Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Televizor LED Smart Tech 32DTV1

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
Ana8116

Ana8116

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2015
Salut,
Am cumparat recent de pe pc garage un TV LED FULL HD SMART TECH  LE-2219 Seria 19 56cm - Am incercat sa pun un film de pe usb , totul e ok , merge insa nu reusesc sa gasesc de unde maresc ecranul cu filmul ...imi ramane in meniul Movies , stanga e lista cu continutul usb-ului si dreapta intr-un chenar mic  mic ruleaza filmul ....nu mai am nervi sa stau sa caut...daca ma poate ajuta cineva cu info.... Thx !!!

#56
Angelgri

Angelgri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2007
Tocmai am achizitionat un 46DTVDE6   adica un smart tech de 46 inchi si afisa mesajul ca smart cam-ul de la digi (rcs&rds) nu este compatibil. Am scris un e-mail la adresa [email protected] si foarte prompti cei de acolo mi-au trimis 2 fisiere de pus pe un stick usb si instructiunile pentru update. A mers struna!!!

#57
musadina

musadina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2013
Buna,

Am achizitionat recent de la Metro Televizorul LED Smart Tech 32DTV1. Cum ii pot selecta doar o parte din programe pentru a le trece in Favorite si sa pot vedea doar acea lista? Din telecomanda ma lasa sa le selectez dar nu si sa le transfer.

#58
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
@musadina esti multumit/a de TV? as vrea sa aiu si eu unul. pare cea mai buna oferta pt digonala de 32 inch (din categoria "no name"). tu cat ai dat?

Edited by moniK_06, 22 December 2015 - 12:02.


#59
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Eu am cumparat acum 3 zile un SmartTech de 48 cm diagonala si am setat la "tara de origine" Germania, apoi am introdus cardul Digi si a mers.
Am toate programele conform abonamentului platit.
Numai ca aceste programe s-au introdus dupa cum au vrut ele!!!
Cum sa fac sa le ordonez cum vreau eu?!

 moniK_06, on 22 decembrie 2015 - 11:51, said:

@musadina esti multumit/a de TV? as vrea sa aiu si eu unul. pare cea mai buna oferta pt digonala de 32 inch (din categoria "no name"). tu cat ai dat?
Eu sunt multumit de achizitie...la aceasta diagonala nu am gasit decat aceasta marca.
Am luat inainte un Vortex pe care l-am returnat a doua zi...este vai mama lui aceasta marca!
Singurul incovenient la aceasta diagonala de SmartTech, 48 cm, este sunetul ca din "conserva"!
Din "cercetari" am inteles ca asa este in general la led-urile de asemenea dimensiuni.

Edited by spik1, 11 January 2016 - 20:44.


#60
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Stie cineva cu ce tip de telecomanda este comapatibil acest televizor sau ce marca chinezeasca este?

#61
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Nu mai sunt multumit de tv-ul meu SmartTech cu diagonala de 48 cm!
S-a bulit dupa cateva saptamani!!!
Juma'tea de ecran din dreapta se vad culorile aiurea si are o dunga alba pe verticala.
Acu' trebuie sa ma car cu el la reparat, tocmai in cealalta parte a Bucurestiului!
5 ani garantie din care cat o sa stea la ei in reparatii?!!

Edited by spik1, 31 January 2016 - 20:48.


#62
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Telecomenzi compatibile: CAIXUN TV si TRIOLON TV.

#63
robertgadau

robertgadau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.03.2008

 nailbombmax, on 01 septembrie 2015 - 17:39, said:

Salut, am un Smart Tech de 165, singură problemă este ca nu pot sau nu știu să trimit sunetul prin HDMI dintr-un reciver Pionere 529-K, am setat și din tv și din pioneer HDMI cec\arc, dar degeaba, nu pot trimite semnalul audio din tv în pioneer
Salut, ce model de Smart Tech ai ? Esti multumit de el ? Te intreb ca ma tenteaza si pe mine unul... sa stiu daca ma bag .. pe net nu gasesti nimic, parca e o fantoma ..

#64
klumea10

klumea10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.06.2008
Salut,

Cum e conexiunea la PC pentru filme ? Are cineva modelul http://www.pcgarage....-127cm-full-hd/  ?

Vad ca e cam consumator de putere . 135 W pentru un led nu e cam mult ? Nu se incalzeste de il ia naiba ?

Edited by klumea10, 07 September 2016 - 23:17.


#65
antonica_78

antonica_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2010
salut
Televizorul LED Smart Tech 32DTV
am incarcat filme pe stik si nu imi i-a titrarile ...?
are careva ideia cum sa fac pentru a incarca si titararile ...?
in rest super ok
multumesc

Edited by antonica_78, 18 October 2016 - 09:28.


#66
adicoto

adicoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.07.2007
In zona de jos unde este teletext ai un buton marcat cu alb SUBTITRARE. Daca il apesi de mai multe ori face ciclu intre subtitrari, indiferent daca sunt incluse sau externe

PS: stie cineva cum se poate face pentru a vedea si diacritice in subtitrari ? In meniul meu de setari, subtitrarea este dezactivata, se pare ca nu pot modifica nimic.

Edited by adicoto, 24 December 2016 - 11:12.


#67
radukam

radukam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2012
Hello, va scriu din Cluj-Napoca!
Stie cineva daca pot instala un alt software (o altã versiune)? Din moment ce am viziona video de pe (USB), display-ul face "întindere" la filme care nu au nici o rezolutie de 16,9, iar în meniul nu pot seta pe "auto", numai complet (complet) !! Se poate pune un software mai nou (mai bine) de pe televizor ??? Am atasat o poza cu faza in care e pe USB si cu meniul(zona in care ma refer).

 adicoto, on 24 decembrie 2016 - 11:10, said:

In zona de jos unde este teletext ai un buton marcat cu alb SUBTITRARE. Daca il apesi de mai multe ori face ciclu intre subtitrari, indiferent daca sunt incluse sau externe

PS: stie cineva cum se poate face pentru a vedea si diacritice in subtitrari ? In meniul meu de setari, subtitrarea este dezactivata, se pare ca nu pot modifica nimic.

 adicoto, on 24 decembrie 2016 - 11:10, said:

In zona de jos unde este teletext ai un buton marcat cu alb SUBTITRARE. Daca il apesi de mai multe ori face ciclu intre subtitrari, indiferent daca sunt incluse sau externe

PS: stie cineva cum se poate face pentru a vedea si diacritice in subtitrari ? In meniul meu de setari, subtitrarea este dezactivata, se pare ca nu pot modifica nimic.

 adicoto, on 24 decembrie 2016 - 11:10, said:

In zona de jos unde este teletext ai un buton marcat cu alb SUBTITRARE. Daca il apesi de mai multe ori face ciclu intre subtitrari, indiferent daca sunt incluse sau externe

PS: stie cineva cum se poate face pentru a vedea si diacritice in subtitrari ? In meniul meu de setari, subtitrarea este dezactivata, se pare ca nu pot modifica nimic.

 adicoto, on 24 decembrie 2016 - 11:10, said:

In zona de jos unde este teletext ai un buton marcat cu alb SUBTITRARE. Daca il apesi de mai multe ori face ciclu intre subtitrari, indiferent daca sunt incluse sau externe

PS: stie cineva cum se poate face pentru a vedea si diacritice in subtitrari ? In meniul meu de setari, subtitrarea este dezactivata, se pare ca nu pot modifica nimic.

Hello! Ce poti face(o varianta), este sa deschizi subtitrarile intr-un editor text(word, txt, chiar si Notepad ++), si dai un find and replace la diacritice cu cele fara(normale). De ex: "þ" e defapt "t", etc... Sper ca se intelege ce am vrut sa scriu!

Attached Files



#68
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Am un tv Exclusiv EX39DTV1 la care vreau sa folosesc ca si telecomanda un telefon mobil cu infrarosu, care are aplicatie Remote.

Negasind marca Exclusiv in lista destul de extinsa a aplicatiei, va rog sa-mi spuneti, daca stiti, ce alta marca ar putea avea aceleasi coduri infrarosu cu modelul Exclusiv?

#69
adicoto

adicoto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.07.2007

 radukam, on 04 ianuarie 2017 - 02:10, said:

Hello, va scriu din Cluj-Napoca!
Stie cineva daca pot instala un alt software (o altă versiune)? Din moment ce am viziona video de pe (USB), display-ul face "întindere" la filme care nu au nici o rezolutie de 16,9, iar în meniul nu pot seta pe "auto", numai complet (complet) !! Se poate pune un software mai nou (mai bine) de pe televizor ??? Am atasat o poza cu faza in care e pe USB si cu meniul(zona in care ma refer).






Hello! Ce poti face(o varianta), este sa deschizi subtitrarile intr-un editor text(word, txt, chiar si Notepad ++), si dai un find and replace la diacritice cu cele fara(normale). De ex: "þ" e defapt "t", etc... Sper ca se intelege ce am vrut sa scriu!


Multumesc, stiu asta. Fac parte dintre cei care fac subtitrari pentru filme,

#70
Nelu14

Nelu14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.04.2017
În decembrie 2015 am primit cadou un televizor LED SMART TECH Model LE-3918.
Nu am avut probleme cu cardul de la RDS - a mers din prima. Televizorul a funcționat bine un an de zile, după care a dispărut imaginea (benzi verticale de diferite culori pe tot ecranul). Din păcate a avut garanție doar un an de zile.
Am încercat să-l repar, dar am renunțat (are ecranul defect și înlocuirea sa reprezintă aproximativ 80% din prețul televizorului).

Nu recomand televizor LED SMART TECH Model LE-3918.

#71
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Garantie un an?! Anul trecut am cumparat unul si are 5 ani garantie! Ca s-a stricat dupa o saptamana, e alta discutie!Posted Image

#72
tyller

tyller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.10.2013
Am si eu un smarttech le 2822 si nu stiu daca prinde canalele HD pe cutie scrie ca ar avea DVB-T/C dar in setarile lui apare numai DVB-T

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate