Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

conectare Iphone la imprimanta foto

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
xandra30

xandra30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 29.08.2007
Hello tuturor.

Nu stiu daca aici este locul topicului deschis de mine, insa am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv: am o imprimanta foto Canon Selphy CP720 si nu stiu cum o pot conecta (prin cablu, mai exact) la Iphone-ul meu 5 ca sa pot printa poze de pe acesta. Prin cablul clasic cu iesire USB nu se conecteaza, sau poate nu am setat eu ce trebuie. Mai mult, nici pt laptop nu stiu ce cablu as putea folosi sa pot conecta imprimanta.

Help!!!

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
E posibil sa ai nevoie de ceva gen cablu USB OTG si in el sa bagi imprimanta.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Pentru conectat la PC ai nevoie din cate stiu de cablu USB pentru imprimanta ca in imaginea de mai jos:
[ http://www.liquidware.com/system/0000/5207/usbtypebcable.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dar de pe iPhone nu cred ca poti printa daca imprimanta nu dispune de conexiune wifi, ca sa poti utiliza functia de AirPrint de pe iPhone.

#4
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
De ce nu utilizezi carduri de memorie pentru a printa ? Văd că imprimanta citeşte de pe carduri .

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Este o idee bună! Ar putea scoate cardul de memorie din iPhone pentru a-l introduce în telefon! Oare de ce nu a făcut asta până acum???

#6
crecked

crecked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 09.05.2009
@albastru, de ce trebuie sa fii rautacios? Crezi ca toata lumea a avut sau isi permite un iPhone ca sa stie ca acesta nu dispune de slot pentru card de memorie?

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcrecked, on 11 decembrie 2014 - 23:58, said:

Crezi ca toata lumea a avut sau isi permite un iPhone ca sa stie ca acesta nu dispune de slot pentru card de memorie?
Nu, insa 99% din populatia lumii stie ca iPhone nu dispune de asa ceva, iar restul de 0,99999999999% stie sa utilizeze google sau gsmarena ca sa afle asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate