Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Samsung Galaxy Core Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#1
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Samsung scoate o noua pocnitoare:  Samsung Galaxy Core Prime
http://www.gsmarena...._prime-6716.php
Acelasi plastic imbecil,
un ecran de tot circul  480 x 800 pixels  pentru cei 4,5" ai sai,
1 Gb ram,
camera principal de 5mpx + secundara de 2 mpx,
Baterie de 2000...sa zicem ca e acceptabila.
Telefon de duzina, undeva pe la 700 Lei, doar pentru ca e marca Samsung. Halal.  Mai stiu o firma care scotea telefoane pe banda rulanta, asa ca sa fie la numar precum o face acum Samsung. Aia se numea Nokia prin anii 2000-2008 ( de la Nokia 3310 - pana pe la Nokia N97). Dar macar Nokia avea calitatea materialelor mai buna fata de Samsung-ul de azi cu  plastic imbecil, rama cromata care dupa o luna de utilizare ti-a sarit cromul, nu mai merge nush ce butoane, etc.

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Iti impartasesc opinia, dar cred ca raspunsul trebuie sa fie ignorarea completa, si nu deschiderea de threduri in cinstea acestor pocnitori.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
A cumparat cineva acest model? Ma intereseaza pt. ca e printre putinele modele de telefoane albe din oferta vodafone iar pretul e foarte bun.

#4
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 16.04.2006
Eu l-am cumparat si deocamdata pocnitoarea,cum o numesc cei de mai sus, merge foarte bine din toate punctele de vedere.Sunt multumit,mai ales ca l-am luat la 550RON de la vodafone un pret ok.La toate celelalte magazine era de la 670RON in sus.Singurul lucru care ma deranjeaza nu tine de telefon ...ci de rahatul de SO kitkat care nu permite instalarea/copierea aplicatiilor pe cardul SD.
De asemenea caut husa compatibila pentru el si nu stiu daca cele de la samsung galaxy S4,5 se potrivesc.
Fiecare cu pretentiile lui.Nu ma intereseaza ca se duce cromul in timp,ca doar nu fac parada modei cu el.Isi face treaba foarte bine...de cand il am.

Edited by optimus prime, 13 February 2015 - 20:12.


#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Am luat si eu unul pt. sotie si e multumit de telefon. Merge bine, are ecren mare si are un pret foarte bun. Eu am dat 100 ron cu optiune de internet de 1Gb.

#6
alexssj3

alexssj3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.01.2015
Salut ,ma poate ajuta cineva sa decodez telefonul  (free).

#7
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Fata de Core 2, este un pas in fata (este mai usor, are camera frontala de 2mp fata de vga de pe core II, este mai subtire, are 8gb fata de 4gb, oricum are nevoie de cei 4gb in plus datorita sistemului kitkat).

#8
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Cu bateria cum e? Pacat de rezolutia displayului, in rest pare o alegere ok la banii astia.

#9
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
cu batria sta ca orice smartphone cu android, intre cateva ore si cateva zile in functie de utilizare

#10
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Am făcut și eu comanda la Vodafone pt acest terminal.  M-a costat 43.90 lei cu prelungire de contract + puncte +voucher.
Am ales culoarea argintie, telefonul este pt soția mea, sunt sigur că îi va satisface nevoile. Adică va fi folosit pt convorbiri telefonice și puțin pt socializare.

#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Azi a sosit telefonul, eu nu l-am văzut, dar soția mea este încântată de telefon. Și nu mă înțelegeți greșit, am în dotare LG G3, LG Optimus 4x, Note 2.....si colac peste pupăză....a avut și iPhone 4s......pe care l-am vândut deoarece nu i-a plăcut....

#12
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
e bine ca-i place insa G3, Optimus 4x si Note 2 sunt mai bune, 4s are ecranul prea mic

#13
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Soția mea folosește telefonul strict pt convorbiri, puțin Facebook și cam atât. De acea am și ales acest model mai ales că m-a costat nici 10 EUR. Momentan nu sunt în țară, dar la sfârșitul lunii ajung și eu acasă.....si am treabă cu el. Adică root ca să scap de prostiile preinstalate, precum și să pot instala softuri care au nevoie de acces root(greenify, Cerberus etc).
Atașat poze cu telefonul primit proaspăt pe Facebook messenger. Attached File  uploadfromtaptalk1426795107739.jpg   114.75K   192 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1426795115610.jpg   111.05K   182 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1426795123097.jpg   78.68K   170 downloads

#14
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
si la mine principalul motiv a fost culoarea si pretul raportat la performante
eu am dat aprox 70 ron pe el si la banii astia nu gasesti altceva cu ecran mare, procesor 4 core si culoare alba
si da, culoarea e foarte importanta pt. fete, culoarea alba a contat in proportie de 50% la alegere
cel mai imporant e sa fie sotiile multumite ;)

Edited by Kroghy, 19 March 2015 - 22:13.


#15
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Al soției este argintie :)
Așa a vrut soția. Cel mai important pt mine este că eu este încântată/mulțumită. Ce nu facem pt soții?
Acum trebuie să cumpăr o husă gen s-view, am găsit pe mobiledirect.ro la 48 lei.

#16
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Accesoriile sunt nesimtit de scumpe la noi.
Eu am comanda pe ebay o rama din aluminiu, inca nu a ajuns dar e pe drum.
http://www.ebay.com/...=item43d567feba

#17
Olivia20

Olivia20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.07.2013
Cum ies pozele?

#18
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Pt o cameră de 5 megapixeli destul de bine în lumină naturală

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate