Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

SNSPA

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
As vrea si eu sa stiu cam care sunt parerile in legatura cu universitatea asta. Pentru ca as vrea sa intru acolo la Facultatea de Stiinte Politice anul asta, cand voi fi terminat a 12a.
Merita sau ar trebui sa ma gandesc la altceva?

In plus, sunt un om care se gandeste in perspectiva (:P) si d-aia va intreb: cum se prezinta si caminele acolo? Pentru ca am descoperit pe site ca nu apartin universitatii ci unor grupuri scolare...

Multumesc mult!

Edited by Lucian_M, 06 July 2010 - 00:37.


#2
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
SNSPA are camine? Pana si examenele le tin prin Polizu..  :D

#3
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
e o prietena de a mea acolo. ii place. nu trebuie sa faca nimic.

#4
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005
Nu stiu cum o fi universitarul, dar eu acum sunt in ultimul semestru la masterul lor pe Comunicare si Relatii Publice. Parerea mea: pentru cativa profesori, ale caror cursuri sunt un deliciu, se merita. Daca doar vrei sa faci o facultate asa... care sa treaca mai repede, mai gandeste-te si la alte optiuni.

A, si poate ai bafta sa faci cursuri cu Tran. E un profesor fantastic.

peace

Edited by Ragnarokr, 06 January 2006 - 17:25.


#5
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Pai, da, pe site sunt insirate niste camine la care inchiriaza locuri pentru studentii universitatii. Chiar nu are nimeni idee cum arata caminele astea? :confused:

#6
Merlinboy

Merlinboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2002
Arata cat de cat bine si din cate stiu eu sunt destul de bune, dar sunt prin Baneasa ... oricum sunt multe scandaluri de coruptie cu caminele alea era parca un hotel inainte care il foloseau in scopuri proprii ( nu spun cine ) si acum probabil caminele astea sunt dupa cum ai vazut si tu ale unor grupuri scolare ... oricum eu sunt anul 3 la SP unde vrei sa vii tu si sincer sa fiu nu cunosc pe nimeni care sa stea in caminele lor din anul meu , astia mai micii am inteles ca sunt pe acolo deci poate s-au schimbat mai multe ...

Cat priveste facultatea, depinde ce vrei sa faci , ganditul asta in perspectiva imi suna foarte mult a idee de o facultate care o faci de dragul de a fi acolo ... caz in care eu nu iti recomand SNSPA - SP , deoarece nici foarte usoara nu este ( iti ocupa destul de mult timp proiectele ) si este si foarte scumpa -- > incepi din anul I cu vreo 500 euro parca si ajungi in anul 3 si 4 la vreo 700 euro ... au fost si mai sunt inca multe nemultumiri legate de aceasta taxa colosala , si se pare ca anul acesta nu o vor mai majora, dar la anul se pare ca iar nu scapam ... deci , gandeste-te daca este cu adevarat ceea ce vrei tu , facultatea este frumoasa nu zic nu , ai niste materii cu adevarat interesante , altele sunt si aiurea si deloc folositoare , ca peste tot de altfel... dar ideea importanta repet este ca daca vrei sa faci o facultate doar ca sa treaca orienteaza-te catre ceva particular gen Cantemir unde SP e doar 300 usd din cate stiu ....

#7
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
te intereseaza facultatea, caminele sau ceea ce o sa acumulezi si ce perspective vei avea dupa ce termini scoala?

#8
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

 Merlinboy, on Jan 7 2006, 13:42, said:

Cat priveste facultatea, depinde ce vrei sa faci , ganditul asta in perspectiva imi suna foarte mult a idee de o facultate care o faci de dragul de a fi acolo ...

Stiintele Politice sunt chiar prima mea optiune, deci vorbesc foarte serios. Eu auzisem tot felul de pareri cum ca ar fi usor, ca e o facultate slaba si fara viitor, deci imi pare bine sa aud de la tine exact contrariul la care speram :) Cat despre taxa aia, e intr-adevar mare, insa eu sper sa intru la buget ca altfel nu stiu cum mai intru in casa  :ban:

 dacuburebista, on Jan 7 2006, 13:48, said:

te intereseaza facultatea, caminele sau ceea ce o sa acumulezi si ce perspective vei avea dupa ce termini scoala?

Pai, eu voiam, cu topicul asta, sa ajung sa imi fac o parere generala despre ce inseamna facultatea/universitatea. La perspective nu m-am gandit prea tare, naiv fiind sper ca daca o sa muncesc suficient, n-au cum sa nu se iveasca si ele :) Caminele ar fi o grija importanta, ca nu prea stiu unde as putea sa stau in alta parte decat un camin al facultatii, si cum astea imi sunau asa de rau, am zis sa intreb...

#9
Merlinboy

Merlinboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2002
Poti incerca la caminele din regie , leu , sau iulia hasdeu ( nu situ daca si baieti mi se pare ca sunt doar pentru fete , multe colege ale mele stand la puscarie acolo :) ) ... sau poti incerca la un apartament cu chirie cu mai multe persoane

Sincer, daca vad ca tinzi neaparat dupa a sta in camin e clar ca nu ai o situatie materiala ridicata ... si cat priveste intratul la buget iti doresc cat mai multa bafta de pe acum ! ;) si daca as fi in locul tau as incepe cu pregatirea de pe acum, ca de mediile de intrare sigur vei auzi tu mai tarziu asa ca nu mai are rost sa-ti stric si eu ziua :D .... ca sa nu mai vorbesc ca cel putin 20-30% intra pe pile la buget ( cel putin in anul meu asa a fost :) )

#10
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Pai, cel mai probabil, la situatia asta o sa ajung: inchiriere de apartament. Insa cred ca e normal sa caut toate variantele posibile, mai ales ca asta cu caminul e sigur mai ieftina decat cealalta.

In orice caz, subiecte din vreun an are cineva si e dragut sa mi le dea si mie?  :rolleyes:

#11
Merlinboy

Merlinboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2002
www.politice.ro , mai departe cred ca te poti descurca si singur ca doar esti baiat mare ;)

#12
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Tu vorbești de Facultatea de Științe Politice sau de SNSPA?

#13
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
adica snspa as in www.comunicare.ro snspa

#14
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
E și la Universitate una care se numește cum a spus el la începutul topicului....

#15
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 shobi, on Jan 10 2006, 01:39, said:

adica snspa as in www.comunicare.ro snspa

Ala e site-ul de la Comunicare si relatii publice de la SNSPA, omu vrea la Stiinte Politice !

#16
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

 maxy, on Jan 10 2006, 01:31, said:

Tu vorbești de Facultatea de Științe Politice sau de SNSPA?

Pai, de Facultatea de Stiinte Politice din cadrul SNSPA :)

Am vazut si eu situl, crede-ma, dar nu sunt oamenii de acolo suficient de darnici sa dea free la subiecte pe el. Acuma e mult mai rentabil sa le vinzi in culegeri  <_<

#17
cretzzzu3000

cretzzzu3000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2006
Pai m-ar interesa si pe mine ce examene de admitere se dau,si cam cu ce medii se intra la buget!Am auzit de la unii ca sunt super interesante materiile,si ca te descurci de minune dak mai lasi balta boschetareala! :coolspeak: Cam greu,dar crek mi s-ar potrivi!
PS:ma refer la Facultatea de Comunicare si Relatii Publice din cadrul SNSPA!

#18
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

 Jungleboy, on Jan 10 2006, 22:17, said:

Pai, de Facultatea de Stiinte Politice din cadrul SNSPA :)

Mai e una și la Universitate! Încearcă și la aia! ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate