Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Crema de fata pentru un metrosexual

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

 YourDreamComeTrue, on 10 decembrie 2014 - 21:19, said:

E foarte bine ca un barbat sa se ingrijeasca. Au aparut multe produse destinate lor. E placut sa atingi o piele fina si ingrijita. Posted Image
Unde?

#38
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014

 Serafim606, on 10 decembrie 2014 - 21:21, said:

Unde?

Și pe față și pe corp.

#39
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cu hipstereala actuala... da bine un barbat nebarbierit...

si chiar barbierit proaspat 2cm sub piele... nu mai e faţa fină asa cum iti inchipui tu

Edited by Nero-d, 10 December 2014 - 23:06.


#40
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Fiecare e liber sa faca ce doreste. La noi e inca obsesia aia comunista ca toti trebuie sa fie la fel, altfel e considerat ciudat. In Londra daca merge unu vopsit mov in cap si cu papuci roz pe strada nu`l arata nimeni cu degetu.

#41
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nope... dar nici nu-l angajeaza nimeni :)

#42
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Depinde unde lucreaza. La o firma de IT unde erau numai tineri, era unu cu tricoul plin cu gauri, zici ca era mancat de molii. Eu nu as fi imbracat tricoul ala nici daca mergeam la sapa.

#43
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
si asta-i adevarat... daca aplica pentru un job la circ... s-ar putea sa aiba succesuri

te-ai fi gandit ca astia din IT castiga putin mai bine...
poate are 7 frati acasa si ma-sa era bolnava :D

#44
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 Blue_Ivy, on 10 decembrie 2014 - 13:24, said:

Se pot face imbunatatiri. Industria cosmeticelor de barbati e in floare. De la creme foarte scumpe de lux pana la cele de 10 lei. Incepi prin a te spala mai des pe fata, cu apa calda. Preferabil de 3 ori pe zi. Apoi folosesti si un scrub din ala de spalat pe fata gen clean and clear, e un ambalaj albastru. Apoi te dai fie cu o crema de femei pentru riduri, lifting bla bla fie iti iei o crema energizanta pt fata de barbati. Daca ai urme pe fata sau altele poti folosi putin fond de ten si se rezolva. Bafta. Poti chiar sa faci un before & after sa vedem ce-ai reusit.

De DOUA ORI pe zi. Dimineata si seara. Nu de trei ori. Apa nu trebuie sa fie fierbinte ci calduta.

Clean and Clear este un produs destinat mai mult adolescentilor cu probleme de acnee. Barbatii NU  trebuie sa aplice  creme de fata pt femei si mai ales cu cele de riduri. Sunt lotiuni create speciale pt ei sub forma de aftershave sau lotiune simpla. In general barbatilor li se recomanda aftershave-ul sub forma de crema, care nu numai protejeaza pielea dupa barbierit dar o si hidrateaza. Fondul de ten nu este recomandat decat in cazuri foarte speciale. Nu este recomandat in cazuri in care pielea este sensibila si care se irita foarte usor dupa barbierit.

Asa ca, barbati, aveti grija cu ce fel de produse va intretineti tenul. Nu va jucati cu el, ca dupa o sa ajungeti sa va plangeti de cicatrici sau mai stiu eu ce alte minuni.

Edited by Autumn_Dream, 11 December 2014 - 09:52.


#45
ChlamydYEAH

ChlamydYEAH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 09.11.2014

 Nero-d, on 10 decembrie 2014 - 23:05, said:

cu hipstereala actuala... da bine un barbat nebarbierit...

si chiar barbierit proaspat 2cm sub piele... nu mai e faţa fină asa cum iti inchipui tu

o barba te face domn. iti da o prestanta, un stil aparte, mai ales daca esti imbracat corespunzator.

#46
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014

 Autumn_Dream, on 11 decembrie 2014 - 09:51, said:

Barbatii NU  trebuie sa aplice  creme de fata pt femei si mai ales cu cele de riduri.

Ce li se intampla daca aplica? Nu au aceeasi piele ca si femeile?

#47
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 Bursul, on 11 decembrie 2014 - 14:09, said:

Vad ca ma tot luati la 11 metri. Cati din voi nu va dati cu aftershave dupa barbierit, cum fac eu (singurul motiv la mine e lenea, ca sticluta e pe raft)? Ala eu, ala eu? Asa ca ciocul mic si bagati cremele de fata pe care le folositi.

In anumite perioade din an, dupa barbierit, baie sau inot mi se usuca tenul groaznic...asa ca apelez la orice ulei sau crema de faţa gasesc prin colectia cucoanei. Uneori dupa barbierit (in special vara cand transpir) ma irit ca dracii si folosesc ocazional Fluocinolon.
In momentul de faţa folosesc o crema home made (nu ma intreba ce contine) sau cateva picaturi de vitamina A. Nu zilnic, ci doar in cazul in care am tenul foarte uscat.
Nu ţi-am raspuns la obiect pentru ca nu folosesc aceste remedii pentru a fi mai tanar si frumos, ci doar in cazurile expuse mai sus.

Daca chiar esti ingrijorat de aspect si vrei sa apelezi la diverse tratamente incearca un centru spa sau un salon de cosmetica. Gagicile de acolo or sa zambeasca probabil, dar sigur ele iti pot recomanda ceva potrivit cu nevoile tale.Posted Image

#48
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
Cred că la Tom Cruise e vorba de gene ...extrem de bune , de amante tinere şi de lipsa grijei zilei de mîine . Posted Image

#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Gata, cred ca se rezolva. Ma fac lumbersexual.

[ http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2015/01/14/54b693e5448e03c0fd98198f/627x0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2015/01/14/54b69697448e03c0fd982bb8/627x0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Lumbersexualul, noua încarnare a masculinităţii, versiune îmbunătăţită a hipsterului, este considerat bărbatul fatal al secolului XXI.
Barbă la purtător, o băutură rece în mână şi pielea brăzdată de tatuaje sunt principalele trăsături după care recunoaştem un lumbersexual. O nouă identitate culturală „de criză” a masculinităţii, lumbersexualul parodiază aspectele extreme ale heterosexualităţii bărbaţilor, sugerând că cele mai cunoscute trăsături masculine „trudesc” să-şi găsească un loc în secolul XXI.


Imi las barba!

#50
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Da-i cu crema pe baza de cacao de la Plafar "Cocoa Butter Formula". E pentru gravide sa dea pe burta / corp. E recomandata si pentru fata / nas in urma operatiilor. Elasticizeaza bine pielea, o reface, etc etc.
Nu folosesc asa ceva insa cica face minuni. O sa mirosi ca o ciocolata din cauza extractului de cacao, insa femeilor le place ciocolata.

Mai departe te descurci, ca vorba aia, ai o varsta.

#51
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 Bursul, on 10 decembrie 2014 - 07:33, said:

Deci vreau ca la 50 de ani sa arat ca la 25, asa cum face Tom Cruise
Tin minte ca am citit pe undeva caCruz asta ar fi mancat placenta lu' nevasta-sa (bine, fosta) in scopuri de forever young.

#52
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 matrwe, on 15 ianuarie 2015 - 14:59, said:

Tin minte ca am citit pe undeva caCruz asta ar fi mancat placenta lu' nevasta-sa (bine, fosta) in scopuri de forever young.
Posted Image  da' nevastă-sa unde și-a ținut placenta atâția zeci de ani până s-au cunoscut? În borcanul cu murături?

#53
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

 Bursul, on 15 ianuarie 2015 - 13:30, said:

Gata, cred ca se rezolva. Ma fac lumbersexual.

[ http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2015/01/14/54b693e5448e03c0fd98198f/627x0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2015/01/14/54b69697448e03c0fd982bb8/627x0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Lumbersexualul, noua încarnare a masculinităţii, versiune îmbunătăţită a hipsterului, este considerat bărbatul fatal al secolului XXI.
Barbă la purtător, o băutură rece în mână şi pielea brăzdată de tatuaje sunt principalele trăsături după care recunoaştem un lumbersexual. O nouă identitate culturală „de criză” a masculinităţii, lumbersexualul parodiază aspectele extreme ale heterosexualităţii bărbaţilor, sugerând că cele mai cunoscute trăsături masculine „trudesc” să-şi găsească un loc în secolul XXI.


Imi las barba!

Asa se numesc puscariasii mai nou? Lumbersexuali?

#54
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 Yoda, on 22 ianuarie 2015 - 12:51, said:

Posted Image  da' nevastă-sa unde și-a ținut placenta atâția zeci de ani până s-au cunoscut? În borcanul cu murături?
Am sa-l intreb data viitoare cand ies la bere cu el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate