Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Green Residence Sisesti

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
in coralilor residence 3 am rezervat un apartament pe vremea cand era spre finalitate 2-ul, adica iulie-august anul trecut. pe vremea aceea ni s-a comunicat ca vor incepe constructia cel tarziu in septembrie si se va finaliza in iulie-august 2015.
Constructia a inceput in noiembrie-decembrie si a ramas in stadiul de groapa
inteleg ca au ceva probleme cu autorizatia, ei vor sa faca p+3+mansarda si au primit doar pentru p+2+mansarda.
aceeasi situatie ar fi si cu blocul 2 care este deja ridicat ca p+3+mansarda insa are aprobare pentru p+2+mansarda.

am fost destul de entuziasmata de acele blocuri datorita zonei si datorita calitatii constructiei... insa incepe sa imi cam piara din entuziasm

barcelona residence nu mi-a placut
park residences5.. ar fi o optiune insa bucataria aceea minuscula.. ma face sa ma gandesc de doua ori.

seara buna!

#20
ap_sisesti2014

ap_sisesti2014

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2015
    Salut tuturor,vreau sa va spun ca  pretul la ora actuala in complex,daca ne referim la apartamentele cu 2 camere este de 760 euro/tva inclus pe mp util.Din punctul meu de vedere nu stiu unde poti sa gasesti la pretul asta o oferta similara cu urmatoarele caracteristici:
-structura beton;
-adapost A.L.A;
-P+3;
-2 centrale pe fiecare bloc in parte;
-contorizare individuala pe toate utilitatile;(contoare apa,enel,gaz,gicalormetre!);
-datorita compartimentarii poti sa faci chiar si 3 camere,avand in vedere s. utila de 60m;
-18 apartamente pe bloc;
-statie de autobuz la 350 m;
-statie de metrou la 2 statii de autobuz(este in constructie si este posibil sa se termine anul acesta);
-zona baneasa;
-scoala aletheea in vecinatate,inaugurata in 2014 cu o investitie de 2.5 milioane euro(cred ca nu au investit degeaba intr-o scoala avand in vedere ca este in camp).
   Dezavantaje:
-finisajul,in primul rand,a fost facut cu oamenii nepotriviti,nu si cu materialele nepotrivite(mai exact termopanul este austriac,usile din interior sunt din liban,usa de la intrare in ap este din lemn masiv infoliat,faianta este de la romstal,mana curenta a balconului este tratata anti-coroziv,centrale ferroli,marmura in balcoane);
-finisajul in al doilea rand :)),din pacate,intr-adevar este o problema,dar remediabila si fara costuri prea mari;
-lipsa asfaltului pe cei 350m;
-faptul ca esti intr-un camp si o sa ai nevoie de masina pana cand vor asfalta strada,sa speram ca in primavara asta,dupa cum spuneau anteprenorii!

Sunt proprietar si sunt constient si de avantaje,dar si de dezavantaje.Trebuie sa ne asumam si riscuri daca nu avem conturile pline si vrem o casa in care sa putem locuii!

#21
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
De Play Residence a auzit cineva? cica ar fi tot pe Sisesti, undeva in dreptul strazii Apicultorilor..

http://www.imobiliar...al-galerie-mare

#22
gracy

gracy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.01.2015
Buna, eu sunt destul de interesata sa cumpar, cam 90% convinsa. intr-adevar, mi-ar fi placut sa mai fie cineva mutat dar sper ca totusi, cat de curand, se va muta cineva Posted Image (ma refer la Green Residence)

Edited by gracy, 28 January 2015 - 08:36.


#23
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Si eu la fel. Poate ne mutam in aceeasi perioada. Toate bune! :)

#24
redkid_pasha

redkid_pasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.07.2009
Pai mai spuneti-ne si noua detalii....ce v-a convins, cum au decurs discutiile cu dezvoltatorul, etc....poate ne mutam mai multi :)
Seara buna!

#25
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Ca si puncte decisive au fost zona si pretul... Momentan au la vanzarea doar primele 2 blocuri din cele 5. Si au vandut destul de bine, din ce am inteles la ultima discutie.

#26
gracy

gracy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.01.2015
Mie mi s-au parut destul de ok... cam dubios insa ca nu s-a mutat nimeni.
Totusi, au 'strictul' necesar: structura de beton, centrala de bloc, termopane.. nu par sa cada peretii pe tine. Zona este foarte frumoasa si este in plina dezvoltare. Poate nu in urmatorii 2-3 ani dar sunt sigura ca in 10 ani va arata cu totul diferit. Eu o sa cumpar si sper ca pana voi termina cu actele si mobila sa apara macar un vecin :)))

#27
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Ce tip de apartament, etaj, bloc? Si eu sunt tot la partea de acte.

#28
slick99

slick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.07.2006
Buna, pana la urma v-ati mutat?
Ce tip de apartament ati ales?

#29
Leutzuman

Leutzuman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2010
Salutare,a reusit cineva sa se mute?
Am vizitat si eu complexul green residence dar am fost acolo pe la ora 18:00 si era cam bezna si nu au luminat nici un apartament deci nu am vazut mare lucru:(
Totusi sunt 70% convins de un ap de 3 ca,mi sa spus ca nu mai au vandut tot ce aveau in primele doua blocuri dar ca o sa le scoata si pe urmatoarele 3 blocuri,Stiti cumva cand or sa le puna in vanzare?

#30
radu3333

radu3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 05.04.2009

 redkid_pasha, on 09 ianuarie 2015 - 22:44, said:

Firma care a construit se numeste Triumf, ati vazut si pe site. Cautand mai multe info pe forum, nu am gasit prea multe pareri pozitive despre ei insa.
Am incercat totusi sa obtin si "live" ceva, vizitand cartierul de case din fata blocurilor, care se pare ca e construit tot de ei; vorbind cu 2 locatari de acolo, ei erau multumiti de calitatea constructiilor, nu au avut probleme vreodata

Vad ca alti proprietari au. Posted Image

Quote

CITAŢIE
emisă la 19.01.2013
S.C. TRIUMF CONSTRUCT S.A., cu ultimul domiciliu în Bucureşti este chemat în această instanţă, camera 323, în ziua de 14.03.2013, Completul C 30 - Civil, ora 08:30, in calitate de Pârât, în proces cu ASOCIATIA DE PROPRIETARI SOS. BUCURESTI-TARGOVISTE NR. 22B în calitate de Reclamant, actiune in raspundere delictuala.
http://portal.just.r...864&id_inst=299

Vad ca cei de la TRIUMF CONSTRUCT sunt implicati in suficiente procese:
http://portal.just.r...ubmit=&start1=1

Edited by radu3333, 15 March 2015 - 10:03.


#31
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
S-a mutat careva? Ceva opinii de la locatarii proaspat mutati?
Urmeaza sa merg si eu la o vizionare..

#32
iordanclaudia

iordanclaudia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2007
Buna! Stie cineva cand intentioneaza sa scoata la vanzare si celelalte blocuri? Si daca vor avea preturi asemanatoare cu cele din primul bloc?

#33
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
Pentru cei care au cumparat in complex, sa imi spuneti daca v-ati intalnit "vecinul":  ap_sisesti2014     Membru din 23 ian 2015    Activ ultima oară ian 23 2015 14:05  :)

#34
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Am fost sa l vad asa în trecere și eu. Cum sa poți sa intri în complex cu masina dar ca sa ieși nu ai unde sa întorci și sa trebuiască sa mergi cu spatele tot complexul? Cum?

#35
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
A facut cineva vreo vizionare in acest an pe-aici?
Pare a fi o zona buna,in plina dezvoltare.

#36
a-zA-Z0-9_-Florea

a-zA-Z0-9_-Florea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2018

 ap_sisesti2014, on 23 ianuarie 2015 - 13:04, said:

Salut tuturor,vreau sa va spun ca  pretul la ora actuala in complex,daca ne referim la apartamentele cu 2 camere este de 760 euro/tva inclus pe mp util.Din punctul meu de vedere nu stiu unde poti sa gasesti la pretul asta o oferta similara cu urmatoarele caracteristici:
-structura beton;
-adapost A.L.A;
-P+3;
-2 centrale pe fiecare bloc in parte;
-contorizare individuala pe toate utilitatile;(contoare apa,enel,gaz,gicalormetre!);
-datorita compartimentarii poti sa faci chiar si 3 camere,avand in vedere s. utila de 60m;
-18 apartamente pe bloc;
-statie de autobuz la 350 m;
-statie de metrou la 2 statii de autobuz(este in constructie si este posibil sa se termine anul acesta);
-zona baneasa;
-scoala aletheea in vecinatate,inaugurata in 2014 cu o investitie de 2.5 milioane euro(cred ca nu au investit degeaba intr-o scoala avand in vedere ca este in camp).
   Dezavantaje:
-finisajul,in primul rand,a fost facut cu oamenii nepotriviti,nu si cu materialele nepotrivite(mai exact termopanul este austriac,usile din interior sunt din liban,usa de la intrare in ap este din lemn masiv infoliat,faianta este de la romstal,mana curenta a balconului este tratata anti-coroziv,centrale ferroli,marmura in balcoane);
-finisajul in al doilea rand Posted Image),din pacate,intr-adevar este o problema,dar remediabila si fara costuri prea mari;
-lipsa asfaltului pe cei 350m;
-faptul ca esti intr-un camp si o sa ai nevoie de masina pana cand vor asfalta strada,sa speram ca in primavara asta,dupa cum spuneau anteprenorii!

Sunt proprietar si sunt constient si de avantaje,dar si de dezavantaje.Trebuie sa ne asumam si riscuri daca nu avem conturile pline si vrem o casa in care sa putem locuii!

Buna ziua,

Sunt interesat ca cumpar un apartament de 3 camere in acest complex. Din pacate cei de la agentie mi-au spus ca sunt toate vandute.. Avand in vedere ca sunteti proprietar indraznesc sa va rog  sa-mi spuneti daca auziti de cineva care doreste sa vanda. Multumesc f mult !

Buna seara,

Doresc f mult sa cumpar un apartament in acest complex Green Residence Sisesti. Ma poate ajuta cineva cu o informatie ? Mai sunt de vanzare ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate