Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Asus Transformer Pad TF103CX-1A009A

- - - - -
  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#325
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Am ales...Lenovo MIIX 310 windows.

#326
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
arata interesant. Cum e win 10 touch pe 10 inch si cu 2gb de ram?

#327
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Momentan isi face update.uri, gasesc tot timpul cate o aplicatie ce se descarca, fara a putea accesa  optiuni de a dezactiva actualizarea automata. In rest,  e ft. utila tastatura  cu touchpad, se misca per ansamblu,destul de cursiv.
Contra
-modul de prindere a tabletei in tastatura este magnetic, astfel iti da emotii cand o scoti, adica presupune ceva efort de a trage si risti sa o scapi cand s.a desprins.
Intentionez sa deschid un topic dedicat tabletei, dar trebuie sa o mai butonez sa ma convinga ca merita sa o pastrez.

#328
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Care este concluzia ta referitoare la ea? Vad ca este 899 la emag acum! Ce zici merita pe ansamblu?

#329
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Mda, ce sa mai zic....am pierdut deja 100 lei..
In fine, nu am continuat cu alte opinii pt. ca nu este nici macar Asus si sigur va sterge "cineva" postarea, dar nici alt topic dedicat nu am gasit.
Cum spuneam, ma familiarizez cu Win 10 ce are diverse restrictii. Astazi am spus sa o incalzesc putin cu un joc, Sniper fury, dupa 30 minute era calda, dar nu exagerat, deci ok.
Bateria cred ca este punctul forte, tine bine, insa nu e android sa imi poata arata (sau nu stiu eu unde) cate ora de ecran am sau alte aplicatii ce au consumat.
Inca sper sa imi gasesc timp sa deschid un topic pt. ea.

#330
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Nu am reusit sa modific postul anterior, am deschis un topic nou pt. MIIX 310
http://forum.softped.../#entry19994995

#331
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
nu reusesc sa descoper ce consuma bateria in stby, daca o las vreo 2-3 zile o gasesc apoi la 2%...(de la vreo 50-60%)

#332
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
De ceva timp nu mai pot instala aplicatii nici pe memoria interna nici pe card. Am incercat reset din setari si nu raspunde. Zice ca aplicatia setari nu raspunde. Am incercat reset din butoane (vol-up si vol-down plus power si apare:
Fastboot starting...
Current firmware version: 209.05

Si ramane asa.
Are cineva vreo solutie?

#333
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
nu stiu pe ce versiune de firmware esti, au fost atatea updateuri ca le-am pierdut sirul ...\
Esti pe Lollipop? daca nu, eu zic sa-i faci update...te uiti cateva pagini in urma ca ai tot ce-ti trebuie
bafta maxima

#334
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Da sunt pe lollipop.

#335
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Deci in continuare nu pot reseta aceasta tableta! Vreo idee?

#336
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
am incercat sa intru in recovery, nu merge...so that's that
o tableta uber-ciudata cu suport aproape zero din partea comunitatii

pai daca tu ai reusit sa intri in fastboot de ce nu ai mers mai departe la Recovery?
de acolo dai un wipe cache , dalvik, etc.....

ok, intr-un final am reusit
am insistat din curiozitate (si ca provocare), eu inca n-am avut nevoie de hard reset, dar nu se stie niciodata:)

1. FASTBOOT (Volume down + power , cand apare logo asus eliberezi butonul power si ramai doar pe vol down)

2.in Fastboot selectezi cu vol up sau vol down pana la Recovery mode  si apesi  butonul power

3.apoi, dupa ce restarteaza si ajunge in ecranul cu andro intins pe spate si cu mațele scoase, tii apasat pe vol up si power pana iti apare meniul cu comenzile din Recovery  -  aici selectezi  Wipe data   si apoi Wipe cache

Vezi ca pasul 3 nu iese din prima, incerci pana reusesti, eu cred ca am facut-o de vreo 5-6 ori pana mi-a aparut meniul Recovery



bafta!

Edited by OvidiuDunhill, 18 December 2016 - 13:15.


#337
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Am incercat, la pasul 3 de peste 10 ori si nu reusesc. Dupa aprox. 10 sec de apasare vol up si power se stinge ecranul. N-o fi alta combinatie?
Ok. Am gasit aici: https://www.asus.com...ort/faq/1015775
deci trebuie apasat doar cateva sec nu prea mult. Mersi.

Edited by nico3314, 20 December 2016 - 20:59.


#338
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
au disparut problemele dupa hard reset?

#339
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Da. Am facut hard reset si acum pot instala si pe card si pe memoria interna. Totusi persista chestia cu deconectarea neasteptata a cardului, ca si inainte la fel ca si pe androidul 4 initial.

#340
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
La fel a facut si la mine cu cardul, tot timpul  imi aparea avertizarea...pana mi.a terminat cardul; initial am dat vina pe card(hama 16Gb), insa daca si la tine face la fel, cred ca din cauza  deconectarilor repetate s.a stricat cardul.

#341
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Am schimbat vreo trei card-uri si cu toate face la fel. Si pe toate versiunile de android de pana acum!

Edited by nico3314, 22 December 2016 - 11:13.


#342
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
am folosit numai carduri Samsung(16 gb si 32gb) si n-am avut niciodata probleme

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate