Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Medici dedicati. Fara "atentii"

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Post-Diana-, on 07 decembrie 2014 - 10:42, said:

Nu sunt nicio draga si nu arunc cu niciun noroi, insa nu-s genul care ingroapa gunoiul sub pres, daca am ceva de zis, zic.
Daca eram venita cu pluta, da, as fi luat de bun tot ce zici tu, insa sa nu uitam ca nu-s venita cu pluta si nici nu am lucrat la aprozar ca sa nu stiu ce si cum.

Ca nu vrei tu sa se publice vreo lista, ok, am inteles, insa nu ma lua cu povesti de salarii si alte alea, pt ca daca vrei sa fii om bun si medic bun, o faci indiferent de salariu.
Ca se conditioneaza actul medical, este un lucru arhistiut, nu m-am apucat eu sa lansez zvonul acum.
Eu cred ca nici macar n-ai priceput ce-am zis. Nu poti fi medic bun indiferent de salariu. Nu poti sa conditionezi actul medical de salariu. Si asta arata cat de mult esti pe langa.
In conditiile in care nu stii ce-i aia o garda de 72 de ore si bani de acasa pentru consumabile nu stii nimic.

Nu e niciun zvon. Sigur ca sunt medici care conditioneaza actul medical de spaga. Poate p-aia ar trebui sa-o puneti aici.
Pe cei care-si fac treaba normal, s-aude? NORMAL nu ai niciun motiv sa ii insiri aici.

Chiar nu inteleg care-a fost sensul acestui topic? Sa pui 2-3 medici la care te duci si se comporta normal?
Reclama? Sau ce?
Vrei sa-i multumesti? Suna-l.

Vrei sa-l reclami pe cel necinstit? Fa-o cui trebuie.

Daca vrem doar sa ne povestim fiecare experientele bune sau rele redenumim topicul, il mutam, si insiram povesti pana la pastele cailor.

#38
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
1. raspunsul era adresat lui ripper
2. ok, sunt pe langa.
3. nu cred ca ai dus tu sau ripper mai multi bani in spital, decat am dus eu in 11 ani.
4. am incheiat, m-am dezabonat de la subiect, scrieti fiecare ce doriti, insa un topic care se vrea fara nume si fara povesti clare, e ca si cum topicul Gagica zilei, s-ar transforma in povesti cu si despre Gagica zilei, dar ar lipsi pozele.

Edited by -Diana-, 07 December 2014 - 17:04.


#39
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
domnilor si doamnelor stimati forumisti daca aveti vreo experienta placuta cu un medic care face cinste profesiei de medic va rog sa postati chiar sa faceti postarea numelui insotita de o mica istorioara a evenimentului .va reamintesc ca se fac postari despre oameni deosebiti asa ca postarile despre lepre nu sint acceptate se taie de catre domni moderatori.
cit despre faptul ca orice isi poate face reclama mincinoasa ...aceasta se poate demonta in timp de catre cei care se duc la respectivi .
si banuisc ca se intelege si faptul ca nu cred ca ne dau respectivi medici in judecata pentru faptul ca i-am onorat .
dupa parerea mea la medici care fac cinste profesiei sint inclusi si medici care dupa insanatosirea pacientului accepta un cadou , sub orice forma ar fi el .
asta ca sa nu fim mai catolici decit papa.

#40
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Nu e tocmai topicul potrivit, dar nu am vrut sa deschid unul pentru o simpla intrebare.
Imi poate recomanda cineva un medic de familie bun in Bucuresti?

#41
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si eu as vrea sa stiu un medic de familie bun din braila daca se poate ...poate o recomandare??
sau cum sa fac sa imi aleg alt medic??

#42
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postsilesax, on 18 martie 2015 - 15:05, said:

si eu as vrea sa stiu un medic de familie bun din braila daca se poate ...poate o recomandare??
sau cum sa fac sa imi aleg alt medic??

Te duci la alt medic si atat. Ii spui ca vrei la el si asta e, se ocupa el de inregistrarea ta si preluarea datelor de la fostul medic. Eu mi-am schimbat MF pe 31.12, la un pahar de vin.

Attached Files


Edited by lex404, 18 March 2015 - 20:03.


#43
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si daca dau peste un medic care este ca acualul eu ce fac?
astept 6 luni pana plec si de la asta ?
actualul mi-a zis azi ca el pastia care platim la sanatate procent din impozitul agricol nu ne considera asigurati..!!!(cu toate ca am platit ce mi-au zis cei de la finante si am dus chitanta la cas br unde nu mi s-a mai dat adeverinta de asigurat ca nu se mai da de asta toamna ca cica s-a informatizat sistemul)
medicul meu a zis ca eu nu sunt asigurat ca nu i-am mai adus adeverinta ..!!!pe usa cas br scrie mare pe un afis ca nu se mai elibereaza adeverinte ....eu de unde sa ii aduc adeverinta??!!!
apropo....m-a gasit si in aplicatia aceea de la casa nationala de asigurari de sanatate figurind ca asigurat ...din pacate a zis ca asta nu conteaza ...pina nu ii aduc adeverinta ea nu ma considera asigurat...
eu am decis sa ma mut ca altceva nu am ce face ,mai ales ca a zis ca sistemul actual nu este bun de nimic   si noi pacienti trebuie sa ne zbatem mai mult pe la cas ca sa obtinem adeverintele de asigurat....

#44
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Pai nu iti zice exact ce adeverinta? ca sunt alea de la ANAF cum ca realizezi venituri ( sau nu ) si cele emise de intitutie ( respectiv intreprinderea ta ).

la MF nici eu nu stiu exact ce adeverinte se mai cer acum, pe mine nu m-a sunat sa-mi zica sa duc...si suntem cunoscuti.

Edited by lex404, 18 March 2015 - 20:22.


#45
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
adeverinta care atesta ca esti cu plata la zi emisa de casa judeteana de asigurari de sanatate dupa ce ii duceai chitanta de la finante care atesta ca ai platit si esti la zi  si care se dadeau pana asta toamna.
dar care asta toamana cand am fost si am dus chitanta cu plata taxei la sanatate la cjas NU  mi-au mai eliberato ca sau informatizat si scria mare pe un afis in usa de la intrare ca nu mai se elibereaza adeverinte ..!!!!
asa ca dupa parerea medicului meu eu sant neasigurat pana la aducerea adeverintei CARE NU AM DE UNDE DRACU SA O IAU!!
a,si ma indemnat sa merg sa protestez la cjas ...sa facem si noi pacienti ceva...nu doar ei medici....!!!

#46
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
No dai pace.
Mergi de te inscrie la altul, vad ca ala are un fix cu adeverinta aia. Si ca sa nu patesti la fel, spunei noului MF care-i situatia.

http://www.cnas.ro/c...eni-romani.html


ps. adevarul e undeva la mijloc...

Edited by lex404, 18 March 2015 - 20:48.


#47
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai chiar asa am de gand sa fac dar caut pe cineva care traieste in prezent si sa nu fie prietena buna cu doctorita mea actuala .
din pacate medicul meu este presedintele societati medicilor de familie braila.....

#48
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Si crezi ca taman pe tine o sa te caute? Au mii/ zeci de mii de pacienti inregistrati.

Nici nu trebuie sa ii dai detalii noului MF. Ideea e asa:
Începând cu data de 24 septembrie 2014, Conform prevederilor Ordin CNAS 581/2014, publicat în MO 685/19.09.2014, CASMB elibereaza adeverinte de asigurat numai persoanelor care nu apar asigurate în Sistemul Informatic Unic Integrat.

Dar tu zici ca apari. Pai sa fie ala sanatos atunci.

Acuma daca vrei numele unui MF bun din Braila, trebuie sa iei contact pe PM cu useri de acolo..aici prea multi nu intra si forumul e vast Posted Image
ps. mai intreaba-ti prieteni, cunostinte si vezi parerile mai multor oameni. Eventual unii ce au copii pana in 10 ani pentru ca ei fac vizite dese.

Edited by lex404, 18 March 2015 - 20:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate