Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

EXCLUSIV Comisarul.ro/Antena3 și Antena1 FUZIONEAZĂ/Trustul INTACT, în COLAPS FINANCIAR

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
O postez aici cu mentiunea de zvon. Eu cred ca ar putea fi adevarata stirea in contextul scandalurilor din ultimul an si jumatate care au lovit in trustul varanului:

"Comisarul.ro este, din nou, în măsură să vă furnizeze o informație PREMIUM. Antena3 și Antena1 vor fuziona. Iar Jurnalul Național face calcule pentru renunțarea la ediția print. În ultimele 6 luni, veniturile din publicitate ale celor două posturi TV s-au diminuat la mai mult de jumătate din veniturile încasate în perioada similară din 2013. Eșecurile înregistrate de producțiile Antena1 au condus nu numai la renunțarea la aceste catastrofe de audiență ci și la încasările estimate din publicitate.

Iar lucrurile s-au agravat și mai rău în ultimul timp. Ambele posturi TV au primit injecții financiare din partea celorlalte componente ale grupului de firme Grivco. La solicitarea celor două fiice care păstoresc afacerile, Dan Voiculescu și-a dat acordul ca întreaga componentă media a imperiului să fie restructurată. Vin vremuri grele pentru mulți!
Nici B1 nu stă pe roze..."

Sursa:

http://www.comisarul...aza_293688.html

#2
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postfany23, on 29 noiembrie 2014 - 21:59, said:

O postez aici cu mentiunea de zvon. Eu cred ca ar putea fi adevarata stirea in contextul scandalurilor din ultimul an si jumatate care au lovit in trustul varanului:

"Comisarul.ro este, din nou, în măsură să vă furnizeze o informaţie PREMIUM. Antena3 şi Antena1 vor fuziona. Iar Jurnalul Naţional face calcule pentru renunţarea la ediţia print. În ultimele 6 luni, veniturile din publicitate ale celor două posturi TV s-au diminuat la mai mult de jumătate din veniturile încasate în perioada similară din 2013. Eşecurile înregistrate de producţiile Antena1 au condus nu numai la renunţarea la aceste catastrofe de audienţă ci şi la încasările estimate din publicitate.

Iar lucrurile s-au agravat şi mai rău în ultimul timp. Ambele posturi TV au primit injecţii financiare din partea celorlalte componente ale grupului de firme Grivco. La solicitarea celor două fiice care păstoresc afacerile, Dan Voiculescu şi-a dat acordul ca întreaga componentă media a imperiului să fie restructurată. Vin vremuri grele pentru mulţi!
Nici B1 nu stă pe roze..."

Sursa:

http://www.comisarul...aza_293688.html
io as prefera sa inchida de tot trustul ala de rahat.spalator  de neuroni.....

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Deci comunistii mor in continuare de grija antenelor. Mediafax a solicitat intrarea in insolventa, sunt curios daca s-a deschis topic despre alea, sau daca esti spalator de creiere portocalii ai voie sa ai probleme?
Cat despre stire, e o mizerie si punct, va place sau nu intact este singurul trust tv de dreapta, a.k.a care este pe profit si nu traieste pe mila si iertari de datorii ca altii.
edit:
Totusi, sunt curios cand se va opri obsesia unora pentru a injura presa, comunismul din randul oamenilor de dreapta din romania si nivelul lor de asistare sociala sunt alarmante. Aia inseamna sa fii asistat social, sa te fofilezi din plata a impozite in valoare de zeci de milioane $, deci cum sa fii de dreapta cand vrei ca oricine nu-i de acord cu tine sa fie inchis iar datoriile tale sa le plateasca altii?
Eu m-am saturat de asistati sociali domnle, sa-nchidem acum pro, mediafax, evz si oricine nu-si plateste datoriile. Sa le plateasca altii propaganda iohanista/basista/tampita, nu eu. Uau, am reusit sa solicit inchiderea presei pentru democratie avand si un argument valabil, sunt da dreapta sau ce? Posted Image.

edit 2: Sa spui ca antena 1 va fuziona cu antena 3 este o tampenie masiva, sunt doua posturi fara vreo legatura unul cu celalalt. Exclusiv, la comisarul.ro scriu multi cretini. Daca era vorba de-o fuziune antena 1/2 sau antena 2/euforia mai intelegeam dar asa..sunt niste cretinitati si felul in care pun multi botul, fara sa se gandeasca vreo secunda la ceva logic, ma face sincer sa trec usor spre extrema politica.
Dar pacat ca nu-mi mai pasa suficient cat sa ma implic.
Aleluia.

Edited by n-amname, 29 November 2014 - 22:44.


#4
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
deja au aparut unii cu neuronul spalat.pai daca si hantele sunt de dreapta.... poate ling pe dreapta curului de varan.atentie: privitul la hantene dauneaza grav sanatii.amin.

Edited by unchiujim, 29 November 2014 - 23:05.


#5
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Deci comunistii mor in continuare de grija antenelor.

Deci acum asta ii noul ordin de la varan? Sa se schimbe cat mai repede pozitia A3 ? :lol: A3 avea o pozitie asa de "dreapta" ca practic era televiziunea lui Ponta

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
In afara de cativa "oameni" ,eu nu aprea am auzit cuvinte de bine referitor la trustul asta de cacat!Asa ca sa il inchida sanatosi...Aceleasi "vedete" obosite la toate emisiunile,stirile sunt prezentate de cacat si de multe ori sunt mai mult minciuni,pupincurismul politic e la el acasa...etc!Asa ca numai jurnalism nu mai e asta!

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postn-amname, on 29 noiembrie 2014 - 22:28, said:

Deci comunistii mor in continuare de grija antenelor. Mediafax a solicitat intrarea in insolventa, sunt curios daca s-a deschis topic despre alea, sau daca esti spalator de creiere portocalii ai voie sa ai probleme?
Cat despre stire, e o mizerie si punct, va place sau nu intact este singurul trust tv de dreapta, a.k.a care este pe profit si nu traieste pe mila si iertari de datorii ca altii.
edit:
Totusi, sunt curios cand se va opri obsesia unora pentru a injura presa, comunismul din randul oamenilor de dreapta din romania si nivelul lor de asistare sociala sunt alarmante. Aia inseamna sa fii asistat social, sa te fofilezi din plata a impozite in valoare de zeci de milioane $, deci cum sa fii de dreapta cand vrei ca oricine nu-i de acord cu tine sa fie inchis iar datoriile tale sa le plateasca altii?
Eu m-am saturat de asistati sociali domnle, sa-nchidem acum pro, mediafax, evz si oricine nu-si plateste datoriile. Sa le plateasca altii propaganda iohanista/basista/tampita, nu eu. Uau, am reusit sa solicit inchiderea presei pentru democratie avand si un argument valabil, sunt da dreapta sau ce? Posted Image.

edit 2: Sa spui ca antena 1 va fuziona cu antena 3 este o tampenie masiva, sunt doua posturi fara vreo legatura unul cu celalalt. Exclusiv, la comisarul.ro scriu multi cretini. Daca era vorba de-o fuziune antena 1/2 sau antena 2/euforia mai intelegeam dar asa..sunt niste cretinitati si felul in care pun multi botul, fara sa se gandeasca vreo secunda la ceva logic, ma face sincer sa trec usor spre extrema politica.
Dar pacat ca nu-mi mai pasa suficient cat sa ma implic.
Aleluia.

O analiza bine scrisa, corecta din punct de vedere gramatical, sunt curios daca ai scris-o dupa dictare, sau doar copy-paste? Sau aveti un cerc de creatie, sunteti mai multi si puneti ca-la-cap tot ce va bese mintea fiecaruia, cu aceste rezultate, ca nu e asta singuru´ articol de acest fel, "emanat" din aceasta directie.

#8
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Tot in exclusivitate va informez si eu ca site-urile comisarul.ro, hotnews.ro, evz.ro si basismul-nu-moare-el-doar-se-transforma.ro vor fuziona pentru a-si

eficientiza costurile de operare. De acum, vor incapea toate pe un stick USB. Posted Image

Edited by Kyth, 30 November 2014 - 08:51.


#9
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
De la „brutărie” se poate posta?Posted Image Întreb nu dau cu parul.

Edited by megafanro, 30 November 2014 - 20:59.


#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

va place sau nu intact este singurul trust tv de dreapta
Asta e gluma saptamanii :roflmaofast:

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postpufonel, on 30 noiembrie 2014 - 21:15, said:

Asta e gluma saptamanii Posted Image

pe principiul "dreapta merge, stanga,nu"

#12
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postmegafanro, on 30 noiembrie 2014 - 20:59, said:

De la „brutărie” se poate posta?Posted Image Întreb nu dau cu parul.

Pai varanul postează aproape săptămânal.
http://danvoiculescu...niul-rusinii-2/

Că postează numai aiureli e altă discuție...

#13
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postn-amname, on 29 noiembrie 2014 - 22:28, said:

Deci comunistii mor in continuare de grija antenelor. Mediafax a solicitat intrarea in insolventa, sunt curios daca s-a deschis topic despre alea, sau daca esti spalator de creiere portocalii ai voie sa ai probleme?
Cat despre stire, e o mizerie si punct, va place sau nu intact este singurul trust tv de dreapta, a.k.a care este pe profit si nu traieste pe mila si iertari de datorii ca altii.
edit:
Totusi, sunt curios cand se va opri obsesia unora pentru a injura presa, comunismul din randul oamenilor de dreapta din romania si nivelul lor de asistare sociala sunt alarmante. Aia inseamna sa fii asistat social, sa te fofilezi din plata a impozite in valoare de zeci de milioane $, deci cum sa fii de dreapta cand vrei ca oricine nu-i de acord cu tine sa fie inchis iar datoriile tale sa le plateasca altii?
Eu m-am saturat de asistati sociali domnle, sa-nchidem acum pro, mediafax, evz si oricine nu-si plateste datoriile. Sa le plateasca altii propaganda iohanista/basista/tampita, nu eu. Uau, am reusit sa solicit inchiderea presei pentru democratie avand si un argument valabil, sunt da dreapta sau ce? Posted Image.

edit 2: Sa spui ca antena 1 va fuziona cu antena 3 este o tampenie masiva, sunt doua posturi fara vreo legatura unul cu celalalt. Exclusiv, la comisarul.ro scriu multi cretini. Daca era vorba de-o fuziune antena 1/2 sau antena 2/euforia mai intelegeam dar asa..sunt niste cretinitati si felul in care pun multi botul, fara sa se gandeasca vreo secunda la ceva logic, ma face sincer sa trec usor spre extrema politica.
Dar pacat ca nu-mi mai pasa suficient cat sa ma implic.
Aleluia.

Esti penibil rau de tot.

In primul rand daca tu considerai ca cererea Mediafax de a intra in insolventa e o stire de interes cine te-a oprit sa deschizi topic in zona de stiri din mass-media? sau noi trebuie sa ne imaginam ce ai dori tu sa apara aici? Iar legat de spalatu pe creiere cred ca aia de la Antena 3 sunt maestri la asa ceva.

Asa cum in Romania nu exista oameni/partide de dreapta sau de stanga tot in Romania nu mai exista presa de multa vreme, cel putin una care sa se finanteze din economie asa cum scrie la carte.

Vezi ca te contrazici putin, adica tu ii acuzi pe altii ca vor sa inchida presa care nu le convine dar tu tocmai asta ai spus doua randuri mai jos.

Nu stiu si nici nu ma intereseaza daca vor fuziona A1 cu A3 dar iti sugerez sa iti pui mintea la contributie si sa te gandesti DECE exista doua entitati juridice daca totul e un trust controlat de acelas om? si cum a fost infintat si finantat acest trust de "presa" si apoi vino sa mai discutam.

Si da am mai spus legat de PRO TV ce s-a intamplat cu datoriile si cum au fost iertati ca altfel erau de mult in faliment dar hai sa privim si partea buna a lucrurilor. Desi au fost iertati de datorii(NU AU FOST SINGURII DIN RO IERTATI DE DATORI) a continuat sa functioneze si sa se dezvolte AU INVESTIT IN OAMENI SI TEHNOLOGI la care altii nici nu viseaza, spunemi care este ultima investitie a marelui trust INTACT? ca daca ma uit in oraga MediaPRO au cateva canale HD emit 16:9 SD lasand la o parte ca si pe banalul SD 4:3 atat imaginea cat si sunetul sunt muuuult peste trustul Intact, sa ne uitam la productiile care zi de zi au cea mai mare audienta in conditiile in care Antena 1 e in cadere libera desi au luat oameni de la PRO.

Si se mai pot spune multe.

#14
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,047
  • Înscris: 17.03.2005
Daaa, pro e in floare...nu mai au NIMIC..zilnic in primetime au bagat serial turcesc...e bine ca antenele sunt in cadere libera si necontrolata...
Hai ma, sa nu fim penibili...
Ca antenele sunt de.cacao stim, ca nu sunt in stare sa faca un show nici cu aceiasi oameni crescuti de.pro, si asta e evident..dar sa spui ca aia cad in cap cand.pro-ul umbla neingropat e cam aiurea.


#15
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Îmi pare rău că nu am văzut mai demult acest topic, dar mi-a plăcut tare aia cu Antenele sunt de dreapta. Eu cred că și Văzând a virat la dreapta, la Jilava.
Mai mincinoşi ca ăştia de la Antene şi de la Rtv, nu se poate. Pinochio e de stânga sigur!Posted Image

#16
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Suze, Văranul am vrut să scriu, dar tableta mi-a jucat feste.

Edited by vio73, 29 January 2015 - 20:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate