Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Telecomanda UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Stie cineva daca telecomanda aceea neagra de la UPC e compatibila cu un blu-ray player Sony bdp-s350?

Multumesc!

Edited by gandrei3, 09 December 2014 - 20:43.


#2
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Nu. Nu merge.

#3
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Tare mi se pare ca merge cu cea argintie, pe langa butonul de TV are si un buton DVD.

http://images10.okr....060-700_700.jpg

#4
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Toate telecomenzile upc au si buton de DVD. Ar trebui incercat.

#5
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Telecomanda neagra, nu are buton de DVD. Informeaza-te mai bine inainte.

#6
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Asa e, greseala mea.

#7
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Sal all, vin si eu cu o problema, va rog, am mediabox Upc si un tv Lg, ptr a schimba canalele folosesc telecomanda de la Upc iar ptr sonor folosesc telecomanda de la tv. Mentionez ca legatura dintre tv si upc este prin mufa scart...cum pot folosi decat o telecomanda ??? Multumesc anticipat !!!

#8
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postfloryn-dof, on 31 mai 2015 - 01:08, said:

Sal all, vin si eu cu o problema, va rog, am mediabox Upc si un tv Lg, ptr a schimba canalele folosesc telecomanda de la Upc iar ptr sonor folosesc telecomanda de la tv. Mentionez ca legatura dintre tv si upc este prin mufa scart...cum pot folosi decat o telecomanda ??? Multumesc anticipat !!!

Dai mai tare sonorul de la televizor, iar apoi folosesti telecomanda UPC-ului si dai cum vrei tu sonorul mediaboxului.

#9
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Ms de raspuns, o sa incerc azi "schema" asta. Sper sa functioneze ca este incomod sa folosesc 2 telecomenzi. Revin cu rasp.

#10
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postfloryn-dof, on 31 mai 2015 - 01:53, said:

Ms de raspuns, o sa incerc azi "schema" asta. Sper sa functioneze ca este incomod sa folosesc 2 telecomenzi. Revin cu rasp.

Ca un alt sfat, sa ai grija sa nu dai volumul prea mare la televizor, pentru ca o sa auzi un bazait enervant, te descurci tu.

#11
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@satanistu: Nu a functionat metoda ta, am blocat si mediaboxul 😄, l-am restartat scotandu-l din priza..... cineva m-a indrumat sa merg la Upc ptr verificarea de compatibilitate a tv-ului ptr card Upc. Tv are slot de Ci+ (acum am invatat si eu ce inseamna slotul de Ci), am verificat online pe Upc dupa seria tv-ului, si pare ca NU ar fi compatibil. Treb sa existe o solutie ptr eliminarea unei telecomenzi dar trebuie sa merg la Upc sa vad ce solutie imi recomanda. Revin....😉

#12
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
@floryn_dof : NU TE INCREDE IN LISTA AIA !!! televizoarele noi nu apar acolo, incearca sa comanzi un card ci+ , nu ai nimic de pierdut, din propria experienta iti zic ca am si eu un tv care e certificat pt ci+ desi nu era trecut acolo

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Lista aia nu stiu cand a fost actualizata deci nici nu are rost sa verifici, am cautat 3 modele din 2014 si vreo 3 din 2015, bineinteles nu erau in lista. :D

#14
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
@floryn-dof
...sau dă-ne modelul televizorului și îți confirmăm noi compatibilitatea CI+.

Edited by crislacor, 31 May 2015 - 13:29.


#15
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Ieri am detaliat problema pe pag. Upc iar acum 1 ora am fost sunat de un reprezentant din Dep. Tehnic care mi-a confirmat ca modelul tv-ului (Lg 32LB550B) este compatibil cu card si exact ce ati spus voi mai sus,ca acea lista nu este actualizata. Mi-a oferit si varianta sincronizarii telecomenzii mediabox-ului prin telefon, dar ptr ca nu sunt acasa, am ales varianta cardului. Multumesc tuturor ptr sfaturi si o seara buna.

#16
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Varianta cardului e cea mai buna!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate