Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Microsoft Mobile (ex Nokia Oyj)

- - - - -
  • Please log in to reply
6031 replies to this topic

#5455
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Revenind la subiect, ce e inauntru la Surface Laptop:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xAI6yIZI3rg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5456
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Nu cred ca Microsoft este cel mai bun exemplu atunci când vine vorba de producători care nu actualizează

#5457
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Si a inceput
WhatsApp will drop support for Windows Phone 8.0 in December
https://www.windowsc...one-80-december

#5458
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
8.0 nu-s telefoane de acu 7-8 ani?

#5459
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Post5w30, on 21 iunie 2017 - 18:54, said:

8.0 nu-s telefoane de acu 7-8 ani?

Nu, acum 7 ani era WM6.5, iti luai flagship (care pe vremea aia chiar putea sa fie interesant) si dupa aia .... mumu ca Microsoft a dat reboot la platforma si a adus WP7, cu aplicatii incompatibile si fara posibilitatea de a face upgrade la el. Dupa care vazind ca nu merge bine treaba au mai facut un reboot (exact la fel, aplicatii noi, nu poti face upgrade), mai incolo cu WP8 cel de care discutam (dupa care au facut un semi-reboot cu W10M pe care l-au cam abandonat).

Ca o paranteza, aprilie anul asta, microsoft store la mama lui:

View Postf300, on 05 aprilie 2017 - 20:37, said:

Relax, Microsoft Store US inca mai vinde BLU Win JR LTE (512MB!) si BLU Win HD LTE cu WP8.1 si pariez neupgradabile.


#5460
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Post5w30, on 21 iunie 2017 - 18:54, said:

8.0 nu-s telefoane de acu 7-8 ani?
Vreo 4-5 ani, problema e ca nu prea au ce cumpara posesorii in loc (cu Windows).

#5461
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Redstone 3 va "veni" cu un nou smartphone (Blasting News: "Nonetheless, Microsoft's upcoming handset is expected to come with 4GB of RAM alongside 64GB of internal storage, a 5.5-inch AMOLED screen, a 21MP rear snapper and an 8MP front shooter.").

#5462
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Suna bine din ce ai scris acolo, dar daca nu resuseste sa atraga developerii sa faca aplicatii, o sa ajunga tot ca lumia 950, un smartphone bun care nu este pus sa isi arate toata valoarea.

#5463
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Este posibil (uitandu-ma la caracteristici) ca Alcatel Idol 4S Pro sa fie acel telefon (care va fi "cobai" pentru cShell)! Poate de aceea este "lansat" in Europa (nu Romania, noi (din pacate sau din cauza noastra) suntem la "marfuri" in China si la comportament in Africa) de la 1 iulie?!

Edited by breitner, 22 June 2017 - 15:10.


#5464
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E ceva halucinant ce high-five-uri isi dau baietii pe Windows Central:

What gets me excited about CShell is not what it is but what it means.
I feel that we're almost near the final goal for windows.

On the contrary, what they are building is trully awesome, new WP will have an installed user base of 500m PC users and that is game changing.

UWP apps a) scale B) run sandboxed c) auto-update d) run on any architecture c) is secure.
Win32 is outdated. UWP is the universal app system.

Pina la urma ce-i cshell asta, un launcher de fapt?

#5465
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Am gasit unul direct la MS: https://www.microsof...order_by=latest

Lumia 630
Enjoy countless smartphone experiences with the newest and best features in Windows Phone.


Astia nu reusesc nici sa-si updateze site-ul si nu-i vorba de versiunea in vreo limba obscura...

#5466
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Lumia 960 se pare ca va "iesi" pana la urma  (un "compromis" intre smartphone "clasic" si "viziunea" Microsoft despre viitorul telefoanelor mobile inteligente) chiar daca pe "piata" a aparut ca HTC One 9M (aceleasi caracteristici tehnice, "acelasi pret", "carcasa" schimbata putin).

Alcatel Idol 4S Pro (cu Windows 10) disponibil in Europa (de azi in Germania, la "liber" 599€).

Edited by breitner, 30 June 2017 - 13:56.


#5467
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Tu ai inteles ce ai scris? One M9 e un telefon de acum doi ani si ceva si nu prea are legatura cu Lumia. M8 a fost ala cu Windows, acum vreo trei ani si ceva.

Ma rog, poate am inteles eu gresit, asa ca te rog, lasa si tu un link catre un site oficial ( nu al tau). Poate ne lamurim mai bine.

L.E.
M-am lamurit. E vorba de stirea asta veche de cateva luni despre un proiect anulat. Muti spun ca seamana cu HTC 10, in niciun caz 9M. Chiar daca, sa zicem, ar continua proiectul bazat pe HTC 10, platforma e destul de batrana ca sa prezinti "viitorul".
https://goo.gl/WLpMwW

Poate ai mai multe detalii, nu doar cateva vorbe insiruite.

Edited by Extinct, 30 June 2017 - 14:25.


#5468
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
https://mspoweruser....indows-phone-8/
Eu nu înțeleg, userii cu Windows mobile 10 TN 2 vor mai putea folosi Skype sau doar integrarea cu sms ul se duce naibii?

#5469
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postn-amname, on 01 iulie 2017 - 19:31, said:

https://mspoweruser....indows-phone-8/
Eu nu înțeleg, userii cu Windows mobile 10 TN 2 vor mai putea folosi Skype sau doar integrarea cu sms ul se duce naibii?

Se refera la versiuni neactualizate skype.
Skype a migrat catre o noua platforma cu integrare mai buna, cine are aplicatiile la zi are aceasta varianta (e un uwp), vechiile aplicatii nu vor mai fi suportate.
Noua interfata skype a fost lansata pe ios? cred, mai intai dar va fi disponibila pentru toate dispozitivele, pe w10m este vechea interfata dar aplicatia fuinctioneaza.

#5470
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008
Rămâne întrebarea ce terminale Nokia/Microsoft  vor putea instala noul Skype. In ciuda afirmatiei tale nu cred ca "toate"

Skype app will stop working for users on Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Messaging app for Windows 10 Mobile, Windows RT and TVs after July 1st.

#5471
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sincer nu inteleg ce mare chestie e sa suporte si clientii vechi, cite resurse poate minca chestia asta. Nu se pune problema de interoperabilitate, in mod sigur serverele ce suporta clientii vechi vorbesc cu serverele ce suporta clientii noi (la naiba skype-ul ar vorbi si cu telefoanele "cuplate", daca inca le-am avea). Am avut la un moment dat suport simultan pentru Windows Phone 7, Windows Mobile 2003, Symbian, probabil iOS si Android si sigur orice OS de desktop (de la windows 98 pina la 7 pe 64 bit sau ce era la ora respectiva, linux, MacOS). Posibil si WebOS si Palm, daca au avut vreun client vreodata, chiar daca avea 5+ ani pariez ca inca mai mergea.

Inteleg ca sint CEVA cost-savings si ca Microsoft nu mai este in "world domination mode". Dar la chestiile astea vrei sa agati cit mai multi useri, conteaza cit de mare ti-e reteaua inainte de toate. Altfel iti pleaca userii la whatsapp sau mai stiu eu ce si nu-i mai vezi inapoi.

#5472
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Pai este simplu, Skype este detinut de Microsoft, iar ei de fiecare data cand au lansat o versiune noua de os pe telefon, aplicatiile de pe vechiul os incep sa fie abandonate, chiar daca abia a trecut un an -doi de la noul os.

Ce sa ii intereseze pe ei ca skype ar "pierde" cativa utilizatori de windows7,8.1? Cand grosul este pe pc, Ios, Android si dupa w10mobile,care si aici bate vantul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate