Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

U.P.C. - TV cablu digital (S.D.) - Topic General. Partea I.

* * * * - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20948 replies to this topic

#17839
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Sunt de rasul lumii astia de la UPC.

http://www.upc.ro/of...eciale/pachete/

O sa vedeti acolo ca primul pachet e cu 50% reducere pe 12 luni, insa daca dati click, o sa va arate doar pe 3 luni. Serios, ce se intampla cu astia?

#17840
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Eu nu vad la pagina http://www.upc.ro/of...eciale/pachete/ reducerea decat pe primele 3 luni. Deci nu e nicio greseala.
Vezi mai jos...

#17841
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
La pachetul Plus scrie - 25% in primele 12 luni. http://www.upc.ro/of...eciale/pachete/
Aici arata - 25% in primele 3 luni http://www.upc.ro/of.../pachetul-plus/

:lol:

Edited by Kalman2007, 04 August 2015 - 19:33.


#17842
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
N-ai inteles. Sunt afisate 2 perioade diferite.

Daca dai pe CUMPARA ACUM  iti spune ca e pe 6 luni iar daca apesi afla mai multe, este trecut pe 3luni.


Ce sa mai crezi? Serios! Parca sunt batuti in cap.

Si preturi diferite  :D

Attached Files


Edited by a_d_y, 04 August 2015 - 19:44.


#17843
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Asta am zis si eu ca difera perioada. Am editat postul si n-ai observat :D

#17844
Tzeb

Tzeb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 18.02.2004
Cate posturi transmite upc "la liber" prin dvb-c, fara decodor si fara card ci?

#17845
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
66 prind plus cele de la recomandari tv care se schimba o data pe luna

#17846
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

 a_d_y, on 04 august 2015 - 18:30, said:

Sunt de rasul lumii astia de la UPC.

http://www.upc.ro/of...eciale/pachete/

O sa vedeti acolo ca primul pachet e cu 50% reducere pe 12 luni, insa daca dati click, o sa va arate doar pe 3 luni. Serios, ce se intampla cu astia?

Lasand la o parte necondordantele intre intre cele 2 pagini si care se refera la mica reducere de cica 25 % in primele 3 luni din cele 24 ce ziceti de pretul celorlalte luni de contract si anume de 69 Ron.

Pe partea tv ei nu prezinta detaliat grila !
Doar mentiioneaza 50 canale SD, 10 HD si ceva duplicate prin Horizon.
Sa fie vorba de grial Optim ?
Asta este o grila pe care sa ceri 69 Ron ??

Si se ofera mediabox SD sau card CI+.
Bun, daca iau mediabox SD, cum receptionez cele 10 programe HD, pe care le platesc ???

Si daca am TV CI+ si iau modulul CI+, atunci revin la intrebarea de mai sus, si anume "despre ce grila de 50 SD + 10 HD vorbim ???"
Daca vorbim de grila Optim HD atunci la ce mi-ar folosi de fapt modulul CI+ ???

#17847
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
E groaznic www.upc.ro. Ar trebui concediati toti cei care se ocupa de www.upc.ro/promovare/oferte. Mare firma sa nu aiba ei in ordine ofertele, eu nici nu mai stiu care sunt defapt cele actuale, iar daca suni primesti cu totul alte informatii. Pachetele sunt foarte prost gandite lasand la o parte ca nu ai cu ce sa receptionezi hd din cauza ca iti baga pe gat box sd, nu mai este diferenta intre pachete fiidca posturile sunt impartite haotic.

Edited by megafanro, 05 August 2015 - 12:58.


#17848
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Poate odata cu toamna, se vor mai rezolva lucrurie..

#17849
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
http://economie.hotn...i-din-acest.htm

UPC Romania la 30 iunie 2015: Un plus de peste 34.000 de clienti intr-un an, din care 15.700 de clienti au fost castigati prin achizitii in trimestrul doi din acest an
de Adrian Vasilache    HotNews.ro
Miercuri, 5 august 2015, 11:34 Economie | Telecom
Robert Redeleanu
Robert Redeleanu
Foto: UPC Romania
UPC Romania, al doilea mare operator local de comunicatii prin cablu, avea in total peste 1,19 milioane de clienti la sfarsitul celui de-al doilea trimestru din acest an, cu 34.300 clienti mai multi decat in aceeasi perioada a anului trecut, conform rezultatelor afisate miercuri de grupul Liberty Global. In trimestrul doi din acest an, operatorul de cablu TV a castigat prin achizitii 15.700 de clienti. La 30 iunie, operatorul avea peste 1,18 milioane de abonati TV, 460.800 abonati de internet si 327.900 abonati de telefonie fixa, rezultate in crestere fata de primele trei luni din acest an.
La 30 iunie 2015, UPC Romania avea in total 1,192 milioane de clienti, in crestere cu 34.300 de clienti fata de aceeasi perioada din 2014 si cu 14.600 de clienti fata de primele trei luni din 2015.
"Tendinta de crestere sustinuta pentru UPC confirma succesul strategiei noastre in Romania. Evolutia pozitiva se bazeaza in principal pe extinderea si modernizarea retelei actuale, precum si pe cresterile de doua cifre in segmente esentiale: internetul si televiziunea digitala.", a declarat Robert Redeleanu, CEO UPC Romania.
Operatorul a ajuns la 1,18 milioane de abonati TV, in crestere cu 12.200 abonati fata de primul trimestru din 2015. Operatorul a continuat sa piarda clienti la serviciul TV prin satelit (DTH), respectiv un minus de 4.400 de abonati, pierdere care a fost insa compensata de cresterea numarului de clienti pe cablu analogic (+ 4800) si digital (+11.800).
La 30 iunie 2015, UPC a ajuns la 460.800 abonati de internet, in crestere cu 16.800 abonati fata de primul trimestru din 2015. In aceeasi perioada de referinta, operatorul a ajuns la 327.900 abonati de telefonie fixa, in crestere cu 14.600 abonati.
UPC Romania a castigat 15.700 de abonati prin achizitii in trimestrul doi din 2015
In raportul grupului Liberty Global se mentioneaza ca UPC Romania a castigat 15.700 de clienti prin achizitii in trimestrul doi din acest an. Mai exact, UPC si-a adaugat prin achizitii 13.500 de abonati de cablu TV analogic si 6400 de abonati de internet.
Ziarul Financiar scria in luna mai 2015, citand surse din piata telecom, ca "UPC, numarul doi pe piata locala de cablu TV, a cumparat in cadrul unei tranzactii cu o valoare estimata la 1,5-2 mil. euro, Tita & Company (TCCOM) din judetul Prahova, unul dintre cei mai vechi jucatori de pe piata locala de profil, care a intrat in business la inceputul anilor '90. TCCOM, compania preluata de UPC, avea operatiuni in Mizil si Urlati si in localitatile din jur, si un portofoliu de aproximativ 15.000 de servicii de televiziune si internet si era detinuta de Ion Tita, 59 de ani".
Conform informatiilor facute miercuri de UPC Romania, "veniturile nete ale companiei au crescut si ele in trimestrul doi din acest an, excluzand fluctuatiile de curs valutar, care afecteaza negativ veniturile in USD. In lei, cresterea anuala a veniturilor UPC a fost de 10,8% in trimestrul doi din acest an fata de perioada similara a anului trecut.
UPC a mai subliniat ca "a continuat sa investeasca in modernizarea si extinderea retelei sale, pentru a oferi acces cat mai multor romani la internet de mare viteza si calitate digitala, astfel ca intr-un an, aria de acoperire a serviciilor digitale a crescut cu aproape 10%. La finalul lunii iunie 2015, serviciile digitale UPC erau disponibile pentru peste jumatate de milion de romani, comparativ cu aceeasi perioada din 2014".

Edited by nehru, 05 August 2015 - 11:17.


#17850
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Numarul de abonati la telefonia fixa a crescut fiindca nu au vrut sa faca ofertele la tv si internet fara tel. Chiar eu am vrut la reinnoire o oferta si daca nu bagam si telefonia plateam mult mai mult. Problema este ca nici macar telefon n-am.. dar nici de folosit nu vreau.

#17851
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
@gigsnet Telefonul fix de la UPC e foarte util, defapt doar folosind aplicatia :D. Mai ales cand sa suni din afara UE sau din UE (pentru cine n are minute in roaming UE incluse in abonamente la mobil) in Romania. De exemplu in Turcia, Moldova si in Egipt am vorbit acasa si am cheltuit fooooarte putin, Am economisit cred mai mult de 100 de euro de fiecare data, pentru ca sunam in tara din aplicatie Posted Image.

Edited by andreiandu, 05 August 2015 - 12:10.


#17852
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

 gigsnet, on 05 august 2015 - 11:12, said:

E groaznic siteul.. Ar trebui concediati toti cei care se ocupa de site/promovare/oferte. Mare firma sa nu aiba ei in ordine ofertele, eu nici nu mai stiu care sunt defapt cele actuale iar daca suni primesti cu totul alte informatii. Pachetele sunt foarte prost gandite lasand la o parte ca nu ai cu ce sa receptionezi hd din cauza ca iti baga pe gat box sd, nu mai este diferenta intre pachete fiidca posturile sunt impartite haotic.

Da, este groaznic www.upc.ro. Dar  si mai deranjant este ca oferta in sine este inselatoare de-a dreptul: se ofera mediabox SD la grila ce contine programe HD.
Sau se ofera card CI+ dar grila este cea "Optim" ori atunci eu nu inteleg la ce foloseste de fapt cardul CI+ ?!?
Ca oricine receptioneaza aceasta grila nu doar cei care primesc card CI+ si platesc 69 Ron/luna (pretul intreg al prezentei oferte).
Iar raportul oferta/pret, mie mi se pare foarte scump (lasand oricum la o parte reducerea minuscula de 25 % pe 3 luni, adica nu ofera nici macar o luna gratuita le contract pe 2 ani ! ).
Sincer eu nu inteleg cum de se gasesc oameni care sa puna botul la asemnea oferte si raman siderat la stirea cresterii numarului de abonati. Sa ne bucuram ca nu s-au mai anuntat scumpiri la vechii abonati...

Edited by megafanro, 05 August 2015 - 13:02.


#17853
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010
Cardul CI se oferă si la optim deoarece clientul poate opta pt extraopțiuni gen maxpack de ex...referitor la bulibășeala de la site cred ca ușor ușor vor sa configureze ofertele de toamna, pana la 1 sau 15 Septembrie vor finaliza!  😀

#17854
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

 a_d_y, on 04 august 2015 - 18:30, said:

Sunt de rasul lumii astia de la UPC.

http://www.upc.ro/of...eciale/pachete/

O sa vedeti acolo ca primul pachet e cu 50% reducere pe 12 luni, insa daca dati click, o sa va arate doar pe 3 luni. Serios, ce se intampla cu astia?
A fost remediat din cate vad. Posted Image

Dar nici la pachetul Super nu coincid informatiile. Mai sus scrie la net 500, iar mai jos 200

Attached File  upc.jpg   79.39K   22 downloads

Edited by Kalman2007, 05 August 2015 - 14:41.


#17855
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Corect. Sunt multe inexactitati. Nu tin minte sa mai fi fost asemenea haos.

#17856
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
99 de lei pentru Maxim HD + reciever HD + 200 mbps si router Wi-FI + Nelimitat Fix e foarte scump.

Eu cu 99 de lei am Maxpack si inca 2 recievere in plus.

Si ei mai zic ca e exclusiv online. Ce e exclusiv online? Sa te fure pe fata?

Departamentul de marketing chiar nu stiu ce vor, inainte era un site asa organizat.

Edited by satanistu, 05 August 2015 - 14:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate