Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Identitate noua pentru www.AutoList.ro, ofer 200$

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
da, dar pana acuma am selectat doar o propunere pentru logo.
nu-i nimic, am timp sa astept :)

Edited by zuppy, 07 January 2006 - 15:18.


#20
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
poi pentru 200$ nici sa nu te astepti decat la o lucrare de elev de liceu. si asa va fi si calitatea. cat despre logo, eu as fi curios cum va arata. ne anunti si pe noi cand e gata treaba? (apropo, la nivel profesionis, aia 200$ iti cam ajung pentru logo, daca ai noroc)

#21
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
fr3ak, mai aduna posturi. insa pana atunci, taci (spus frumos)! nu stii care e traditia concursurilor sub 200$ pe forumul acesta si nici nu stii ce rezultate ies... ^_^!

#22
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
cam asa e...dar la foamea din ROmania sunt o gramada de bani...unu care face logoul intr-o singura zi are 50 $ dintr-un foc...cu putin noroc (2 comenzi pe luna) faci salariul minim pe economie...indiferent cat de licean esti...

#23
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
^_^

Edited by aolex, 08 January 2006 - 20:01.


#24
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 Fr3ak, on Jan 8 2006, 18:53, said:

poi pentru 200$ nici sa nu te astepti decat la o lucrare de elev de liceu. si asa va fi si calitatea.
cat despre logo, eu as fi curios cum va arata. ne anunti si pe noi cand e gata treaba? (apropo, la nivel profesionis, aia 200$ iti cam ajung pentru logo, daca ai noroc)
am mai zis, participa doar cine vrea.

daca tie ti se pare putin, e problema ta, mie nu mi se pare. 200$ nici nu ma gandesc sa dau doar pe un logo (la care o sa se adauge si pretul designului marit) pentru ca si eu trebuie sa fac banii aia de undeva, nu ?

un lucru cred ca nu s-a inteles: tot ce ma astept eu e sa iasa un site placut si usor navigabil, nimic mai mult, nimic mai putin. daca ai impresia ca am cautat cea mai ieftina metoda, atunci de ce crezi ca nu am cumparat un template de 50$ de pe templatemonster ?

#25
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
50 $ e un pret bun pentru logo...mai ales ca aici concurenta e mare, deci va avea de unde sa aleaga...

#26
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004

Quote

Cerinte pentru cartea de vizita:
- sa o am intr-un format vectorial
probabil ca vrei sa spui elementele din cartea de vizita sa fie vectoriale precum logo-ul?
poate fi realizata in Photoshop, se stabilesc niste safety guides (liniile alea albastre care se vad), se importa logo-ul daca este realizat in illustrator sau alt program. Mi se pare un pret bun pentru ce s-a cerut sa zicem 2-3 zile de munca. Daca as avea timp m-as baga.
Attached File  carte_de_vizita.rar   134.56K   123 downloads

#27
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ma refeream sa fie facuta in illustrator (sau Corel, daca mai exista :D)

... dar, ai dreptate, nu e asa de important pentru cartea de vizita sa fie totul vectorial, pentru ca oricum am logo-ul.

o mentiune: cartea de vizita este la pachet cu logoul, nu se poate face daca nu am logo.

#28
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
oriucm i-ti sugerez un layout precum este asta:
http://www.lignanoweb.com/proiect.html

este spider friendly, as elimina un header greoi precum e ala care este acum si as da sptiu la imaginile cu masini, totusi se poate aplica bannere orizontale sub meniul de navigare

#29
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
banner nu vreau in site, iar "headerul greoi" este chiar principalul motiv pentru care vreau o schimbare.

am primit multe mesaje cu intrebari despre cum se adauga anunturi pe site (chiar daca scrie cu rosu pe prima pagina), asa ca pe principiul daca iti spun mai multi oameni ca esti beat, atunci chiar esti, m-am apucat sa iau masuri :)

#30
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
pentru a evidentia nu mai este suficient rosu, incearca i ilustratie care sa atraga atentia, gen un "bec aprins"Attached File  bec.jpg   1.47K   27 downloads

mai bine ar prinde una vectoriala de culoare portocalie ca iese in evidenta mai bine, rosu se foloseste de obicei pentru a semnala o eroare.

Edited by mindsoul, 08 January 2006 - 23:43.


#31
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am gasit un logo care imi place foarte mult, daca v-ati apucat de logo va rog sa-l trimiteti in cursul zilei de azi, daca nu ... ramane de facut designul.

pentru design inca mai e loc de o varianta.

multumesc tuturor celor care au raspuns, va raman dator moral celor pe care nu o sa va aleg  -_- .
o sa pun logo-ul dupa ce alegerea este sigura.

#32
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
revin cu logo-ul (cel pe alb):
Attached File  autolist_dp.gif   66.6K   290 downloads

multumesc celor care au trimis propuneri de logo, acum astept propuneri pentru site :)

#33
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
BG-ul o sa fie FFFFFF sau E8E8E7 de sub logoul postat de tine? :-/  si banuiesc ca in alea 3 culori (+ paleta) tre sa se inscrie saitu' ...

Edited by add, 10 January 2006 - 14:21.


#34
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
e intradevar reusit !

#35
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 add, on Jan 10 2006, 14:20, said:

BG-ul o sa fie FFFFFF sau E8E8E7 de sub logoul postat de tine? :-/  si banuiesc ca in alea 3 culori (+ paleta) tre sa se inscrie saitu' ...
alb (FFFFFF),  ce e in poza e cu degrade.
inca nu am stabilit toate detaliile cu cel pe care l-am ales asa ca momentan asta e tot ce am, se poate folosi temporar ca logo pana fac rost de el in format vectorial.

in principiu astea ar fi culorile pentru site, desi daca are cineva o idee mai buna se poate adapta logo-ul.

#36
TheNutz

TheNutz

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 343
  • Înscris: 12.09.2005
si nu il dezvalui si pe autor?
sa se "simte" si el bine?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate