Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Am o problema cu site-ul meu: apare ca link unsafe pe Facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Am o problema cu site-ul meu www.bijuterii-elena.ro
Atunci cand il trimit pe facebook, in mesaje, imi apare un mesaj ca link-ul site-ului meu este unsafe. In afara de asta, butoanele de la casuta de text de la Content – Listeaza pagini – Alege Item Menu – Editeaza Menu la “Alte Bijuterite” sau de la alta categorie sunt blocate.
L-am intrebat pe tipul de la firma care-mi gazduieste site-ul si a zis ca el nu a gasit nimic dubios pe site si ca la el merg acele butoane.
Am facut un event cu link-ul site-ului meu si nu vreau sa fie probleme.
Facebook mi-a blocat si contul real de Facebook din cauza ca am trimis acel link unsafe de mai multe ori in conversatia cu cineva. Am completat fereastra aceea de verificare de mai multe ori, cu codul captcha.
Multumesc pentru orice reply,
Elena

Attached Files



#2
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
off-topic : tu ai platit 999 de euro pentru site?

#3
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
:) cand l-am achizitionat eu era redus la jumate. Am dat 800+100EU (am vrut niste chestii in plus).

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Conceptul de SPAM iti spune ceva?

#5
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Nu am facut spam cu site-ul meu. Am conversat cu cineva despre site-ul meu si trimitand link-ul pe Facebook am aflat ca Facebook considera site-ul meu link unsafe. As vrea sa stiu de ce..

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Probabil l-ai trimis la prea multa lume... sau ti l-a asociat cu acel cont care ti l-a inchis/blocat/limitat... sau ai facut SPAM altfel. Oricum, facebook nu este prea "bucuros" cand utilizatorii trimit mesaje private cu linkuri catre alte siteuri. Si mai ales utilizatori care au un rating negativ.

Altfel spus, daca te lasi de porcarii/fortat oamenii sa intre pe site/obligat la evenimente sau orice alte "misculatiuni" din astea de doi lei si cumperi reclama platita pe facebook nu vei mai avea probleme.

Facebook(ul) nu este stalpul de lumina din fata blocului pe care sa lipesti diverse coli A4 cu diverse reclame...

Edited by dexterash, 09 December 2014 - 21:14.


#7
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
...fără să plătesti reclama.

Edited by Lolopoco, 09 December 2014 - 21:33.


#8
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Ca un sfat : creeaza o pagina individuala pentru Bijuterii Elena si de acolo sa ai si link catre site .

Eu cu aia 900 de euro as fii incercat alta abordare . As fii luat un site cu wordpress pus 100-200 euro si restul baniilor 6-700 euro i-as fii investit in promovare intensa pe facebook , si din traficul venit de pe facebook puteai sa iti ridici si site-ul caci momentan vad ca ai un trafic foarte mic chiar daca esti la inceput...

Cu 300 de euro poti incepe o campanie serioasa pe facebook , chiar daca nisa cu bijuterii handmade e destul de saturata , poti culege mai usor clientii decat de pe google.

#9
eAdriann

eAdriann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2011

 belciuge, on 09 decembrie 2014 - 20:50, said:

Posted Image cand l-am achizitionat eu era redus la jumate. Am dat 800+100EU (am vrut niste chestii in plus).
Cum ai dat 800€+100 dacă era redus la jumate? ...jumate din 1k nu înesamnă 500?

Edited by eAdriann, 10 December 2014 - 03:17.


#10
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
800EU era jumatate din 1.600EU

#11
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
Ma scuzati, dar ma ca... rad de nu mai pot.

Asta e la fel de stupid ca si cumparatul din hipermarket produse semnalizate cu 'redus 50%'chiar daca pretul net (redus) e mai mare decat la orice alt magazin. Cumparat ca e 'la reducere'.

Inteleg ca nu te poti pricepe la toate, dar in cercul de prieteni/cunoscuti tre'sa fie si unul care are deja site, sau lucra in domeniu...sa dai 900 euro pe .. pf.. dadeai o bere/un vin la un prieten si faceai aceeasi treaba eventual gratis.

Gasesti platforme pentru orice gratuite (in principiu tre'sa le accepti niste reclame), insa pentru a testa/incepe un biznis mi se pare ideal.

Spor!

P.S. Daca poti, bolduieste (ingroasa) fontul de la meniul orizontal (sus) si cel vertical (stanga), ala scris 'de mana. Se citeste greu. Ma rog, poate femeile au mai multa rabdare, dar eu daca nu pot citi cu usurinta, nu mai dau click, inchid pagina.

P.S.2 Asta m-a dat pe spate (de pe pagina producatorului platformei) 'Platforma E-voX e ca un BMW: arata bine, e de calitate, iti ofera siguranta.'

Edited by Batranelul, 10 December 2014 - 09:12.


#12
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cam mult 800E pentru un CMS de pe net.....

#13
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Batranelul: voi schimba fontul acela scris de mana cand voi avea bani ;)
xxvirusxx: ce este un CSM de pe net?
Multumesc pentru raspunsuri :)

#14
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Consiliul Superior al Magistraturii...

Este vorba de CMS - Content Management System, adica un schelet software pe care-l umpli cu ceva: scris, fotografii, filme etc. Cele mai cunoscute CMS-uri sunt Wordpress si Blogger.

#15
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
Arata groaznic site-ul tau, iar baietii care l-au facut sunt "foarte buni", dar nu au nici macar un site in portofoliu mai rasarit, par in genul alora care de fapt fac "saituri". O mare parte din vina pe partea de design oricum banui ca ti se atribuie.

#16
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
CMS-ul e platforma de pe care iti administrezi tu site-ul .

Nu iti trebuie bani sa schimbi fontul de pe site , e o chestiune de cateva minute . Intra in style.css , apasa ctrl+f si cauta Ruthie ( asta e fontul de mana folosit in meniuri ) . O sa gasesti ceva de genul :
@font-face {
  font-family: 'Ruthie';
  font-style: normal;
  font-weight: 400;
  src: local('Ruthie'), local('Ruthie-Regular'), url(http://fonts.gstatic.com/s/ruthie/v6/Di1LdjRzoaEvDmrQy1l_ww.woff) format('woff');
}


Intri pe Google Fonts , alea nu au nevoie de sursa deci stergi src , schimbi doar denumirea fontului Ruthie cu unul din G fonts.

#17
s0mekind

s0mekind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.11.2012

 belciuge, on 10 decembrie 2014 - 12:16, said:

Batranelul: voi schimba fontul acela scris de mana cand voi avea bani Posted Image
Daca tu ai nevoie sa platesti pe cineva pentru a schimba fontul...nici nu ma mir cum de ai dat 800euro pe porcaria asta.
Ti-o facea un student pentru 100euro lejer.


ps: iti schimb eu fontul si culoarea pentru 300euro.

#18
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
s0mekind: 100EU pentru un magazin online? Nu cred.
Merci de oferta cu schimbarea fontului :), n-am avut timp sa incerc dar nu stiu daca ma descurc. Trebuie sa intru in controlpanel sau in ftp.bijuterii-elena.ro?

Elena

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate