Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

In ce sa investesti 150.000 €?

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#199
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postgabrielamirela28, on 19 februarie 2015 - 15:54, said:

Nu oameni bogați cu milioane de euro. Oameni normali. 14% se primește ca investiție normala fara " piramida".Daca nu știi nu vb!

Asta e problema, ca stiu, si incerc sa-i ajut si pe altii sa nu ia tepe.  Hai sa iti spun de ce e teapa, ma gandesc ca sunt macar 2% sanse sa nu fi in cardasie cu ei:
1. Un panou de 240W il gasesti ca persoana fizica cu vreo 200$. Daca cumperi cateva mii o data, sunt sigur ca pretul scade aproape de jumatate. Faptul ca ei va vand un panou cu profit de 1100% pentru ei cand business-ul lor declarat e producerea de energie electrica ar trebui sa fie primul semnal de alarma.
2. Daca business-ul lor e producerea de energie electrica, de ce va baga pe gat prostii gen Adkoin, webmeet si mai stiu eu ce?
3. Un panou de 240W, cu pierderi 0 (asta e SF) va genera, in conditiile din Romania, 270kWh. Daca i-ai vinde direct catre consumatorii finali din orasul cu cea mai scumpa energie, Berlin (http://www.bbc.co.uk...siness-25200808) la 0.3 eur / kWh ai obtine anual... doar 80 de euro. :)

E vreun argument cu care nu esti de acord?

#200
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
In prețul de1200 pe panou( fotovoltaic policristalin), intra: terenul,avizele de la stat,montarea,conectarea,asigurari,mentenanța si paza la centrala,acolo lucrează oameni. Panou cu 200€  il iei pt acasă.2.firma are mai multe domenii de activitate printre care si publicitate pe mobil.3.sincer n- am calculat cat produce un panou,nu ma pricep la tehnica.

Ce înseamnă in cârdășie ? Nu-l cunosc pe Fabio Galdi.

Busines- ul cu centrale electrice este cel mai nou proiect al firmei,nu este singurul domeniu de activitate.

#201
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Gabriela, daca esti cine pretinzi ca esti, ai urmarit acel video de pe Youtube pe care l-am postat?
Acolo iti vei putea da seama de adevarul despre "afacerea" asta cu panourile.
Au existat, si inca exista, multe alte asemenea farse, aproape identice, si toate care nu mai sunt au disparut lasand gauri mari in buzunarele multor oameni amarati.
Mai devreme sau mai tarziu o sa fie demascati, din pacate atunci cand se va intampla multi vor ramane cu buza umflata.

Si cel mai comic mi se pare ca investesti niste bani intr-o "afacere cu panouri" fara sa ai idee cat produce un asemenea panou.
De fapt nici nu stiu daca este de ras sau de plans. Mi-am dat seama insa ca daca banii pe care-i primesti "din ce produc panourile", nu mai vin din panouri, deoarece ti-a demonstrat @figo1988 ca nu este posibil, vin din alte negoturi ale sarlatanului, publicitate, etc. etc.
Ha! Ha! Ha!

Intr-o afacere bagi A, produci B, si ai un beneficiu de C.
Daca C este mai mare decat ar putea sa fie B miroase a PowerCaca!

Roaga-te sa-ti recuperezi banii inainte sa se rupa lantul.

#202
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Poate ca ai dreptate...acuma ce sa zic? firma e de 1 an jumate la noi in tara...eu sper sa mai tina macar câțiva ani sa scot ceva bani.

Filmul cred ca e in spaniola,nu prea înțeleg.cu engleza stau bine,daca e ceva in engleza,da- mi titlul si caut eu pe youtube.

#203
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 16.07.2013
De ce le dati apa la moara tuturor escrocilor?
Fac pe prostii. Vor sa faca bani din referral, adica un caritas modern, cum s-a mai zis de 10 ori pe topicul asta. Cand incerci sa le explici, devin foarte docili, deloc agresivi. Au citit ceva instructiuni despre cum sa spammezi ca o panselutza pe forumuri.
As zice eu mai multe despre acesti viermi...dar nu merita.

View Postteknotronik, on 20 februarie 2015 - 21:05, said:

Roaga-te sa-ti recuperezi banii inainte sa se rupa lantul.
Posted Image
Nu mai fi naiv...

Edited by martoruu, 21 February 2015 - 14:34.


#204
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
Afacerea cu fotovoltaica au fost certificatele verzi. Cum se tot taie din certificate se tot taie din profit. Sa produci curent cu fotovoltaice e de cateva ori mai scump decat productia conventionala asa ca nu e o afacere sustenabila fara ajutoare de la stat. Ajutoarele de la stat => profit fotovoltaic => tzeapa la consumator. In alta ordine de idei, daca certificatele ramaneau acelasi ca si acum cativa ani, un crowdfunding cu randamentul pentru finantare legat de profitabilitatea companiei ar fi fost o idee tare, beton chiar.

Edited by chinaman, 21 February 2015 - 17:06.


#205
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
La vârsta mea sa fiu acuzata ca sunt vierme...e permis sa se vb așa pe forum? Rămâneți cu bine....

Bucurati- va!nu mai intru la voi pe site in veci. Nu va mai adresați persoanei mele ca oricum nu mai intru .

#206
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 16.07.2013

View Postgabrielamirela28, on 21 februarie 2015 - 17:20, said:

La vârsta mea sa fiu acuzata ca sunt vierme...e permis sa se vb așa pe forum? Rămâneți cu bine....

Bucurati- va!nu mai intru la voi pe site in veci. Nu va mai adresați persoanei mele ca oricum nu mai intru .
Daca aveai varsta pe care ti-o arogi sau macar intelepciunea aferenta..nu postai acele inselaciuni. Dar faptele transeaza ambele scuze posibile, asadar esti ori un escroc ori o persoana cu o inteligenta slaba si gura mare. Oricare ar fi cazul, cuvantul folosit nu este dur ci doar poate prea precis, si asta doare.
pa, drum bun.

#207
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
io zic sa bagi banii in productie, orice, izmene, cani, luminari, jucarii simple, o sa ai un profit mic dar sigur , daca faci 10-15 % pe an ii bine, da vezi ca asta se aduna si ii mai sigur sa bagi bani in  forex si prostii din astea cu volatilitate foarte mare.

#208
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015
Am o idee de un 6-7% pe an, sigura. Ti-o dau gratis, da-mi un PM daca esti interesat. Dar sa stii ca nu e de investit in Romania. Ca om de afaceri, nu cred ca te intereseaza unde investesti, ci profitul.

#209
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Marius330, n-ai si una sigura (sau mai multe) de 10-12% pe an?
M-ai face artist pe veci!

#210
RomanDimitrios

RomanDimitrios

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.05.2015
Poți sa investești în imobiliare în Germania, ex Berlin, merge f bine, cumperi renovezi și vinzi, profit cam 30%

#211
truth_man

truth_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.04.2015
in spania ofertele curg garla ......... chiar la preturi mai mici ca in romanica

si asta in orase precum barcelona :)

#212
florinxiy

florinxiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2013
Franciza la rompetrol, omv etc, eu asta o sa fac cand o sa am bani, am terenul .

#213
rolandcxr

rolandcxr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.05.2015
Poti gasi pe cineva cu un teren in Bucuresti-Ilfov si sa construiesti un duplex in regim de participatiune
sau
Productie panificatie ( iti trebuie oameni cu adevarat buni in meserie ) , afacerea se bazeaza 70% in tara si 30% Bucuresti - Ilfov .
Daca vrei cateva sfaturi in cele 2 domenii PM (nu costa nimic)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate