poze cu cateva filme si concerte. Attached File  Lista filme blu-ray 05.09.2018.pdf   201.06K   4 downloads

Attached File  20180905_231435_1024x576.jpg   158.33K   17 downloadsAttached File  20180905_231930_1024x576.jpg   151.99K   16 downloads

#87
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,458
  • Înscris: 17.09.2007
Review-ul ala nu mentioneaza ca si discul FHD a fost remasterizat https://ultrahd.high...rahdbluray.html
In what might be a first (or, at least, a rarity) in the 4K era, Warner Bros. Home Entertainment used a new 4K restoration and Digital Intermediate to create both a 2160p HEVC-encoded Ultra HD Blu-ray with Dolby Vision (and HDR10) high dynamic range grading in the DCI P3 color space, AND a new 1080p AVC MPEG-4-encoded Blu-ray with standard dynamic range grading in the Rec.709 color space. At a time when studios simply include the old Blu-ray and call it a day, this is terrific news, but there's one catch. If you want to enjoy this new transfer or the new Dolby Atmos mix on Blu-ray disc, you have to purchase this 4K set.

Vechiul disc era cu codec VC-1 si avea unele probleme de imagine

#88
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Mentioneaza:

For all of these reasons, one would expect Warner to lavish an excess of care on The Matrix's UHD presentation, and the studio has not disappointed. The film has been newly scanned from the original camera negative and meticulously color-corrected under the supervision of the original director of photography. The resulting 4K/HDR rendition restores a subtlety and finesse to The Matrix's imagery beyond anything seen to date in a home theater. Even if you know the film intimately, its visuals have become startling all over again. And the remixed Dolby Atmos soundtrack is a revelation.
To its credit, Warner has also remastered the film's 1080p standard Blu-ray, based on the new transfer and sound mix, so that Matrix fans who haven't yet upgraded their equipment can enjoy at least some of the benefits from this modern classic's 4K overhaul. (Specifications are listed here.) The new 1080p disc isn't available separately, but acquiring the complete UHD package is an investment in the future. If you love The Matrix, sooner or later you'll want to be able to experience it in the best presentation it's ever had.


#89
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Am mai adaugat unul in colectie Posted Image . Abia astept sa il vad in seara asta, ultima data cand l-am vazut eram copil, o sa fie e experienta pe cinste
de la ~480 -> 2160p.Posted Image + sunetul.

Attached Files


Edited by Papillon_, 08 September 2018 - 19:30.


#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPapillon_, on 08 septembrie 2018 - 19:06, said:

Am mai adaugat unul in colectie Posted Image . Abia astept sa il vad in seara asta, ultima data cand l-am vazut eram copil, o sa fie e experienta pe cinste
de la ~480 -> 2160p.Posted Image + sunetul.
pe ce blu-ray player il rulezi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate