Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Andre Rieu - Sold out in cateva ore la 3 concerte in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Andre Rieu a anuntat un concert in 13 iunie la Bucuresti, iar vanzarea de bilete a inceput azi dimineata ... la vreo 15 minute de cand se pusesera in vanzare nu mai erau bilete de 864 de lei (m-a rugat cineva sa-i cumpar), apoi dupa inca vreo 10 minute nu mai erau nici de alea de 700 de lei decat daca luai locuri separate (nu mai gaseai 2 unul langa altul). Am apucat sa cumpar abia la a treia categorie, ca se terminau a naibii de rapid. Biletele s-au terminat rapid complet, asa ca au mai anuntat inca un concert in 12 iunie, la care s-a repetat schema, sold out rapid ... au mai anuntat inca un concert in 14 iunie ... care acum e si el sold-out. Cica e un record pentru Rieu, dar cred ca si pentru Romania e un record sa se vanda 3 concerte ale aceluiasi artist complet intr-o singura zi. Iar biletele n-au fost tocmai ieftine, cel mai ieftin a fost 172 de lei, cel mai scump 864 (daca mai pui taxele Eventim - 15 lei livrarea si 2% plata cu cardul, chiar mai scumpe).

#2
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
România mă surprinde!

#3
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Se schimba generatia..

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Intr-adevar, record! Dar, avand in vedere cine este personajul... avand in vedere ca nu in fiecari ai ocazia sa-l vezi (paote chiar odata in viata)...
Si chiar ma bucur ca nu suntem in totalitate o natiune de mancatori de seminte si de manelisti.

#5
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
hai nu o mai mancati pe r****t, nu inseamna schimbare de generatie,natiune de seminte. nu generalizati,daca nu ma intereseaza stilul asta de muzica nu inseamna ca sunt cu semintele si manelele. nu se schimba nimic, intodeauna au fost iubitori si de clasica si de manele, ateneul si teatrul sunt pline de ani de zile, mai iesiti din casa, nu mai fiti asa surprinsi.

#6
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
Cine e Andre Rieu asta ?

#7
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Cica e un bo$$ ptr. generatia faceinbuci

#8
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Well, se pare ca mancatorii de seminte inca sunt printre noi :(.

#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postgigi_4476, on 10 decembrie 2014 - 23:33, said:

Cine e Andre Rieu asta ?

Aia ma intrebam si eu. Ca doar n-o fi Dumnezeu cantand la harpa. Artistii de renume nu sint doar manelistii si Rieu asta. Sint artisti de mare valoare in diverse genuri muzicale. Si nu am intalnit niciunde sa se vanda asa repede bilete asa scumpe. Sa ne fi transformat dintr-o data intr-o natiune de bogatani ?

#10
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IWH3Hmsr5fM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Andre Rieu,nu mai are nevoie de nicio prezentare!
Iata-l cantand alaturi de alta formatie nemuritoare,este vorba de BZN! Priviti si savurati muzica buna,alaturi de un mare muzician si o formatie ce,timp de 40 de ani a bucurat generatii de auditori.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A_PMS0RPjsw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g6AKtDyVa5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Tehnicianul1970, 11 December 2014 - 00:14.


#12
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Fara a vrea sa banalizez imaginea si cariera lui Rieu, am totusi un mic zambet de compasiune in ceea ce-l priveste..... nu as vrea deasemeni, sa aduc in discutie "greii" domeniului si de aceea, ramanand in linia showmanilor, va (re)amintesc de David Garrett, detinatorului recordului Guinness de interpretare viteza si care practic poate interpreta orice partitura: clasica, rock, disco, pop, hard, etc.:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2ltQGDOCP9I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgigi_4476, on 10 decembrie 2014 - 23:33, said:

Cine e Andre Rieu asta ?

Tocmai asta e faza tare, 80% din romani (sau mai bine, poate vreo 90%) habar n-au cine e Andre Rieu si totusi a vandut 3 concerte in Bucuresti in cateva ore. M-as duce la concert dar doar daca ar veni la Cluj ... acum ca au vazut cat de usor se vand biletele in Romania, poate ca o sa-i propuna careva sa vina si la Cluj.

#14
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postutopium, on 11 decembrie 2014 - 01:15, said:

Tocmai asta e faza tare, 80% din romani (sau mai bine, poate vreo 90%) habar n-au cine e Andre Rieu si totusi a vandut 3 concerte in Bucuresti in cateva ore. M-as duce la concert dar doar daca ar veni la Cluj ... acum ca au vazut cat de usor se vand biletele in Romania, poate ca o sa-i propuna careva sa vina si la Cluj.

"Snobilimea"...stie ce vrea dar nu stie de ce. Sa nu se simta nimeni ofensat de remarca mea, sorry!

#15
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postgigi_4476, on 10 decembrie 2014 - 23:33, said:

Cine e Andre Rieu asta ?

Unu, se crede violonist, dirijor și compozitor. N-ai tu treaba Posted Image

#16
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Cine crede ca daca biletele pentru Andre Rieu au fost "sold out" si asta inseamna ca romanii "surprind",  se inseala. Sa vad "batalie" pentru niste bilete la filarmonici, teatre, opera etc. in tara.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Are o muzica frumoasa, iar spectacolele sunt grandioase (pentru atmosfera care o creeaza). Totusi dupa ce il asculti o vreme..... Eu unul nu as da 8 mil.

Edited by bumpocbum, 11 December 2014 - 09:08.


#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgicaru, on 11 decembrie 2014 - 01:22, said:

"Snobilimea"...stie ce vrea dar nu stie de ce. Sa nu se simta nimeni ofensat de remarca mea, sorry!
Nu e nici o snobilime, tipul a descoperit cum sa faca muzica clasica accesibila si iubita de o larga majoritate ... degeaba vii si imi explici ca nu stiu cine e violonist mai tare sau ca sunt piese mult mai grele cantate de altii, degeaba esti bun daca nu stii sa "misti" marele public. Iar Rieu exact asta stie sa faca, face publicul sa se simta bine. Filarmonicile de multe ori vin si canta ce le place lor sa cante, nu ce ar vrea marele public sa auda, ei canta pentru o nisa mult mai ingusta de cunoscatori. De aia nu sunt la fel de usor de vandut bilete la filarmonica. Daca imi vine programul filarmonicii pe email si constat ca nu cunosc ceea ce vor canta ei la urmatorul concert, e cam greu sa ma atraga, nu?

Dimpotriva, ar trebui sa fiu "snob" sa ma duc la filarmonica desi habar n-am ce vor canta si daca o sa-mi placa, nu? Adica sa ma duc doar pentru ca "da bine", acolo eventual e vorba de snobism ... sa mergi la un concert unde se canta chestii super populare si iubite de public nu mi se pare snobism (daca iti plac si tie). Snobism e sa mergi la un eveniment doar ca sa fii vazut sau pentru ca "da bine", desi in mod normal acel eveniment nu e pe gustul tau. La Rieu stiu la ce sa am astept si stiu ca mi-ar placea (daca ar fi si in vreo piateta din vreun oras italian ar fi si mai bine, am vazut cateva concerte tinute prin piatete super faine din Italia). Bine, de aici pana la a plati 864 de lei pe un bilet e cale lunga ... dar na, un 2 x 170 de lei as da probabil daca ar veni la Cluj. Dar trebuie sa existe si bilete de 864 de lei, ca doar exista destui care isi permit si asa ceva.

View PostArianna-D, on 11 decembrie 2014 - 03:25, said:

Cine crede ca daca biletele pentru Andre Rieu au fost "sold out" si asta inseamna ca romanii "surprind",  se inseala. Sa vad "batalie" pentru niste bilete la filarmonici, teatre, opera etc. in tara.
Filarmonicile, teatrele si operele noastre nu stiu sa vanda. Rar vezi vreun eveniment care chiar sa fie gandit pentru a atrage publicul.

Edited by utopium, 11 December 2014 - 10:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate