Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Green Residence Sisesti

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
redkid_pasha

redkid_pasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.07.2009
Buna dimineata,
Incerc de ceva timp sa vad ce pot afla despre acest complex din N orasului, mai precis zona Sisesti-Jandarmeriei. Cum nu am gasit nimic pana acum, scriu aici in speranta ca poate mai este cineva care l-a vizitat si poate impartasi ceva din experienta.
Eu l-am vazut, este format din 5 blocuri P+3,cu parcare subterana pe toata lungimea lor. La o prima vizita, am observat asa:
- primele 2 blocuri sunt renovate exterior, ele fiind constructie 2009 dar nevandute vreodata
- constructia este din beton integral, am vaz in subteran cel mai bn asta, asta fiind un aspect bun; exista si un adapost atomic in continuarea parcarii
- materialele folosite in-out sunt d medie spre slaba calitate, atat finisaje in spatiul comun cat si in apt (p, g, f, tapet in baie si niste plastice p tavan)
- separatia intre apt se pare ca e din BCA, iar in apt, intre cam, doar din rigips (nici macar vata intre)
- supraf apt este relativ marisoara si destul d bn compartimentata in plan, cel mai nasol pare a fi la buc care e open space si e "integrata" in living (vreun metru ai jumatate latime!)
- am uitat, blocurile au centrala comuna in subsol, apt fiind contorizate separat pe casa scarii

Cam asta imi amintesc acum, o sa revin cu completari pe parcurs. Pana atunci, poate mai intervine si altcineva cu observatii sau sfaturi, eu sunt indecis pt achizitie momentan.
Zona buna, in dezv, pret acceptabil - calitate indoielnica

#2
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Aici se aplica bancul de mai jos :D

Badea Gheorghe merge cu gloaba la targ.
- Cum trage calul asta la caruta, bade?
- D’apoi, nu prea trage.
- Da’ la plug, trage?
- Nu prea.
- O fi bun de calareala.
- N-as crede.
- Pai, atunci de ce l-ai adus sa-l vinzi?
- Nu l-am adus sa-l vand.
- Da’ ce pacatele mele vrei sa faci cu el?
- Vreau sa-l fac de rusine…

#3
redkid_pasha

redkid_pasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.07.2009
Cam asa...

Raman totusi interesat, daca mai stie cineva ceva

#4
Kompetentu

Kompetentu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2014

 redkid_pasha, on 02 decembrie 2014 - 19:37, said:

Cam asa...

Raman totusi interesat, daca mai stie cineva ceva
si eu sunt interesat, daca mai aflii ceva te rog sa impartasesti :)

#5
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Buna tuturor,

Ceva noutati? S-a decis cineva? Le-am vazut si eu anul trecut, pe vremea cand nu aveau utilitatile trase. As mai merge sa vad cu am "evoluat".
Toate bune & tinem legatura.

#6
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
Se mai stie ceva?
A cumparat cineva si ne poate impartasi cateva impresii?

#7
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Buna, eu am fost ieri acolo. Ei spun ca au vandut din ele dar nu este inca nimeni mutat. Si cel mai probabil se va popula prin primavara... :)

#8
redkid_pasha

redkid_pasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.07.2009
Cam asta se spune de 2 luni..cand am fost noi. Bine, greu d crezut k le tin nevandute când s interesează atatia, însă nici perioada nu d propice mutatului.

#9
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
Pai si au un apartament tip show-room? ..sau apartamente de prezentare?
V-au prezentat ceva? sau constructia inca nu e gata dar ei zic ca deja sunt vandute?

#10
Kompetentu

Kompetentu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2014
Au si apartament de prezentare... Blocurile sunt construite din 2009 si au fost puse la vanzare acum... Sunt prost finisate si prost izolate. Primul bloc e cel mai bine facut, dupa aceea din ce in ce mai prost

#11
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
Am inteles...
Next..

#12
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Din cei care au fost si le-au vazut, s a hotarat cineva? Sau ce alte optiuni mai aveti?
Mersi

#13
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
ar mai fi Coralilor Residence, se afla pe strada Coralilor vis-a-vis de Petrom City.
Coralilor Residence 1 este locuit in totalitate, Coralilor Residence 2 este finalizat din vara-toamna, din spusele lor apartamentele sunt cumparate in proportie de 80%, insa am mai fost pe acolo si nu s-a mutat nimeni..dintr-un motiv sau altul...
Coralilor Residence 3 este in curs de executie, momentan este reprezentat de o groapa..si cam atat. Ei sustin ca o sa fie gata in iulie-august 2015.
Dpdv al constructiei si finisajelor blocurie sunt ok .. gasiti poze din timpul constructiilor pe net http://www.apartamen...or-residence-35
Am in vedere un apartament din Coralilor Residence 3 ..insa nu stiu daca vor respecta termenul finalizarii proiectului..
Maine ma duc sa vad complexul de pe Splai, Onix Residence.

#14
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Onix este facut de acelasi dezvoltator. Primul bloc e vandut de mult, al doilea parca prin august spun ei ca va fi gata. FInisajele sunt superioare celor din Sisesti, dar vorbim si de alte bugete. Oricum, bafta maine. :)

#15
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
Onix e facut de acelasi dezvoltator ca la Green Residence Sisesti?
Da.. intradevar sunt alte bugete dar ne ducem sa vedem spre ce e vorba.

Seara faina!

#16
Ank2011

Ank2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2011
Da, acelasi dezvoltator... care are si lantul de hoteluri Phoenicia Apartaments.

Seara buna!

#17
ra7uca

ra7uca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.01.2015
Am fost si noi in vizionare. Intr-adevar, lucrari f slabe.
Din ce am auzit ar fi o problema generala de aprobare de PUZ in zona Sisesti.
Cine vrea sa cumpere, sa se intereseze despre acest aspect.

#18
redkid_pasha

redkid_pasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.07.2009

 iulia_monica1102, on 09 ianuarie 2015 - 18:56, said:

ar mai fi Coralilor Residence, se afla pe strada Coralilor vis-a-vis de Petrom City.
Coralilor Residence 1 este locuit in totalitate, Coralilor Residence 2 este finalizat din vara-toamna, din spusele lor apartamentele sunt cumparate in proportie de 80%, insa am mai fost pe acolo si nu s-a mutat nimeni..dintr-un motiv sau altul...
Coralilor Residence 3 este in curs de executie, momentan este reprezentat de o groapa..si cam atat. Ei sustin ca o sa fie gata in iulie-august 2015.
Dpdv al constructiei si finisajelor blocurie sunt ok .. gasiti poze din timpul constructiilor pe net http://www.apartamen...or-residence-35
Am in vedere un apartament din Coralilor Residence 3 ..insa nu stiu daca vor respecta termenul finalizarii proiectului..
Maine ma duc sa vad complexul de pe Splai, Onix Residence.
Coralilor Residence este mult mai bine din toate pdv, de aia si costa dublu, 1000E/mp. Ei se tot lauda cu constructie "intr-un an de zile, nu 6 luni cum faci majoritatea dezvoltatorilor", insa zici ca deja s-au aruncat la iulie-august. De vazut.

 ra7uca, on 09 ianuarie 2015 - 20:02, said:

Am fost si noi in vizionare. Intr-adevar, lucrari f slabe.
Din ce am auzit ar fi o problema generala de aprobare de PUZ in zona Sisesti.
Cine vrea sa cumpere, sa se intereseze despre acest aspect.
PUZ-ul nu mai e o problema, a fost aprobat de vreo 6 luni. Insa desi exista, l-am si studiat, nu cred ca va fi vreodata respectat. Se construieste haotic, nu se tine cont de nimic. Zona e buna, cu potential, eu am incredere ca POATE fi o zona rezidentiala moderna, cu facilitati, relaxata, insa doar daca autoritatile nu cedeaza in fata spagilor si castigurilor de moment

 Ank2011, on 09 ianuarie 2015 - 19:59, said:

Da, acelasi dezvoltator... care are si lantul de hoteluri Phoenicia Apartaments.

Seara buna!
Firma care a construit se numeste Triumf, ati vazut si pe site. Cautand mai multe info pe forum, nu am gasit prea multe pareri pozitive despre ei insa.
Am incercat totusi sa obtin si "live" ceva, vizitand cartierul de case din fata blocurilor, care se pare ca e construit tot de ei; vorbind cu 2 locatari de acolo, ei erau multumiti de calitatea constructiilor, nu au avut probleme vreodata


In alta ordine de idei, ar mai fi ansambluri prin zona aceasta de nord, insa si scumpe si, ce deranjeaza si mai rau, cu niste compartimentari dizgratioase pentru vremurile astea!?, nu stiu cum gandesc ei proiectarile astea...

- Barcelona Residence
- Park Residences 5
- Sisesti Residence (sau Soare Residence, cum scrie pe fatada blocului)
....

Cred ca se mai gasesc detalii si in topicuri dedicate fiecaruia..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate