Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Intrebare productie invertor, imp...

Transfer GBP din cont .RO in UK

Logitech g502 lightspeed
 30 sau 90 de zile pentru inmatric...

Ecograf portabil pentru acasa

Recomandare powerbank usor <1...

Probleme parchet!
 O lectie pe Autostrada!

Xiaomi 12S Ultra

Anvelope si jante iarna Suzuki Sw...

PSD, PNL si UDMR ingroapa si PNRR.
 2 pages view

Seat Leon 2010 probleme Turbina

Se restarteaza incontinuu

Îmi poate explica cineva de ce VMw...

U.P.C. - TV cablu digital (S.D.) - Topic General. Partea I.

* * * * - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20948 replies to this topic

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators
Nici pachetul la 109 nu se merita. Doar pentru ca are netul de 500 depaseste 100 de lei, net care este limitat la cateva orase. Inainte pachetul era la 89 de lei si era destul de ok cu net de 200.
E mare caldura si la ei de aceea se greseste la greu :lol: Sau varianta 2: ofertele sunt facute de femeia de serviciu.

satanistu

satanistu

Senior Member

• Grup: Senior Members
E extrem de mult 109 lei, inseamna 10% din salariu minim pe economie. Pai daca mai baga un pachet extra HD ajungem la 119 lei? Da-o in masa de treaba... Mai vrea omu si niste fotbal ajungem la 129 de lei, poate vrea si un HBO ajungem la 131 de lei...

Oricum la retentie au niste oferte foarte bune, cred ca acolo se baga cei mai multi bani, inafara de posturile HD care le detine UPC-ul (Shorts, MTV HD, Discovery HD), ofertele de retentie sunt al doilea motiv pentru care nu o sa renunt la ei.

On-topic : Pachetul Optim acum are 50 posturi SD si 10 posturi HD, TVR News fiind eliminat.

Edited by satanistu, 05 August 2015 - 15:22.

quant

quant

Active Member

• Grup: Members
Oferte incredibil de scumpe: un 3 play cu grila Optim 69 Ron, care efectiv nu merita luat si sa fi fost mai ieftin (in ofertele anterioare in banii astia se oferea Maxim SD).

La UPC singurul pachet care merita cu adevarat este Maxim HD, dar un 3play care sa-l contina incepe acum la 99 Ron,
dupa cum zic si antevorbitorii, daca mai adagi inca ceva extra ajungi la niste preturi dementiale.

Iar la pachetul de 99 ron, la partea de telefonie, vad ca nu se mai ofera nimic pe international.
Iar la celelalte pachete, se ofera nelimitat pe fix inclusiv spre anumite destinatii internationale, insa nimic pe mobil.
Deci sanse sporite sa faci cost suplimentar.

gigsnet

gigsnet

Retired

Nu zic ca nu e utila telefonia din pachet dar ca sa o utilizezi iti mai mananci si internetul. La retelele mobile in prezent ai chiar nelimitat cu multe tari deci e la indemana.
Pretul 3play in prezent este destul de mare dar asa a fost din totdeauna exagerat pentru niste servicii de baza.. nimic special. Eu pentru un maxim hd cu maxpack, 2 ci, fp 500 si alo 5 lei dau 130 lei. Nici in ruptul capului n-am reusit sa scot mai putin asta toamna.

STARTREK1

STARTREK1

căutător pe gugăl

vad ca a disparut de pe site configuratoru Posted Image
merge accesat numai daca a ramas in istoricu browserului

andreiandu

andreiandu

Member

Si noi vrem Hotizon box :))) si ne plangem ca e 10% din salariu minim. Dar atunci cum avem domne toti iphone, samsung etc ultimul racnet??? :))

@gigsnet Net wireless gasesti cam peste tot acum si prin afara. La hoteluri mai ales, asa ca nu platesti net roaming deloc inafara UE...

Edited by andreiandu, 06 August 2015 - 11:13.

gigsnet

gigsnet

Retired

Nu am baza in asa ceva, ori am ceva stabil pe care dau banul ori deloc. Nu am placeri sa stau pe langa baruri sau hoteluri ca sa dau un telefon.

andreiandu

andreiandu

Member

Pai tu unde te cazezi cand mergi in vacanta? :))))) Chiar si ghetourile ieftine din afara au wireless, asa ca poti spune ca este cat de cat stabil. 5 lei pe luna insemna 60 de lei le an. Un minut pe roaming inafara UE (Turcia etc...) insemna 5 lei pe minut cel putin, deci e foooarte util fixul UPC :D

becali

becali

Senior Member

View Postandreiandu, on 06 august 2015 - 14:03, said:

Pai tu unde te cazezi cand mergi in vacanta? Posted Image)))) Chiar si ghetourile ieftine din afara au wireless, asa ca poti spune ca este cat de cat stabil. 5 lei pe luna insemna 60 de lei le an. Un minut pe roaming inafara UE (Turcia etc...) insemna 5 lei pe minut cel putin, deci e foooarte util fixul UPC Posted Image
Sa mori tu ca e asa?
Ia mergi tu in vest, dar nu in hotel, acolo da ai wifi dar in rest neam internet moka, nici la Mc Donalds nu te puteai conecta. Exista niste legi scoase pentru prevenirea terorismului si orice retea de wifi poate fi accesata doar daca te inrgistrezi cu un numar din Italia, Franta, Germania, Anglia sau Spania. sau un intreg formular cu tot felul de date + card, si tot felul de informatii despre acesta (m-am lipsit de asta). Basca ca la hotel aveam o retea in camera, ma conectam la o alta retea pe terasa etc (de fiecare data trebuia sa scriu user si parola). Asa c tot mai bun a fost roaming-ul de la Orange (1000 min si 1 GB net in roamnig)

feribalint

feribalint

Il Consigliere

Eu într-un an de locuit în Germania  am prins wifi la liber doar în anumite magazine mari. În rest pauză....

Și eu dincolo am folosit fostul Red 25 de la Vodafone ;)

andreiandu

andreiandu

Member

@becali Roamingul orange inclus in abonament nu e valabil in Turcia. E valabil doar in tari UE. Deci daca ai mers pe premiza asta be ready de urmatoarea factura :)))). La Istanbul e roamning peste tot... In Egipt (Sharm) am prins wi fi la hotel si in mai multe locuri. Pana si in Tunisia aveam wi fi free la hotel... Si cu aplicatia UPC phone am economisit o gramada cand sunam in Romania sau in alte locuri.

satanistu

satanistu

Senior Member

UPC Bucuresti - digital + analogic - pentru zoom țineți apăsați pe Ctrl si învârtiți de rotita de la mouse.
Spoiler

Incredibil, sunt 24 de frecvente libere care pot fi folosite ori pentru analogic, ori pentru digital.

Edited by satanistu, 06 August 2015 - 18:08.

gigsnet

gigsnet

Retired

View Postandreiandu, on 06 august 2015 - 14:03, said:

Pai tu unde te cazezi cand mergi in vacanta? :))))) Chiar si ghetourile ieftine din afara au wireless, asa ca poti spune ca este cat de cat stabil. 5 lei pe luna insemna 60 de lei le an. Un minut pe roaming inafara UE (Turcia etc...) insemna 5 lei pe minut cel putin, deci e foooarte util fixul UPC :D
Atunci stai tu catarat pe garduri pe langa hoteluri sa prinzi o amarata de linie doar ca ti-e drag de aplicatia upc.. Asta daca ai noroc sa prinzi la liber dupa cum zic colegii. Eu prefer sa folosesc ceva care e stabil si oricum il am de la operatorul de telefonie.

Acum vad ca ne intindem la discutii pe topicul tv si nu e in regula. Daca vrei continuam pe upc phone.

Edited by gigsnet, 06 August 2015 - 19:01.

andreiandu

andreiandu

Member

@gigsnet Pai nu trebuie sa ma catar pe gard, am avut ori in camera, ori pe o aree mari in lobby :). Si e chiar foarte stabil, cel putin eu asa am nimerit.

@becali Eu cand plec prin UE am roaming inclus la orange asa ca nu imi fac probleme. Am incercat si la hoteluri in UE aplicatia de curiozitate si nu mia cerut nimeni nimic, doar la unele iti cere parola de la hotel si gata.

bonesgrecia

bonesgrecia

Member

Ce atâta tam-tam cu aplicația Upc phone??? Daca ai net suni si cu Viber de oriunde, ..., bineînțeles daca il are instalat si celălalt 😊😜

Edited by bonesgrecia, 06 August 2015 - 22:33.

satanistu

satanistu

Senior Member

Baga astia de pe MR2 Petofi Radio niste melodii geniale. Hai ca sunt bune si posturile astea radio unguresti de ceva.

mike2044

mike2044

Active Member

Inca "merge" C8 la ora asta!   :)

gigsnet

gigsnet

Retired

Nu stiu de cand ca nu prea am urmarit postul de la lansare dar IDA TV are in prezent pista audio in romana si titrare de asemeni. E localizat total pe Romanica.

Edited by gigsnet, 08 August 2015 - 16:30.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate