Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Identitate noua pentru www.AutoList.ro, ofer 200$

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
WeaselMan

WeaselMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 29.01.2004
Mie nu-mi place ca prima pagina nu sunt anunturi prea multe, decat cele de sus, iar cursul valutar nu prea ii vad scopul. Daca articolele (sau e doar articolul?) de jos sunt in scop SEOistic, ar trebui o pagina speciala pentru fiecare articol, care sa continue un preambul de pe homepage.

Eu cred ca ar trebui ca in noul layout sa se schimbe niste lucruri prin homepage... puneti niste anunturi random din fiecare categorie... puneti niste anunturi sponsorizate... Mi se pare prea goala.

#74
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
@baiatul cu logo-urile

in primul rand habar n-ai ce inseamna un logo

de curiozitate, stiai ca logo-urile se fac la nivel profesional in programe vectoriale?

@ the nutz, singurul lucru intr-adevar cool in layoutul tau este logo-ul, care sincer va spun imi place mult dar am asa o strangere de inima cand ma uit la el, parca l-am mai vazut parca nu, sau seamana mult cu ceva cunoscut, sa speram ca este original, iar daca este intr-adevar este o lucrare resuita, felicitari designerului, cat despre layout, succes si un mic sfat, nu te limita la ceva slab calitativ doar pt ca e prima propunere sau pt ca nu ai prea multe, mai bine astepti si primesti ceva de calitate decat ceva rep[ede si prost. daca aveam cum probabil iti faceam si eu o propunere, dare ma mut acum si compul e pe butuci, de la job nu pot, in fine.

Ah inca ceva, multe layouturi sunt pur si simplu "violate", in procesul de implementare, ai grija la trecerea din starea de layout in produsul final, se fac multe greseli aici, nu se respecta designul si un lucru initial frumos se poate transforma intr-un mess


numai bine si succes in cautari

#75
TheNutz

TheNutz

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 343
  • Înscris: 12.09.2005
@tchocksoo - inseamna ca e chiar groaznic daca doar atat poti spune despre el :mellow:

#76
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostWeaselMan, on Jan 20 2006, 01:33, said:

Mie nu-mi place ca prima pagina nu sunt anunturi prea multe, decat cele de sus, iar cursul valutar nu prea ii vad scopul.
elementele din prima pagina sunt foarte urat aranjate si site-ul este greu de folosit. aranjarea lor trebuie sa fie diferita, link-urile scrise mic in dreapta sus sunt acolo doar din cauza template-ului.

cursul valutar isi are rolul lui :)

View PostWeaselMan, on Jan 20 2006, 01:33, said:

Daca articolele (sau e doar articolul?) de jos sunt in scop SEOistic, ar trebui o pagina speciala pentru fiecare articol, care sa continue un preambul de pe homepage.
asta e si intentia cu noul site, sa bag articole (o sa fie o coloana cu link-uri)

View PostWeaselMan, on Jan 20 2006, 01:33, said:

Eu cred ca ar trebui ca in noul layout sa se schimbe niste lucruri prin homepage... puneti niste anunturi random din fiecare categorie... puneti niste anunturi sponsorizate... Mi se pare prea goala.
da, sunt de acord ca e goala.

View Posttchocksoo, on Jan 20 2006, 09:47, said:

singurul lucru intr-adevar cool in layoutul tau este logo-ul, care sincer va spun imi place mult dar am asa o strangere de inima cand ma uit la el
e facut de altcineva.
la cat de mare e internetul nu pot sa spun 100% ca nu exista altundeva, dar cel putin am sursa in .cdr si .ai.

View Posttchocksoo, on Jan 20 2006, 09:47, said:

cat despre layout, succes si un mic sfat, nu te limita la ceva slab calitativ doar pt ca e prima propunere sau pt ca nu ai prea multe, mai bine astepti si primesti ceva de calitate decat ceva repede si prost.
daca aveam cum probabil iti faceam si eu o propunere, dare ma mut acum si compul e pe butuci, de la job nu pot, in fine.
merci

View PostTheNutz, on Jan 20 2006, 11:18, said:

@tchocksoo - inseamna ca e chiar groaznic daca doar atat poti spune despre el :mellow:
designul tau se bazeaza pe vechiul layout, eu vreau ceva diferit, problema e ca nu am idee cum.

#77
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
Azi am dat drumul la noua varianta de site (sper sa nu mai fie probleme cu el  :blush:), revin ca sa va prezint deznodamantul, asa cum am promis :)

Varianta veche arata asa:
Attached File  autolist_vechi.jpg   201.69K   52 downloads

Varianta cea noua si perfecta  :proud:  arata asa:
Varianta noua si perfecta

Multumesc tuturor celor care mi-au trimis oferte si imi cer scuze fata de cei pe care nu i-am ales :(
Takeshy, cand treci prin Bucuresti ai un carton de Tuborg de la mine (sau cum se numeste cutia aia de carton cu 6 cutii de bere :)), pe tine te-am frecat cel mai mult.

Am rugamintea sa nu comentati in vrun fel noul design, pentru ca o sa deschid mai incolo, cand o sa am timp, un topic pe aria de review-uri. Vreau sa va pastrati pentru asta :)

edit: tocmai am observat ca e o problema cu Firefox mai vechi de 1.5 :(

Edited by zuppy, 08 March 2006 - 17:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate