Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie Backup pentru Server Linux

Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa
 Reciclare hard disk-uri defecte v...

Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...
 Probleme martorii de bord Opel Me...

Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma
 Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...

Epic Fly - primul meu joc

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

dobrocry

dobrocry

Junior Member

• Grup: Members
Va salut. Stiu ca nu este o aplicatie dar este un joc facut in noptile petrecute acasa. Primul meu joc - Epic Fly, este un joc pentru Android, la care am muncit circa 1 an. Ok, in perioada asta am invatat de fapt cum se fac jocurile.... si inca invat. Si cel mai bine inveti punand in practica lectiile, nu? Lectii de pe diferite tutoriale gratuite si forumuri, in putinul timp ramas intre servici, casa si temele piciului meu. In sfarsit, azi mi-am luat inima in dinti si am publicat jocul pe Google Play https://play.google....m.dobro.EpicFly (daca nu am voie sa public linkul, se poate sterge). Jocul este gratuit. Astept parerile voastre pozitive sau negative.

[ https://i.imgur.com/4q2lJ5Y.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ https://i.imgur.com/sX5czhK.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/UTwq7Z0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ https://i.imgur.com/3fWpzRD.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/r5OI8Xg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ https://i.imgur.com/9nfQcAZ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

slai

slai

User Incredibil

• Grup: Senior Members
arata super, foarte profesionist.
cat timp dureaza un nivel?

paulicaFX

paulicaFX

Member

Grafica e super faina, cu exceptia fontului ala Hobo Std daca nu ma insel

In ce e facut?

Serafim606

Serafim606

Guru Member

Eu l-am descarcat :D. E fain, dar dureaza mult. Pana acum am facut doar primul nivel si a durat mai mult decat m-am asteptat. Ca si grafica jocul e super.

dobrocry

dobrocry

Junior Member

Va multumesc pentru pareri.
paulicaFX, grafica e facuta in Blender, Adobe Photoshop si Adobe Flash. Fontul intradevar este Hobo Std. Mi s-a parut ca da bine pe ecran Posted Image. Jocul este facut cu GameMaker Studio. Dar a trebuit sa invat gml, limbajul de programare folosit de GameMaker.
Slai si Serafim606, un nivel dureaza circa 2 min. Sper ca nu le-am facut prea lungi, astfel incat sa duca la plictiseala. Oricum am facut si cate 2 checkpointuri pentru fiecare nivel.

Edited by dobrocry, 11 December 2014 - 15:46.

razor1911

razor1911

Senior Member

Simpatic. Îmi place, felicitări pentru munca depusă!

Serafim606

Serafim606

Guru Member

View Postdobrocry, on 11 decembrie 2014 - 15:45, said:

Va multumesc pentru pareri.
paulicaFX, grafica e facuta in Blender, Adobe Photoshop si Adobe Flash. Fontul intradevar este Hobo Std. Mi s-a parut ca da bine pe ecran Posted Image. Jocul este facut cu GameMaker Studio. Dar a trebuit sa invat gml, limbajul de programare folosit de GameMaker.
Slai si Serafim606, un nivel dureaza circa 2 min. Sper ca nu le-am facut prea lungi, astfel incat sa duca la plictiseala. Oricum am facut si cate 2 checkpointuri pentru fiecare nivel.

Mie mi se pare umpic cam mult 2 minute. Adica era de preferat ca primele nivele sa dureze mai putin. De la 20 in sus pot dura si mai mult daca captiveaza.

ovidiufgs

ovidiufgs

Member

Interesant.
Un pic cam lung nivelul.

dobrocry

dobrocry

Junior Member

Multumesc pentru aprecieri. Deja regret ca le-am facut atat de lungi. Pacat ca nu este ceva ce se poate modifica usor.

hunab

hunab

Active Member

Un cheat, ne dai si noua? :)

Frumos joc. Felicitari!

paulicaFX

paulicaFX

Member

View Postdobrocry, on 11 decembrie 2014 - 16:08, said:

Multumesc pentru aprecieri. Deja regret ca le-am facut atat de lungi. Pacat ca nu este ceva ce se poate modifica usor.
Cum ai facut nivelele? Cum poti adauga unul nou?

dobrocry

dobrocry

Junior Member

Multumesc hunab. Fara cheaturi :). Paulica intregul joc este facut in GameMaker.

D4Nl

D4Nl

Junior Member

Ti.am dat 5 stele la joc inainte sa il testez , si acum dupa un nivel terminat , pot spune ca meriti mai mult de 5 :)

dobrocry

dobrocry

Junior Member

Multumesc Dani. Sper sa iti placa si restul jocului.

boggy20

boggy20

Member

Ma crezi ca nu știu sa îl joc?
Am apăsat pe ecran, am dat sus jos, tot se izbește avionul de tufișuri.

slai

slai

User Incredibil

io zic ca trebuia cumva sa il dai la cativa testeri inainte.
sincer, nu am terminat primul nivel, mi s-a parut prea lung. mi-a placut cum sunt realizate checkpointurile. oricum, sunt uimit ca ai zis ca numai doua minute ar fi avut nivelul.
oricum, o sa-l dau profesionistului din casa, fiu'meu, cand vine de la scoala.
a jucat prostia aia de flupy, flapy, ceva de genul asta, de m-am plictisit eu.

dobrocry

dobrocry

Junior Member

Posted Image) Boggy20 - prin apasari lungi sau scurte, mai dese sau mai rare, astfel incat avionul sa nu se izbeasca de tufisuri [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xu9SJl72FjI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Slai, nu prea am avut testeri prin jurul meu. Oricum am sa vad ce pot face. Si astept si parerea fiului :)

Edited by dobrocry, 11 December 2014 - 18:18.

xtremdriving

xtremdriving

Guru Member

ti-as comenta dar cum inteleg ca e greu sa modifici, renunt. Totusi, sunetul ala e copilaresc la punctaj. Si intr-adevar, schimba fontul macar daca poti. Da un pic de amploare sunetelor. Comentez ce am vazut in video-ul de mai sus doar ca nu am descarcat jocul.

Edited by xtremdriving, 11 December 2014 - 18:19.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate