Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung Galaxy Core Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#235
TotoA

TotoA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.12.2014

View PostVladyDrx, on 28 iunie 2016 - 14:30, said:

Ai instalat cumva un Launcher înainte sa-ti facă fițele cu TouchWiz-ul?
Nu. N-am avut niciun launcher instalat. Pe lângă asta am șters toate aplicațiile de care nu mai aveam nevoie(inclusiv FB care mânca mult din RAM).

#236
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

View PostTotoA, on 28 iunie 2016 - 16:24, said:

Nu. N-am avut niciun launcher instalat. Pe lângă asta am șters toate aplicațiile de care nu mai aveam nevoie(inclusiv FB care mânca mult din RAM).
S-ar putea sa fie o problema a sistemului. Când aveam eu Core Prime-ul, nu-mi dădea așa mesaje (ținând cont ca mi-am luat câteva launchere).

#237
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010

View PostTotoA, on 28 iunie 2016 - 16:24, said:

Nu. N-am avut niciun launcher instalat. Pe lângă asta am șters toate aplicațiile de care nu mai aveam nevoie(inclusiv FB care mânca mult din RAM).

Pai daca ai sters aplicatiile inseamna ca ai facut si root, sa inteleg. Printre aplicatiile alea ai sters si launcheru' de la touchwiz.

Cred ca doar odin te mai salveaza prin flashuirea unui rom stock de pe sammobile.com

#238
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
Cauta în aplicațiile instalate touch wizz sau cum se numește da i ștergere date,disable și apoi enable și o sa fie ok

#239
Antoniostoica

Antoniostoica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2016
Salut,am un samsung core prime,versiunea SM-G361F
SI NU POT SA II FAC ROOT
AJUTAȚI MA VA ROGG!!!

Edited by Antoniostoica, 09 October 2016 - 20:44.


#240
faurionutz

faurionutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 17.03.2007
Exista firmware prerootat la modelul asta

#241
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
Am instalat eu acel firmware pre-rooted, dar nu am fost prea încântat, astfel că am revenit la ultima versiune oficială. Poate alții sunt mulțumiți de el.

#242
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
Salut o intrebare.am un core prime g360f,bateria tine adica pe net ,vb la el tine sa zic ok,dar cand ajunge la 11% imi scrie baterie epuizata si se stinge tel..oare e pe duca bateria?

#243
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Salutare din nou, maică-mea are o problemă cu telefonul ei (Core Prime SM-G361F). Nu știe de ce i se șterg pozele fără să facă ea nimic. Sfaturi ceva pentru rezolvare? Mulțumesc

#244
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna,
Nu stiu daca are un an de cind am Samsung Galaxy Core Prime si cred ca a inebunit.
Are momente cind isi da comenzi singur de nu-l mai poti opri,
Daca cumva se opreste si vrei sa-i dai vreo comanda nu vrea, pur si simplu ingheata imaginea, sta un pic si o ia din nou razna.
Ce e de facut?

#245
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Un hard reset in speranta ca-si revine si-l pui apoi pe olx si iei ceva mai bun :)

#246
TotoA

TotoA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.12.2014

View Postblezneag, on 03 decembrie 2016 - 00:30, said:

Buna,
Nu stiu daca are un an de cind am Samsung Galaxy Core Prime si cred ca a inebunit.
Are momente cind isi da comenzi singur de nu-l mai poti opri,
Daca cumva se opreste si vrei sa-i dai vreo comanda nu vrea, pur si simplu ingheata imaginea, sta un pic si o ia din nou razna.
Ce e de facut?
la fel si in cazul meu. dupa 2 ani de zile a cedat. nu prea mai ai ce sa-i faci. dupa hard reset n-o să se rezolve mare lucru.

#247
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
SIncer din cite telefoane am avut, indiferent de marca, nu s-a stricat nici unul, asta e primul Samsung pe care il am.

#248
pIRAMIDA69

pIRAMIDA69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.12.2016
Am si eu o coaja de core prime la care orice i-as face nu se aprinde diplayul cu alta placa de baza noua nu merge cu alt display si touchscreen nu merge
dar daca conectez acel display si touchscreen  la alt core prime merge perfect  ce sa ii fac nu stiu
Ma poate ajuta cineva?

#249
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Am și eu acest telefon și a început să facă ceva probleme și anume când ajunge bateria pe la 40% se închide și când îl pun la încărcat pleacă de la 0% sau 2%! Face așa fie că e pe date mobile,wifi sau voce!I am dat și revenire la setările din fabrică și problema persistă! Cei care v ați confruntat cu această problemă de la ce a fost,bateria sau din soft?!

Edited by Therockstar, 08 April 2017 - 11:42.


#250
deejayscottish

deejayscottish

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.06.2017
Poti incerca sa schimbi bateria. E un caz intalnit la majoritatea telefoanelor care depasesc varsta de 1-2 ani

#251
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Salut!Am un Samsung Galaxy Core Prime cu android 4.4 kitkat  de 2 ani si as vrea sa ii dau o resetare din fabrica.O asemenea resetare ar curata total telefonul,si este recomandat sa ii dau,probleme grave nu ar fi,dar ar merge putin cu lag.

#252
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Puteti sa

View Postionut498, on 29 iulie 2017 - 16:01, said:

Salut!Am un Samsung Galaxy Core Prime cu android 4.4 kitkat  de 2 ani si as vrea sa ii dau o resetare din fabrica.O asemenea resetare ar curata total telefonul,si este recomandat sa ii dau,probleme grave nu ar fi,dar ar merge putin cu lag.

Imi spuneti si mie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate