Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

LITORE RESORT HOTEL & SPA

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Ce ştiţi despre acest hotel care se va deschide în 2015? Am înţeles că ar fi în Okurcalar, dar nu-mi dau seama ce hoteluri  sunt pe lângă el pentru a-l putea localiza... Preţurile găsite sunt tentante iar hotelul pare tare frumos ...

Edited by criss_65, 29 November 2014 - 21:53.


#2
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Este pe langa Leodikya si Justiniano, in golful ala fain. Este construit pe deal din cate stiu eu.

#3
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt ANDOX'
Ai ideea din ce lanţ hotelier  face parte? Mă bate gândul să-l încerc... Din poze pare tare frumos! Aproape mă hotărâsem pentru Adam & Eva, acum mă mai gândesc!

#4
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Nu stiu sa faca parte dintr-un lant hotelier si ma indoiesc ca se apropie macar de ADAM&EVE. Ce poze ai vazut?

#5
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt ANDOX:
Pozele pe care le-am văzut sunt cele oficiale, de pe site-ul hotelului. Am fost în Carpe Diem la 5 luni de la deschidere şi mi-a plăcut mult. Hotelul era du design futurist, serviciile au fost bune. Singurul minus pe care l-a avut la vremea aceea a fost grădina cam sărăcuţă. Anul acesta am fost la Delphin Platinum (deschis în 2014 în curte cu Botanikul) şi nu m-am simţit la fel de bine ca în De Luxe. Serviciile au fost sub cele de la De Luxe chiar dacă este din acelaşi lanţ hotelier, Delphine.... Revin la Litore, pozele de pe site sunt frumoase cu desgin modert. Acum să vedem ce o să alegem! Diferenţa dintre Litore şi Adam & Eva este 5-600 euro, deci destul de mare... Să văd ce o să hotărâm mergem doar la Adam & Eva sau mergem la Litore şi de restul mergem în Bodrum că tot nu l-am văzut. Vom vedea....

#6
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Noutati despre Litore? Curioasa, ca pe tripadvisor am vazut ca e foarte bine, dar m-ar interesa pareri de la romani....

#7
blaster_bh

blaster_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 14.05.2006
Am vrut eu sa ma duc in 2017 la el dar pana la urma am ales Trendy Lara.

#8
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna seara, revin de la Litore cu un mic review.
Noi am fost super multumiti, a fost un concediu excelent. Am lipit si 5 zile de Cappadocia si a contat pentru relaxarea generala Posted Image
Cazare - camere medii, foarte curate, am avut vedere spre mare si piscina- a facut toti banii...
Hotelul in sine este  impresionant, foarte frumos, restaurant, piscina, lobby,etc  excelente ca si disign.
Mancarea ca la all inclusive- de toate pentru toti- mereu carne,peste, pui, gatite diferit iar restul mancarurilor- nu cred ca lipsea nimic.
Piscina foarte mare si foarte libera, accea infinity pool care face tot farmecul hotelului. Niciodata nu am vazut aglomerat, de fapt chiar daca hotelul era plin nu aveai senzatia de aglomerat. Din pacate erau si turisti romani, un grup de o anumita etnie, destul de necivilizati si galagiosi...in rest, plin de rusi.
Plaja, cu nisip, destul de adanca de la mal, marea a fost foarte calda in perioada in care am fost noi. Plaja la distanta, dar era tractoras care ducea/aducea turistii foarte des.
Cu vegetatia nu stateau excelent,dar fiind un hotel nou se intelege, animatia a fost destul de slaba, dar spectacolele de seara, cu invitati- excelente.

Edited by alipiticot, 30 September 2017 - 22:52.


#9
elisudar

elisudar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2018
Salut ! M-ar interesa sa vizitez ceva. Plec peste 8 zile in Turcia si voi locui la Litore. Multumesc !

#10
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postelisudar, on 07 iunie 2018 - 11:55, said:

Salut ! M-ar interesa sa vizitez ceva. Plec peste 8 zile in Turcia si voi locui la Litore. Multumesc !
Noi nu am iesit deloc din resort, deoarece cum am spus, eram dupa cateva zile bune de Cappadocia si aici eram doar pentru odihna. Am vazut un bazar in apropriere la sosirea in hotel, restul nu stiu ce  sa spun. Daca vrei cu transport in comun sau taxi, nu pe jos, ai Alanya la 30 km parca si Antalya la o distanta mai mare, unde ai ce vizita.

#11
RR_SK

RR_SK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 28.01.2008
Ce ar mai putea sa vrea?
Deja s-a intors omul din concediu!

#12
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Am fost la Litore Hotel acum de Paște pentru 8 nopți și o sa scriu impresiile mele la "cald" despre tot ce s-a întâmplat acolo.
Lucrurile bune:
Este un hotel dragut, cu servicii bunicele, cu mâncare bună dar repetitivă și cu o panoramă superbă a golfului. In cameră curățenia se făcea în fiecare zi, in general era curat și în spațiile publice.
Lucrurile proaste:
Are mari probleme in a-si respecta rezervarile făcute încă din decembrie 2018. Am platit 2 standard room pentru sfârșitul lunii aprilie și începutul lui mai, iar la receptie ne-a dat 1 standard room și 1 camera pentru persoane cu nevoi speciale semnalizata inca de la intrarea în camera. După ce ne-am întors la receptie si i-am cerut să schimbe camera pentru handicapați mi-au spus cu nonșalanță că nu au alta cameră, că hotelul este plin și că dacă nu-mi convine îmi dau banii înapoi și să plec! In 15 ani de mers in Turcia la hoteluri de 5* nu am pățit niciodată asta! După lungi conversații mi-au dat alta camera care nu era semnalizata că este pentru handicapați, dar care era proiectată pentru cei cu mobilitate redusă, adică la chiuvetă, duș  și WC avea bare din metal pentru a te putea susține ... M-am intors din nou la receptie și i-am cerut s-o schimbe, mi-au zis că nu au și că îmi dau banii înapoi și să plec dacă nu accept acest tip ce cameră. Ca să nu-mi stric concediul  am acceptat stau în această cameră...
Teritoriul este aproape inexistent, deci cine vrea grădină cu verdeață nu prea are parte...
Din păcate la plajă se ajunge cu un tractor care iese în afara hotelului, practic din hotel nu  treci prin grădină și apoi ajungi la mare, ci din hotel ieși pe strada publică și urci/cobori cu sau fără tractor ca să ajungi la plajă.
Clar nu este un hotel de 5* la serviciile pe care le oferă, ci este unul de 4*, nu m-aș mai întoarce acolo

Edited by criss_65, 09 May 2019 - 21:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate