Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Blu-Ray Movies

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#37
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
Lista mea de discuri bluray originale e mai ciudata:

1. Oblivion
2. The Complete Bourne Collection (Identity, Supremacy,Ultimatum,Legacy) va urma si Jason Bourne pentru a fi complet
3. LOTR Extended Edition Boxset (12Discs)
4. The Hobbit (Unexpected Journey, Desolation of Smaug, Battle of the 5 Armies)
5. Asterix (5 Disc Collection, desene animate)
6. Fack you Göthe I & II
7. Monsiuer Claude und seine Töchter
8. Honig im Kopf
9. Türkisch für Anfänger
10. Doktorspiele
11. Schoßgebete
12. P.S. I love you
13. Sarah Connor Muttersprache, Live ganz nah!
14. Helene Fischer (Weinachten, Farbenspiel 2014 si 2015)

cu o recenzie mai detailiata despre calitatea audio/video voi reveni intr-o postare ulterioara

#38
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut. Sper sa nu fiu foarte mult off topic. Am achizitionat recent un disc Blu-ray, dar unitatea optica a laptop-ului nu mi-l citeste. Cum pot afla daca este din cauza laptop-ului sau a discului? Multumesc mult.

#39
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Ti-l citește doar dacã ai unitate optica bluray.

#40
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
As avea o intrebare, mai ales pentru cei care au achizitionat filme si muzica bluray originale, dar nu numai.
Filmele si muzica bluray originale cumparate din Romania e posibil sa fie de calitate mai proasta decat cele luate din afara ? Adica sa difere la capacitate, 25 GB fata de 50 GB ? Sau alte diferente. Ma intereseaza strict calitatea imaginii si sunetului.
Daca stie cineva aceste detalii. Multumesc.

#41
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,192
  • Înscris: 24.02.2007
N-am prea vazut bluray-uri la noi sub 100 lei asa ca le-am luat din Europa la preturi mai decente.

#42
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
http://www.altex.ro/...asc/order/price

#43
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,192
  • Înscris: 24.02.2007
Mda, nu ma uitam unde trebuie.

#44
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,720
  • Înscris: 04.10.2014

View Poststantudor, on 17 iulie 2016 - 22:09, said:

As avea o intrebare, mai ales pentru cei care au achizitionat filme si muzica bluray originale, dar nu numai.
Filmele si muzica bluray originale cumparate din Romania e posibil sa fie de calitate mai proasta decat cele luate din afara ? Adica sa difere la capacitate, 25 GB fata de 50 GB ? Sau alte diferente. Ma intereseaza strict calitatea imaginii si sunetului.
Daca stie cineva aceste detalii. Multumesc.
Desi o cunostinta sustine ca a detectat diferente (nu atat de mari ca cele indicate de tine) de calitate a imaginii in functie de locul de achizitie a discului, problema mai probabila cu achizitiile loco este ca nu ai in caseta si discurile cu extra-uri, de tipul interviuri cu regizorul, actorii, secvente taiate din film si alte chestii din astea. Acest lucru nu este valabil numai pentru Romania, i-am vazut si pe nemti plangandu-se ca editiile germane sunt vaduvite de aceste "adaosuri", aflate de regula pe un disc suplimentar, care nu mai apare in cutie la aceste versiuni.
In Europa, singura sursa de editii Hollywood originale este Marea Britanie, respectiv Amazon UK.

Edited by Jean-Luc_Picard, 27 July 2016 - 11:33.


#45
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005
Ultima achizitie de care ma bucur acum este Colectia completa X-Files pe blu-ray, toate cele 9 sezoane. Am sperat multi ani sa apara serialul pe blu-ray si sperantele nu au fost in zadar, a aparut la sfarsitul lui 2015.
Am inceput sa le vad si sunt fascinat de cat de bine se vad in conditiile in care serialul este destul de vechi. Imi amintesc ca am vazut la tv mai demult o parte dintre episoade dar experienta de acum este la cu totul alt nivel.

Am vazut deja cateva episoade din primul sezon pe ecran de proiectie, cu videoproiector fullHD cu sunet scos printr-un sistem audio 5.1 de buna calitate si sunt incantat de experienta.

The X-Files: The Collector's Set Blu-ray Review: http://www.blu-ray.c...y/59724/#Review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gHKcndXFZ1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
da, o initiativa buna ca au remasterat X Files.....dar m-as bucura nespus daca ar face la fel si cu Married With Children

#47
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005
Am ajuns la sezonul 4 din X-Files si sunt extrem de multumit ca le pot vedea in conditiile astea.

Intre timp mi-am mai marit colectia de filme blu-ray, ma ajuta si faptul ca nu fumez, ce economisesc de acolo dau pe filme. Am ajuns insa la saturatie, nu mai am unde sa le expun.

Pentru o experienta de vizionare excelenta recomand achizitionarea filmelor in format blu-ray. Se gasesc destule filme de cumparat la preturi cuprinse intre 20-50 lei.

Attached Files


Edited by Mr. Incredible, 15 February 2017 - 23:25.


#48
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005
Am revazut de curand seria Matrix in format blu-ray, desi sunt destul de vechi filmele sunt inca in top din punct de vedere al calitatii video si audio. Arata exceptional pe ecran si videoproiector.

http://www.blu-ray.c...ay/1089/#Review

#49
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005
Colectia mea de filme originale blu-ray inca mai creste, am rezolvat cu locul de depozitare pentru o scurta perioada. Posted Image

Attached Files



#50
saulescu

saulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.05.2007
Pe ce  marca de videoproiector fullHD ai vizionat filmele ,daca nu sunt prea indiscret?

#51
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostFC72, on 14 decembrie 2014 - 14:06, said:

Mare atentie cu afirmatiile, ceea ce faci nu este legal si se numeste furt ce poate avea consecinte penale si civile pe care trebuie sa le asumi.Nu cred ca se accepta pe undeva incurajarea pirateriei iar afirmatii ca toti o fac nu reduce cu absolut nimic responsabilitatea personala.
Conform legilor din Romania ai voie sa vezi ce film vrea muschiul tau on-line cu conditia sa nu-l descarci, incarci pe net si sa nu-l vinzi....Cu alte cuvinte vizionarea filmelor pe Kodi , Terarrium, Youtube si alte prostii e perfect legala in Romania...Asa ca cat timp nu descarci, incarci ,vinzi ,filme, muzica, etc.... nu faci piraterie....

Edited by Clovis, 21 August 2017 - 21:14.


#52
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005

View Postsaulescu, on 21 august 2017 - 18:51, said:

Pe ce  marca de videoproiector fullHD ai vizionat filmele ,daca nu sunt prea indiscret?
Benq W1070.

#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu doar 1 bluray si doar 4k . cod: 5050629677850 Arrival 4k.  E bun de testat tv-urile la black level.

#54
forfor

forfor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.01.2017
Stie careva de unde pot achizitiona filmul bluray   "Training day"   cu Denzel Washington? De la noi din tzara...

Edited by forfor, 22 August 2017 - 21:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate